Рус  /  Укр

Мова:

Особняки Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Замок Річарда - Левове Серце
Третя київська гімназія
Найстаріший житловий будинок в Києві - будинок Нечаєвих
Києво-Могилянська академія: Будинок Галшки Гулевичівни
Будинок Петра Першого
Музей гетьманства
Особняк Апштейна
Аптека-музей
Будинок останець
Шоколадний будиночок
Особняк Ковалевського
Будинок Ікскюль-Гільденбанда
Особняк Лібермана
Будинок Пушкіна
Особняк Маркуса Зайцева
Особняк Полякова
Особняк Уварової
Особняк Гальперіна
Особняк Драгомирова
Особняк Сари Бродської
Особняк Маркуса Закса
Училище сліпих
Особняк Демченка
Будинок вдови, що плаче
Особняк Леопардова
Особняк Івенсена
Особняк Марії Бродської
Будинок з химерами (будинок Городецького)
Особняк Льва Бродського
Будинок Слінко (Будинок-терем)
Будинок Бендерського
Будинок Фромметта
Особняк Івана Терещенка
Будинок «трестів»
Маріїнська громада - колишня садиба
Інститут телекомунікацій
Будинок Трубецьких
Особняк Ніколи Терещенка
Особняк Терещенка (Київська картинна галерея)
Будинок з кішками
Музей Ханенків
Замок барона Штейнгеля
Терещенківська, 5 (Будинок Тичини і Бажана)
Колишній особняк Олександра Терещенка
Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Особняки Києва

Мабуть, найкращі архітектурні представники будь-якого міста – це особняки. Приклади зразкового мистецтва, реалізація геніальних ідей талановитих архітекторів, перед якими завжди стояло важливе завдання створити щось унікальне, величне, вишукане та справді шикарне. На щастя, у багатьох творців це все-таки виходило. Але найприємніше полягає в тому, що зараз, в умовах сучасності, коли все навколо створюється в якомусь єдиному, не особливо примітному стилі, з допомогою аудіо гіда у нас є можливість зануритися в минуле і насолодитися незвичайною красою приголомшливих особняків, кожен з яких може вразити своєю історією.

ТОП-10 особняків Києва, які змусять поглянути на столицю по-іншому

Як не дивно, але в Києві дуже багато пам’яток, краса яких нікого не залишає байдужим. Особняки, звичайно, викликають особливий інтерес, адже, крім того, що раніше вони найчастіше належали дуже багатим людям, тут же творилася історія, і, як наслідок, стіни цих споруд могли б повідати багато цікавого своїм гостям. Так от, якщо збираєтеся до української столиці, або живете в цьому місті й просто хочете відкрити для себе велич Києва, ось вам невеликий список особняків, які ви просто зобов’язані побачити:

