Колишні Сулимівські боговгодні заклади. 1990-ті роки
Будівля колишніх Сулимівських боговгодних закладів розташована за адресою вулиця Лютеранська, 16.
Кожен заможний киянин у ХІХ столітті вважав справою честі брати участь у справах благодійності. Немов змагаючись один із одним, мільйонери створювали нічліжні будинки, лікарні, школи, притулки та їдальні для бідних. Одним із найбільших закладів, збудованих коштом благодійників, в історії Києва став знаменитий комплекс Сулимівки. Його відкрили та утримували за рахунок Київського благодійного товариства, в садибі, яку заповіла для цих цілей родина Сулими. Тут згодом виросло ціле містечко, де рятувалися від голоду і хвороб сотні знедолених людей. Будівля збереглася до наших днів, проте її призначення давно змінилося.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Щодня одне й те саме: робота, дім, якісь звичні справи… У рутині буднів дуже важко абстрагуватися від щоденних завдань і сконцентруватися на тому, скільки всього цікавого нас оточує. Який прекрасний світ навколо! Звичайна, звична будівля, повз яку ви можете щоденно проходити по дорозі на роботу, насправді може зберігати багато історій і таємниць. Вона може бути нічим не примітною зовні, зате інтер’єр просто вражатиме. Але як про це дізнатися, просто дивлячись на споруду, яку, здається, вже багато разів було відреставровано? Іноді приїжджі знають більше історично значущих і давніх місць у місті, ніж місцеві. Почасти це нормально, адже подорож хочеться провести з користю і за час перебування в іншому місті побачити максимум цікавого. Тому гості тих чи інших населених пунктів знайомляться з пам’ятками більше. Якщо хочете отримати задоволення від свого уїк-енду чи повноцінної відпустки, неодмінно познайомтеся з Сулимівкою.
Звичайно, у звичних екскурсійних маршрутах навряд чи можна побачити таку адресу, як Лютеранська, 16. Це маловідоме, не дуже популярне місце, але все ж є поціновувачі нестандартного варіанту дозвілля, які не випускають Сулимівку з уваги. Що в ній особливого й цікавого? Заради чого сюди варто приїхати хоча б один раз? Наприклад, через історію. Уявіть, що початково задуманий екстер’єр реалізувати не вдалося, а все тому, що власники будинку постійно змінювалися. Звичайно, у всіх були різні смаки, і результат явно відрізняється від початкової ідеї. А оскільки будинок часто отримував нових господарів, навколо нього почали виникати легенди, а також не обійшлося без містичних історій. Ходить немало легенд, що будинок наповнений привидами, незадоволених долею будівлі. Хочете відчути мурашок на шкірі лише від одного погляду на заворожливу містичну споруду? Тоді, гадаємо, ви вже знаєте, куди йти.
Репутація в такого цікавого, але недобудованого палацу Сулимівка залишається містичною. Допитливі кияни й гості міста не раз ходили спеціально навколо будинку вечорами, сподіваючись побачити дух жінки у вікні, про який розповідають. Сміливіші, навіть відчайдушні пробиралися всередину й ночували там, а на ранок ділилися дивними історіями. Вигадані вони чи ні, так і залишається загадкою. Початковий задум цієї будівлі був дуже феноменальний. Ідея побудови захопила б, якби хтось вирішив довести справу до кінця. Але через отриману славу всі намагалися обходити будівлю стороною, ніхто так і не продовжив роботу на нею й не ризикнув створити його щасливу долю. Сьогодні будівлю відреставровано, вона здається під офіси. І хто знає, можливо, вечорами менеджери, які працюють у цій будівлі, зустрічають той самий дух жінки, який усі так бажали побачити.