Екскурсія ботанічного гуртка в Голосіївський ліс. 1900-ті роки
Історична місцевість Голосіїв розташувалася в південній частині Києва поміж Деміївкою, Теремками та Феофанією.
Голосіїв —це історична місцевість, до якої належить Голосіївський ліс і райони житлової забудови між зеленим масивом і вулицями Васильківською та Сумською. Місцевість дала назву найбільшому з сучасних адміністративних районів Києва.
Історія Голосієва сягає далекого минулого, коли на цій території знаходився хутір. У XVII столітті тут облаштували свою резиденцію київські митрополити, яка з часом розрослася у скит. Під час жовтневого перевороту, процвітаюча Голосіївська обитель була спустошена більшовиками. У другій половині 1920-х років на узліссі почали зводити Київський сільськогосподарський інститут. А влітку 1941 року саме тут проходила 3 лінія оборони Києва, де й вирішувалась доля міста.
Після війни Голосіїв почали відбудовувати. Реконструювали академію, побудували комплекс ВДНГ і великий житловий масив. А зі сторони лісу облаштували парк культури і відпочинку імені Максима Рильського.
А чи хочете ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Голосіївський район легше називати лаконічно – Голосіїв. На його величезній території розташовано стільки чудових об'єктів, переважно створених природою. Паркові голосієвські зони:
Відомі факти про назву місцевості не мають підтверджень. Одна версія каже, що парк був посаджений на голому місці. А друга, більш суперечлива, що звідси було чутно неймовірно голосний плач-голосіння жінок після нападу монголо-татар, чиє військо позбавило життя багатьох чоловіків. Вся людська логіка направлена на перший варіант, але для історії не збереглось жодного документу, ілюстрації, іншого доказу. Тому будь-яка суперечка на тему походження назви Голосіїв залишається невирішеною.
Отже, час розпочати подорож по місцевості з пишними лісами й прозорими водоймами.
Мешканці будинків біля Голосіївського лісу, напевно, безмежно вдячні долі, що мають можливість щоденно насолоджуватися краєвидом на чудовий ландшафт у міських межах. З парком пов'язують ще одну версію того, чому так назвали урочище. Лісові волхви підпорядковували сили природи й творили інші чудеса, непояснювані наукою, за допомогою голосу. Як і дві минулі версії, перевірити цю також неможливо. 140 га парку – величезна зона для умиротвореного відпочинку серед природи та для занять спортом.
У парку є й облагороджена територія, і дика природа. На доріжках активно тренуються бігуни, зустрічаються молоді мами з колясками, біля водойм рибалять всупереч забороні, а з лавок чутно завзяті вигуки пенсіонерів, що грають у шахи. Життя тут ведуть активно. Завжди людно біля атракціонів, у пікніковій зоні.
У густоліссі Голосієва знаходяться цілющі водяні джерела з різних глибин. Кожен має власні корисні властивості. Також кияни все більше відвідують святі купелі, вода в яких не піднімається вище за 8 градусів – у літню спеку це й не потрібно. Особливий інтерес до купелю проявляють у день Хрещення. До самого вечора спостерігається потік охочих пірнути в релігійне свято.
У 2007 році київський лісопарк, один із найбільших у Європі в межах міста, став природним парком національного значення. У глибині лісу можна натрапити на ручних білок, в озерах живуть рідкісні представники фауни. З історії відомо, що воєнні дії Другої світової війни дуже видозмінили територію лісопарку. І хоч багато дерев було знищено, до сьогодні збереглось декілька 300-річних «старожилів дендримера».
Куточок дикої природи в Китаєвому не менш цінний. На цій місцевості знаходилась фортеця, зруйнована Батиєм. Про укріплення нагадує тільки те, що залишилось. Пересічин – так називалося це місто-цитадель. Відомо також про печерний комплекс, але він не користується популярністю серед відвідувачів. Це зберігає автентичність печерних галерей і старовинний дух стін, на яких знайдено старослов'янські написи. Із середини ХІХ століття в печерах жили монахи, а їхній вигляд був надзвичайно схожий на Лаврські підземелля. Зараз уся місцевість Китаєва тішить природними ландшафтами з безліччю ставків. У китаєвських водоймах активно розвивається фауна.
Пирогів – відкритий музей народного побуту й архітектури. Його ландшафтна зона використовується для сімейного відпочинку, шкільних екскурсій і дозвілля вихідного дня. Сектори дуже відрізняються один від одного, а на них розташовані млини, житлові будиночки, господарські споруди, церкви, криниці, вулики та інші об'єкти. Майже вся культура України в одному архітектурному комплексі під відкритим небом. Приїздіть туди обов'язково. Бажання повернутися виявляє багато його відвідувачів.
Конча-Заспа – 95% «чистої» рослинності. На цій ділянці хвойного лісу викупили землю під маєтки заможні представники еліти України – підприємці, політики, медійні персони. Місцевість найбільш відома санаторіями й тренувальною базою футбольного клубу «Динамо».
Південний район Києва в жарт можна назвати кисневою маскою столиці. Неймовірно велика лісопаркова територія вражає не лише киян, вона визнана європейським суспільством.
Ми розробили «ковток свіжого повітря» для туриста. Створили ідею та втілили в життя рішення аудіоекскурсії. Якщо раніше створювались екскурсійні групи, то тепер з'явилася можливість подорожувати самостійно, але бути в курсі подій без послуг гіда. Тому що необхідності в цьому вже немає. Світ динамічно видозмінюється, і ми поспішаємо адаптуватися до тих умов, які диктує сучасність. Ми прекрасно розуміємо зайнятість мандрівників і їхнє бажання за короткий уїк-енд побачити якомога більше. І, тим більше, знаємо, скільки переваг може мати самостійна прогулянка, що виявиться не менш цікавою й пізнавальною, ніж з екскурсоводом, під якого ще й доведеться підлаштовуватись.
Команда окТВ запровадила в туризм проект, якому немає аналогів. Ми вирішили, що портативні пристрої вже й так виконують функції асистента в бізнес-цілях, у побуті. Тож чому б не запровадити в ньому ще одну – аудіогіда. Розроблено два варіанти аудіострічок. Одна з них, безкоштовна, має максимально корисну інформацію в лаконічному стилі. Навряд чи справжній турист так просто насититься знаннями. Тому існує другий, повний варіант. У ньому вже не тільки розповідь, а й фото, до того ж витримано хронологічний порядок. Так, пропустити нічого не можна, а картина історії швидко «по пазлах» збереться в голові. Для прослуховування обов'язково підключіть навушники, інакше буде ситуація «Шеф, все пропало!». Ви можете не поспішаючи гуляти по столиці, відкривати для себе всі її принади й насолоджуватися життям. Уже зважились на захоплюючу подорож? Час її розпочати!