  1. Замок барона Гільденбанда. Декому навіть прочитати важко ім’я великого барона, для якого й був споруджений цей шедевр. Поціновувачі архітектури будуть у захваті від неоготичного стилю замку, який ніби гіпнотизує. Дивитися на споруду можна безперервно й кожну секунду знаходити в ній щось незвичайне й нове. До речі, цей прибутковий будинок користується особливим інтересом у туристів, тільки от називають його «Рожевим замком».
  2. «Будинок з химерами». Навіть сама назва трохи провокує тремтіння по тілу. Сказати, що ця споруда – справжній витвір мистецтва, – нічого не сказати. І мало хто знає, що зведенню цього будинку ми зобов’язані суперечці декількох друзів, про яку варто дізнатися детальніше. Майстерний стиль модерну з урахуванням багатьох доволі суворих умов: усе дотримано й виконано на високому рівні. Ну, а таємниць, легенд і містики, пов’язаної з цим місцем, дуже багато!
  3. Будинок Петра І. Хоч ця споруда візуально взагалі не йде ні в яке порівняння з двома першими, але її історична цінність не менш важлива. Багато хто знає, що цей будинок колись належав найвідомішому гетьманові України – Іванові Мазепі. Не менш цінний і той факт, що будівля прийшла в сучасність через три століття, і, зважаючи на події, які їй довелося пережити, все-таки декілька разів перебудовувалася.
  4. «Дім вдови, що плаче» навряд чи залишить байдужими тих, хто обожнює незвичайну архітектуру та нестандартний екстер’єр старовинних споруд. Хитромудрі елементи, виконані з найрізноманітнішого матеріалу: бетону, цегли, плитки, металу, граніту – все це настільки привертає до себе увагу, що погляду не відірвати. Цей будинок – один із найяскравіших у Києві представників стилю модерн. Ну, а родзинка – жіноче обличчя на фасаді будинку. Із кам’яних щік стікають сльози…
  5. Особняк Олександра Козеровського. Якщо подивитися на цю будівлю вперше, то виникає стійке відчуття, що її архітектура якось перекликається з турецькою. Але якщо придивитися, помітно чіткий модерн, з ефектними скульптурними прикрасами, з ліпниною та грою об’ємів, що інтригує. Ця дуже гарна будівля, яка зараз знаходиться на території Лук’янівки, раніше належала дуже відомому та впливовому дворянинові.
  6. «Шоколадний будиночок» – подорож у епоху Ренесансу. Це ікона палацової архітектури, яка рясніє напівколонами, пілястрами та іншими горельєфними елементами. Про інтер’єр взагалі можна говорити довго, але навіть дивлячись на будівлю зовні, не можна не закохатися у вітражі… Тут часто проводять екскурсії, і інтер’єр нікого не залишає байдужим. До речі, непогано було б зрозуміти, чому будівля називається «Шоколадний будиночок».
  7. Особняк Ковалевського. Доволі незвична споруда, яка зливається в єдиний симбіоз пишності разом з невеликим фонтаном і садом. Господарчий двір тут теж виглядає особливо затишно. Будівля складається з двох поверхів і цоколя. Це місце, де хочеться жити, його історії буде чим здивувати навіть найдосвідченіших і найосвіченіших туристів.
  8. Особняк Якова Полякова. Не можна не помітити цю милу башточку зі шпилем, що вивищується на цій будівлі. Нетривіальне оформлення: будівля бірюзового кольору з білосніжною ліпниною, що прикрашає фасад, – розкішне поєднання. Незвичайні витіюваті узори, колони… Кожна дрібниця робить цей будинок не просто унікальним, а просто неповторним. До речі, є деяка схожість у цього особняка та Маріїнського палацу. У Києві ви точно будете відкривати для себе щось нове регулярно.
  9. Замок Штейнгеля. Хоч і на дев’ятому місці, але далеко не передостаннє, яке обов’язково варто відвідати, прогулюючись по Києву. На жаль, більша частина споруди не дійшла до сучасності, оскільки в період радянської влади, справедливо викликаючи дикий захват, була віддана Інститутові травматології й ортопедії. Звісно, що потрібного догляду не було, і в тому початковому вигляді, у якому світ побачив цей замок, зараз ми ним милуватися не можемо.
  10. Особняк Лібермана. Чарівна архітектура та незвичайний екстер’єр будівлі нікого не залишає байдужим. А якщо вникнути в історію й дізнатися, як змінився зовнішній вигляд споруди, – ніяких емоцій, крім шаленого захвату, точно не виникає. Тут і фасад заслуговує на увагу, і центральні сходи доволі показові, а про інтер’єр з елементами класицизму взагалі можна говорити дуже довго. До речі, у дворі є композиції з гарними художніми елементами.

Особняки Києва гордо розкинулися по всій території столиці, і щоб знайти їх, багато сил прикладати не доведеться. Все-таки багато з них знаходиться не дуже далеко один від одного, хоча до деяких доведеться добиратися. Тому, якщо плануєте знайомитися з особняками, радимо вам:

  • Вивчити, хоча б поверхово, всі особняки й замки столиці, зрозуміти, які цікаві більше, а які менше.
  • Скласти чіткий план уїк-енду чи повноцінної відпустки, які саме місця й коли відвідуватимете. Старайтеся обрати в один день ті архітектурні шедеври, які знаходяться близько один до одного, куди ви зможете легко й швидко дістатися.

Можете детально ознайомитися зі всіма вищеописаними особняками в нас на сайті, адже ми із задоволенням знайомимося з Києвом самі й не втомлюємося знайомити зі столицею всіх охочих. Особняки в місті не рахуються, звичайно, сотнями, але їх досить багато для того, щоб хоча б декілька днів приділити знайомству з ними. І, до речі, якщо у вас буде можливість заходити всередину - обов'язково робіть це, і ви не пошкодуєте! А у компанії okTV підготовлений класний сюрприз як для корінних киян, так і для гостей міста, які мріють познайомитися з ним ближче - аудіо гід, який точно знайде, чим вас здивувати!

Особняки Києва