Вид на урочище Феофанія з боку Пирогова. 2015 рік
Історична місцевість Феофанія розташована на південній околиці Києва між вулицею Метрологічною та проспектом Заболотного.
Феофанія — це історична місцевість і садово-парковий комплекс. Парк вважається одним із найбільш мальовничих масивів зелених насаджень у Києві, розташованих на значній відстані від центральної частини міста. У Феофанії знаходиться Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир. В Україні цей топонім відомий ще й завдяки однойменній медичній клініці, де проходять обстеження й лікування українські політики.
Історія Феофанії сягає своїм корінням у старовину. У документах ХV століття вона згадується як урочище Лазарівщина. Свою сучасну назву місцевість отримала за іменем єпископа Феофана, який побудував тут в 1803 році храм на честь Архістратига Михаїла. У 1861 році в Феофанії оселився ієромонах Воніфатій, після чого поселення стало рости і тут почалося чернече життя. З 1901 року Феофанія стала скитом. Тут звели Свято-Пантелеймонівський собор і монастирський готель. Але, з приходом до влади більшовиків, монастир закрили, а майно реквізували. Наприкінці 1940-х років територію Феофанії передали Академії наук УРСР.
І тільки в 1990-му році спустошені монастирі та храми повернули у власність Церкви.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Феофанія – унікальний проект садово-паркової зони, що був розроблений з урахуванням збереження природних багатств. Максимально зберігши недоторканну природу, зміни внесли, враховуючи сучасні тренди ландшафтного дизайну. Пейзажне полотно доповнює Свято-Пантелеймонівський монастир.
Феофанія – масштабне, але наймолодше місце для відпочинку, воно знаходиться під опікою Інституту еволюційної екології НАН України. Цей природний куточок – важлива культурна й історична частина міського життя киян і гостей міста. Однією з причин популярності цієї місцевості є те, що вона знаходиться вдалині від центральних районів міста. Найближче до неї метро – станція Теремки.
У більш ранній період історії (1471 рік) урочище називали Лазарівщиною. Найменування пішло від монаха Лазаря, що проживав в окрузі. Пізніше угіддя стали належати Михайлівському Золотоверхому монастирю. Старший священник носив ім'я Феофан. Він же й побудував тут Михайлівський храм, а також облаштував дачний будинок. У 1914 році був зведений величний висококупольний храм Пантелеймона, але в ході війни він сильно постраждав від мінометного удару. Перші кроки з відновлення святині були зроблені в 1990 році, а через три роки тут поселились монахині жіночого Свято-Покровського монастиря. Статус самостійної чернечої комуни Свято-Пантелеймонівський монастир отримав у 2002 році.
Справжню умиротворювальну дію надає прогулянка по території парку. Тут є облагороджені широкі відкриті алеї, альтанки біля води, дитячий майданчик. Часто зустрічаються молодята. Щоб опинитися на фоні таких розкішних ландшафтних пейзажів, сюди можна приїхати хоч з краю світу. Нерідко відпочивальники прибувають сюди на велосипедах. Загалом, веселощі, естетичне задоволення, оновлення на духовному рівні можна отримати тут. Є навіть можливість попити цілющої води з трьох джерел – «Сльози Богородиці», Божої Матері, Пантелеймона.
Феофанія – частина заповідного фонду України, що також входить до світової системи природних територій і об'єктів. У південній частині Києва знаходиться ще один подібний об'єкт – це музей «Пирогів». Обидва заповідники збирають мільйони відвідувачів не тільки в літній час, вони є невід'ємною частиною сімейного відпочинку.
Компанія окТВ пропонує відійти від традиційного розуміння екскурсії. Ми пропонуємо новинку у сфері туризму і вже представили продукт, що змінить ставлення туриста до подорожей. Тепер інформація про пам'ятки буде транслюватися будь-яким портативним пристроєм, яке ви візьмете з собою. Обов'язково підключіть навушники. Ми пропонуємо два варіанти аудіострічок у кінці сторінки, які виконуватимуть функції гіда, коли ви опинитесь біля старої пам'ятки. Аудіофайли мають доступну інформацію про значущі пам'ятки. Екскурсія може бути в двох варіантах.
З першої стрічки можна дізнатися важливі відомості про пам'ятник, вулицю, парк, будь-який інший об'єкт, але інформація про нього викладена коротко. Цей файл знаходиться в безкоштовному доступу. Можливо, варто розширити власні знання та пізнати повну версію того, що відбувалося. Для цього знадобиться друга аудіострічка. Все, про що буде розповідатися у файлі, записано за послідовністю подій. Так ви нічого не пропустите, а історична картина буде повною. Тепер не потрібно шукати дані в мережі, бібліотеці, ми їх уже зібрали. Хронологічний порядок дозволить легко засвоїти інформацію. Причому якщо ви вже завантажуєте файл, він залишається в пам'яті пристрою, тому можна буде легко звернутися до нього ще раз, якщо потрібно відновити дані. Відчуйте, наскільки простішим і доступнішим стає туризм. Команда окТВ рада представити вам новинку!