Відновлена церква Різдва Христова. 2006 рік
Церква Різдва Христового розташована на Поштовій площі (вулиця Сагайдачного, 2).
Церква Різдва Христового на Подолі – це відновлений за первинним проектом храм, який було зруйновано у 1930-ті роки. Перша задокументована згадка про церкву датована 1543 роком. У ті часи вона була дерев’яною. Декілька разів вона була знищена та відбудована. Також її знають за назвою Шевченківська. Церква є однією з важливих архітектурних домінант сьогодення, які формують вигляд Поштової площі.
А чи хотіли б Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Поштова площа і Церква Різдва Христового – все пов'язане з приємними новинами. У минулому святе місце було зруйноване декілька разів. Перший варіант церкви являв собою цілком звичайну споруду з дерева, але в 1807 році вона була розібрана – того потребував стан храму. Через два роки розпочалось будівництво нової кам'яної споруди для проведення служб. Простояв храм більше століття, але радянська влада зруйнувала його в 1935 році.
Зараз новий храм у сонячно-жовтому кольорі прикрашає Поштову площу. Місце не настільки популярне, як інші древні собори й церкви на Подолі, але воно ніколи не пустує. Хто прихильник тихих умиротворених святих місць – це про храм Різдва Христового на Поштовій площі, 2. Якщо більшість церков відкрита приблизно з восьмої години, то тут більш лояльний підхід: відкриття о десятій ранку. Бадьорі прихожани після здорового сну дякують небеса й просять благодаті собі та своїм близьким. У сучасному варіанті церква функціонує з 2003 року. Перед створенням нового проекту були підняті архіви зі старими ілюстраціями. Було докладено максимум зусиль, щоб зовні храм якнайточніше відповідав тому, що так захоплював прихожан у минулому. Майже точне відтворення церкви відбулося завдяки свідомості архітектора Юрія Лосицького. Він попрацював, щоб отримати ескізи Меленського – першого архітектора. А старих фото збереглось не так уже й багато, тому цей варіант будівлі є результатом важкої праці спеціалістів.
Хоча з вулиці асиметрична споруда виглядає такою, як її побудували в 1814 році, та декоративні елементи довелося замінити простішими. Зокрема замінили портик – частину з колонами, що виступає з будівлі. Якщо в ранньому проекті Меленського портик відповідав іонічному ордеру, то сучасний відтворений згідно з мотивами доричного ордену. Щоби пояснити на швидкому прикладі першу відмінність, уявіть спіралеподібні завитки, опущені вниз – такий мотив відповідає легкій іонічній композиції. Зазвичай так прикрашали верхню частину колони, базу також декорували плінтом, валом, скоцією. Доричні композиції значно відрізняються: спрощена капітель (верхня частина колони), ствол, відсутня база (основа колони). Лише ретельно розглядаючи цю церкву, можна вивчити половину термінів зі словника для архітекторів.
Сподіваємося, ви ще не втомилися, оскільки вас порадує новина про екскурсійне ноу-хау.
Все, що потрібно для комфортного і розслабленого міського туризму – ручний аудіогід. Такий ви можете завантажити на цій сторінці. Для ознайомлення представлена безкоштовна скорочена версія із захоплюючими фактами з минулого. Також доступна версія, де зібрано ще більшу кількість достовірних повних даних про історичні події. Вона зручніша, тому що така аудіоекскурсія буде супроводжуватися ще й фото відповідно до черговості подій минулого.
Аудіопродукт звільнить вас від екскурсовода, групи інших мандрівників, збереже ваш час. Тепер відвідування пам'яток Києва стало ще доступнішим і зручнішим. Необхідно мати при собі навушники й завантажену екскурсію на будь-якому з портативних девайсів, який ви носите з собою. Перебування біля історичного місця супроводжуватиметься приємним голосом, що в подробицях розповідатиме про нього. Часи, що давно канули в Лету, стають ближчими в часовій шкалі, а інформація – доступнішою. Скористайтесь самі новим продуктом. Переконайтесь у його істинній новації, розкажіть друзям, що аудіогід – чудовий варіант для проведення цікавого повноцінного дозвілля!