Андріївська церква. 1984 рік
Андріївська церква розташовується за адресою: Андріївський узвіз, 23.
Андріївська церква – неперевершений шедевр архітектури, вона є одним із найбільш знаменитих храмів міста та входить до переліку неофіційних символів Києва. Церква розташовується на вершині однойменної гори і є перлиною київського ландшафту. Інтер’єри храму виконані з неймовірною вишуканістю. До наших днів зберігся оригінальний трьохярусний іконостас із позолотою. Історія Церкви багата на цікаві факти та легенди.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Кожна екскурсійна програма включає в себе маршрут до Андріївської церкви. Святиня належить до заповідника «Софія Київська», є пам'яткою архітектури, основною (хоч їх нараховується десятки) пам'яткою Подолу.
Андріївська церква – зразок святилища, виконаного в стилі єлизаветинського бароко, інакше – растреллівського бароко. Особливості робіт Растреллі помітні – пишність, багатий декор, масштабність, застосування золота на фасадах і фарбування парадного боку в декілька кольорів (до трьох). Ці риси змушують зосередитися на будівлі й довго розглядати церкву по елементах.
Храм казково гарний ввечері. Після реконструкції фасаду, коли весь Київ приводили до ладу перед футбольним чемпіонатом «Євро-2012», звичайно, була «підмарафечена» й церква, що стоїть над Подолом, ніби на п'єдесталі, і вимагає, щоби на неї звернули увагу. Причому, з якої точки не поглянеш, хочеться зайти всередину, подивитися на іконостаси та інше оздоблення. Щоб піднятися до входу, потрібно здолати високі сходи. Вони нагадують випробування типу «Ви точно хочете зайти в храм? Тоді ще три каскади сходинок?». Сходи складаються з 5 каскадів (разом з найпершим, побудованим півмісяцем). Нагороду за підйом ви отримаєте, щойно вийдете на майданчик, де посередині красується Андріївська церква. А по її периметру розташовані низькі квадратні колони, оснащені світильниками. Ось чому в темний час доби Андріївська церква виглядає містично гарно, божественно.
Андріївський пагорб також змінився до 2012 року – на ньому й стоїть храм. Раніше дерева заважали повному оглядові на тильний бік церкви, але потім їх прибрали, і тепер на цьому місці зеленіє трава, а для її «вічнозеленості» підведена система автоматичного поливу.
Декорована за останнім словом стилю, реконструйована пам'ятка побудована на честь Андрія Первозванного за наказом Єлизавети Петрівни. Кажучи про дореволюційний час, його мощі були тоді святинею разом з Євангеліє в дорогоцінній ризі (прикраса поверхні ікон). Такими накладками декорували загалом частини одягу святих, для їхніх облич робилися спеціальні прорізи, вони залишалися без накладки. Свята книжка і частина мощів були подарунком імператора Олександра з Італії, звідти ж і надіслані.
Досить популярне місце для відвідання у значущі церковні свята, для вінчання, хрестин. Весільні фото можна поповнити знімком біля символічного пам'ятника перед храмом – «Проня Прокопівна і Голохвастов». Композиція зображає епізод пропозиції руки й серця з комедійного фільму «За двома зайцями».
До церкви ведуть такі вулиці:
Кожна з трьох вулиць обов'язково приведе вас від однієї пам'ятки до іншої. Андріївський узвіз – вулиця, яка цілком вважається пам'яткою, від початку до кінця. Прогулянка по Володимирській приведе до Золотих воріт, а також до Софійського собору. А від Михайлівського собору йде Десятинна вулиця.
Іноді виникає бажання пройтися по гарних вулицях рідного міста й насолоджуватися всім навколо – насадженнями зелені, архітектурою, і навіть сонячним днем. Але такий променад стає більш цільним, якщо, проходячи біля старої будівлі, буде можливість дізнатися інформацію про неї тут і зараз, не вдаючись до послуг гіда. І таке технічне рішення вже існує й не має аналогів в Україні.
Аудіогід з повним зібранням інформації, до того ж із старими фотографіями– інновація для туристів. Ви вже знаходитесь на сторінці, звідки можна завантажити готову, продуману до дрібниць програму для мобільних пристроїв. Це ознайомлювальний безкоштовний варіант, втім, можна придбати повну версію. Вона відрізняється зібранням історичних даних з ілюстраціями, записаними в хронологічному порядку. Портативний девайс і навушники – все, що потрібно для самостійної та пізнавальної прогулянки. Проходите біля будівлі, яка вас зацікавила? Вмикайте на мобільному програму, підключайте навушники, і розпочинайте свій променад у освітньому ключі.