Київський центральний палац одружень. 1982 рік
Колишній особняк Могилевцева, або Шоколадний будиночок, розташований за адресою вулиця Шовковична, 17/2.
Один з найулюбленіших киянами особняків, справжня перлина в намисті старовинних будівель Липок. Сьогодні його займає філія Київського національного музею російського мистецтва "Творчий центр" Шоколадний будинок ". Свою назву Шоколадний будиночок отримав за пишний декор та своєрідний колір. Він є пам’яткою архітектури. Спочатку його власником був відомий київський підприємець, меценат та громадський діяч Семен Могилевцев. Він щедро жертвував на будівництво різних будівель в Києві, поміж іншого, цілком на його кошти було збудовано Педагогічний музей (нині Будинок вчителя), що на Володимирській вулиці.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Що перш за все приходить у голову, коли ви чуєте словосполучення «Шоколадний будиночок»? Звичайно ж, щось смачне, солодке та їстівне, обов'язково приготоване з шоколаду. Або ж заклад, де смакота ллється рікою, а може, невеликий будиночок, що дійсно зроблено з такого солодкого продукту. Але в реальному житті цей прекрасний музей назвали так виключно через дизайн, неймовірно схожий на плитку шоколаду. Знаходиться ця незвичайна споруда в Києві, і сама історія цієї будівлі абсолютно не має ніякого відношення до чогось солоденького. І якщо ви приїжджаєте до Києва погостювати й познайомитися з пам'ятками самого серця країни, або ж проживаєте тут, – це не має значення. Одне можна сказати напевно: не варто втрачати можливості відвідати таку привабливу, історично значущу та цікаву споруду.
Ця незвичайна архітектурна споруда із солодкою назвою була приречена перетворитися на цікавий музей. Будинок, побудований більше, ніж сто років тому, був чудовим особняком, що належав дуже відомому купцеві – С. Могильовцеву. Ця людина аж ніяк не страждала на нестачу фінансів, тому легко виділяла багато грошей на побудову різноманітних споруд – таких, як школи, лікарні та музеї. Цей поміщик шалено полюбляв оточувати себе чудовою й незвичайною красою. Його любов до естетики проявлялася в усьому і, перш за все, у будівництві, ініціатором якого він виступав. Саме тому відомий архітектор, якого викликав С. Могильовцев, на славу постарався із зовнішнім виглядом будинку й створив неповторну та надзвичайно гарну ілюзію шоколадних плиток, а всередині теперішнього музею створив справжнє ідеальне свято з різноманітних стилів:
Ходять різноманітні легенди й чутки про початкове призначення такої чарівної будівлі. Але найімовірнішою з усіх історій про появу цієї краси є те, що будинок був зведений для світських заходів. Загалом, саме такі думки й приходять у голову, коли вперше бачиш цю споруду. Одразу уявляються дами в розкішних платтях, яких супроводжують солідні чоловіки, що займають високі посади.
Крім того, що кожна кімната в цьому музеї чудово витримана у своєму стилі, «Шоколадний будиночок» – це шалено гарне й розкішне місце, де вишукано розписані стіни й стелі, все навколо прикрашено по-багатому. Озирніться навколо, і ви побачите обробку позолотою, дерев'яні різьблені панелі (також виконані незвичайно), паркет з різноманітними шикарними візерунками, кольорові захоплюючі вітражі й неповторні ковані огорожі високих мармурових сходів. Отож, якщо ви зважились відвідати таке заманливе місце в місті Києві, можете бути на всі 100% впевнені, що в цьому розкішному будинку – великий музей, котрий познайомить вас з різними архітектурними стилями. Можете навіть не сумніватися в тому, що отримаєте приємні та яскраві враження. Деяким досить подивитися на цей будинок ззовні, щоб раз і назавжди запам'ятати його красу. А хтось просто не може встояти і все-таки заходить всередину, аби відкрити для себе максимум. І це правильне рішення.
Дуже важливо не просто подорожувати країнами й знайомитися з давнім мистецтвом, пам'ятками, культурою та іншим. Далека далеч – це, звичайно, дуже добре, але наша країна багата на сюрпризи та чудові місця для поціновувачів давньої захоплюючої історії. Якщо вважаєте, що вас здивувати вже нереально, тоді вам, у будь-якому разі, потрібно відвідати прекрасний «Шоколадний будиночок» у Києві. Про те, наскільки неповторна в цьому музеї архітектура, вам уже трохи відомо. Але для того, щоб дізнатися набагато більше й ніби зануритися в безодню історії цієї чудової споруди, професійна та досвідчена команда okTV підготувала для всіх охочих справжню новинку. Вас цікавить комфортний і зручний спосіб відвідати якісь екскурсії, але при цьому не вливатися в групу незнайомих людей і не залучати приватного екскурсовода? Тоді вам точно сподобається наш новий продукт – аудіогід.
На сторінках опису пам'яток, у самому кінці, ви знайдете аудіофайли. У вашому розпорядженні два різні захоплюючі аудіозаписи. Безкоштовна версія має коротку інформацію про «Шоколадний будиночок», і завдяки цьому аудіофайлу ви зможете зрозуміти формат оповіді. Такий запис ідеально підійде для загального знайомства з музеєм. А в другому, платному, записі для вас відкриється багато таємниць і цікавої інформації про пам'ятку. І, на додачу до всієї розповіді гіда, для вас будуть доступні фотокартки з різних часів. Все це подарує вам можливість не тільки на словах почути про те, що відбувалося в тій місцевості в різні часи, але й побачити все на власні очі. Всі зображення ми згрупували в хронологічному порядку. Тому, навіть стоячи біля самої будівлі, вас не залишатиме відчуття подорожі в часі.
Переваг у такого продукту для туристів дуже багато. Ви можете запланувати прогулянку по цікавих пам'ятках столиці, завантаживши на нашому сайті аудіострічки до кожної з пам'яток на смартфон. Далі – вирушайте в поїздку, ні до кого не прив'язуючись. Спробувавши такий формат насиченого екскурсійного відпочинку хоча б одного разу, ви навряд чи повернетесь до стандартних екскурсій разом із групою людей, оскільки така приваблива новація дозволить вам не просто дізнатися цікаві факти, а й пірнути в минуле з головою. Ми приділили створенню цього продукту максимум уваги, скориставшись послугами платних джерел інформації, звернувшись до архівів і бібліотек, і об'єднали в аудіофайлах тільки якісний і цікавий контент. Тепер у вашому розпорядженні – персональний аудіогід, скористатися послугами якого ви зможете у будь-який зручний вам час.