Введенський монастир. 1980 рік.
Зародження Введенського монастиря на Печерську відноситься до ІІ пол. ХІХ ст. Засновницею обителі була багата київська вдова Матрона Олександрівна Єгорова, у монашестві – Димитра. З її ініціативи і фінансової підтримки 4 березня 1878 р. була організована Введенська жіноча релігійна громада для безпритульних і престарілих вдів православного віросповідання.
У 1901 р. громада отримала статус монастиря і через 34 роки існування вперше була закрита радянською владою. За німецької окупації обитель знову відродилася, але була ліквідована у 60-ті роки, в період хрущовських гонінь на церкву. Після розпаду Радянського Союзу приміщення монастиря передали Українській Православній Церкві. У 1996 р. тут було утворено чоловічий монастир.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Привітний Київ приваблює безліч туристів, кожен з яких зможе знайти в цьому приголомшливому місті для себе щось цікаве. Якщо одним мандрівникам важливо побачити історичні пам'ятки чи прогулятися мальовничими парками, то інші хочуть здійснити паломницький тур, відвідуючи ті місця й споруди, котрі мають важливе релігійне значення. Звичайно, у цьому сенсі українська столиця неймовірно багата й цікава, адже побачити всі київські святині за один день, чи навіть за декілька, просто нереально. Володимирський собор, Києво-Печерська лавра, Софійський собор, Введенський монастир, Андріївська церква, Михайлівський Золотоверхий монастир… Ці назви, безумовно, відомі кожному християнинові, і цей список можна ще продовжувати. Чарівне місто виблискує золотом куполів у сонячному світлі, і кожен з храмів близький серцю й душі кожного вірянина.
Не дивно, що подорожі паломницького напряму територією столиці користуються немалою популярністю. Доторкнутися до сакрального й застигнути в безмовному благоговінні зможе кожен, причому зовсім не обов'язково замовляти для цього окрему екскурсію. Навіть самому прогулюючись вуличками прекрасного Києва, можна натрапити на своєму шляху на цінні пам'ятки архітектури, що в той же час є православними скарбами. Один з таких – священний Введенський монастир. Київ має, звичайно, і монументальніші та величніші будівлі, але цей храм приваблює до себе аж ніяк не своїми масштабами. Сюди приходять, аби залишити все мирське й відчути благословенний спокій, що панує в цій скромній обителі.
Практично кожна київська святиня має не лише сакральне значення, але й відображає важливі періоди багатої історії країни. Так, і чарівний Введенський монастир у Києві має свою цікаву біографію, яка бере початок ще в ХІХ столітті. Саме тоді завдяки капітанській вдові Матроні Єгоровій, що забажала організувати велику жіночу спільноту, і була закладена ідея про зведення монастиря. Вона придбала велику кількість нерухомості в одному з найпрестижніших районів столиці – Печерському. Ставши володаркою цілого кварталу, під її керівництвом і з благословенням Митрополита Київського Філофея в одній із будівель була організована Введенська жіноча спільнота.
Тим не менше, проіснувати монастирю судилося недовго. Через декілька років, під час головування радянської влади, стала стрімко зростати антицерковна боротьба, внаслідок якої було закрито безліч православних спільнот і будівель релігійного характеру. У 20-30-х роках ХХ століття під репресії загалом потрапило біля семидесяти храмів, розташованих у місті Києві. Введенський монастир був одним із них, але на цьому його історія не закінчилася. Минуло немало часу, перш ніж храм знову був відкритий завдяки на бувшому чинності закону Синоду Української Православної Церкви. З тих пір двері монастиря відчинені для всіх прихожан, які одразу відчувають особливу атмосферу, що панує в його стінах.
Для кожного відвідувача монастиря Введення Божої Матері стає можливим не тільки поспілкуватися з Богом, але й побачити унікальні святині, що дбайливо зберігаються на його території. В обителі є чудотворна ікона Божої Матері «Призри на смирення», відома всьому православному світові. Саме їй віряни приписують неймовірні цілющі властивості. Крім того, Введенський жіночий монастир як місце свого перебування сама обрала священна Тихвінська ікона Божої Матері, з якою пов'язано безліч чудесних подій. Як свідчать перекази, ікона постійно зривалась, коли її розташовували в різноманітні місця на території храму. І лише коли вона отримала той куточок, у якому знаходиться й сьогодні, ніби «заспокоїлася», зайнявши зручне положення.
Якщо у вас з'явиться бажання відвідати унікальний Введенський монастир у Києві, аби знайти натхнення серед новобудівель, то це не буде важко. Дістатися до нього легко як від станції метро «Печерська», під'їхавши на автобусі чи маршрутному таксі, так і від станції «Арсенальна», також скориставшись послугами наземного транспорту. Відвідувати богослужіння дозволяється в будь-який день тижня після 15:00.