Священні місця столиці так і манять туристів. Велика кількість паломників зі всього світу приїжджає сюди, щоб хоча б на мить відчути те саме благоговіння, енергетику внутрішнього спокою та релаксу. Якщо дивитися на Київ крізь призму релігійної свідомості, тут можна побачити багато споруд, що мають безпосереднє відношення до Бога. І неважливо, якої ви віри, чи вірите взагалі. У столиці дуже багато місць, де можна відчути той самий незримий зв’язок зі Всевишнім, просто помолитися за здоров’я та подякувати за те, що є. А дізнатися цікаву і хвилюючу історію найкрасивіших храмів столиці вам допоможе аудіо гід для мобільних пристроїв!
Які храми відвідати в Києві
Київ – місто з давньою історією, він пронизаний духом християнства. Саме тут можна побачити й відвідати старовинні православні собори. До Києва прагнуть паломники з усіх куточків світу, щоб на власні очі помилуватися величним Софійським собором, побудованим за велінням Ярослава Мудрого, чи відвідати неповторну Києво-Печерську лавру. Незалежно від того, з якою метою ви опинитесь у цьому мегаполісі, якщо священний дух можна відчути, щойно потрапите на територію будь-якого храму. Київ не може не дивувати! І не можна повною мірою познайомитися зі столицею, якщо не сходити хоча б в один храм. А тут їх безліч. Є й такі собори, яким уже більше тисячі років. Але розберімося детальніше.
- Києво-Печерська лавра. Дуже давньою та цінною святинею Києва є саме ця архітектурна споруда (якщо її можна так назвати). Комплекс був заснований самим Ярославом Мудрим у 1051 році. З тих далеких часів він майже не змінився та зберігся до наших днів практично у початковому вигляді. Мабуть, саме це факт надає лаврі якогось шарму й духу історизму. Православний комплекс включає до свого складу 14 храмів і чоловічий монастир. Цінною пам’яткою можна назвати печеру, де зберігаються нетлінні мощі святих. Келії, розташовані на глибині, мають особливий інтерес: тут жили й молилися монахи більше тисячі років тому. Є на території лаври й найстаріша типографія, одна з перших в Україні. Києво-Печерська лавра приваблює туристів зі всього світу. Сюди прагнуло багато російських монархів – Петро І, Микола ІІ, Катерина ІІ. У цих стінах багато століть тому була написана «Повість минулих літ». До програми туристичних турів по Києву обов’язково входить відвідання лаври. Навіть діти, які в школі вивчають особливості рідного краю, неодмінно приїжджають сюди, щоб поглянути на головний храм Києва.
- Андріївська церква. Була зведена у ХVІІІ ст. Будівництво цього храму було приурочене до візиту імператриці Катерини ІІ. Туристів вражає архітектура храму. Урочиста, живописна, прикрашена різьбленими візерунками. Церква побудована на святому пагорбі. Будівництво храму було передбачене апостолом Андрієм, тому собор і був названий його іменем. Відвідання храму обов’язкове тим, хто прагне відчути ту саму близькість із Богом. Утім, навіть прогулюючись навколо самої церкви, передати враження дуже важко. Якщо вам пощастить опинитися тут ввечері, то будете в захваті. Ефектне підсвічування будівлі так і манить. Ну, а якщо перейнятися легендами, таємницями передбачень і цікавими історичними фактами, поряд з церквою можна стояти годинами, переосмислюючи все, що про неї знаєш.
- Софійський собор. Побудований за наказом Ярослава Мудрого в ХІ ст. Цей популярний храм у Києві зберігає справжні фрески, ними покрито 3 000 квадратних метрів території, а також мозаїку, що розташовується на 260 квадратних метрах. Тільки вдумайтеся в ці цифри! Архітектура храму вражає своєю витонченістю, недаремно його називають архітектурним чудом, у якому об’єднані різні стилі: візантійський, староруський, український. Це один з найкрасивіших храмів Києва. Собор прикрашає 12 куполів, більшість з яких має сферичну форму. Але істинна цінність полягає в тому, що в Софійському соборі знаходиться саркофаг великого князя Ярослава Мудрого. Свята Софія – скарбниця Києва, храм входить до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Обділити увагою цю красу просто злочин. Адже цей собор справедливо входить до числа найбільш відвідуваних пам’яток столиці.
- Володимирський собор. Був побудований на честь 900-річчя хрещення Русі та присвячений хрестителю Русі – святому князю Володимиру. Ідею запропонував митрополит Філарет, її схвалив імператор Микола І. На будівництво храму збирали кошти по всій країні. Собор прикрашений мозаїкою, а його вхідні двері прикрашають барельєфи, на яких зображена княгиня Ольга та князь, святий Володимир Хреститель. Володимирський собор не можна назвати дуже давнім: його побудували в 1862 році. Тим не менш, храм являє собою особливу цінність і заслуговує на відвідування. Стіни прикрашені чудовими справжніми розписами, котрі створювали великі майстри – В. Васнецов, М. Врубель, М. Нестеров.
Мандрівникам, які відкривають для себе храми Києва, важливо знати!
Часом здається, що для знайомства зі столицею не вистачить і всього життя. Як показує практика, навіть корінні кияни не так багато знають про своє місто, як того хотілося б. Це місто зберігає велику кількість пам’яток. І якщо озирнутися навколо, можна побачити, що кожна з них особлива по-своєму. І, звичайно, у Києві безліч храмів, кожен з яких являє особливий інтерес і зберігає свою таємницю. Туристи, що прибули до столиці України, можуть відвідати такі собори й церкви:
- Михайлівський Золотоверхий собор, що розташовується поряд із Софійським собором, це перший храм із позолоченими куполами;
- Кирилівська церква, побудована в ХІІ ст. Тут похований князь Святослав, про походи якого було складено «Слово о полку Ігоревім»;
- цікаву історію має Десятинна церква. Це перший кам’яний храм у Київській Русі, побудований за велінням князя Володимира, на його будівництво була виділена десята частина річного княжого прибутку, за це церква й була так названа, але офіційна її назва інша – собор Різдва Богородиці.
Київ – християнська столиця, де храми зводять уже близько тисячі років. Тому місто часто називають святим. Початково храми Києва були дерев’яними, пізніше їх стали перебудовувати з використанням міцніших матеріалів, найчастіше – каміння. Зараз у Києві нараховується близько однієї тисячі соборів і церков. Всі відвідати за один візит не вдасться, але є такі старовинні храми, у яких не можна не побувати, проводячи свій уїк-енд у Києві. Тим, хто бажає не просто пройтися по храмах, але й дізнатися їхню унікальну історію, організовуються екскурсії й тури по святих місцях. До екскурсійної програми входить відвідування одразу декількох найкращих соборів і монастирів за один день. Але ви можете ні від кого не залежати, а самостійно скласти собі список тих місць, які вважаєте за потрібне побачити. Можливо, в якихось храмах Києва ви бували й раніше. Тому старайтеся відкривати для себе щось нове. Наша компанія вже давно розробила аудіогіда, що дозволить вам не прив’язуватися до якихось конкретних дат, людей, груп. Можете самі організувати свою поїздку по священних місцях столиці й отримати від неї максимум задоволення та духовного умиротворення.