Колишній будинок Ікскюль-Гільденбанда. 1980-ті роки
Колишній будинок барона Ікскюль-Гільденбанда розташований за адресою вулиця Шовковична, 19.
Будинок увійшов у міський фольклор як Рожевий замок, оскільки не кожен може правильно вимовити ім’я знатного домовласника. У Києві є кілька будинків, побудованих в стилі неоготики. Господарі деяких з них були представниками баронських династій, проте, найбільш знаменитий Будинок барона, що на вулиці Ярославів Вал, ніколи справжнім баронам не належав. Зважаючи на своєрідну архітектуру, кияни люблять "населяти" такі "міські замки" примарами та чудовиськами. Але Будинок барона Ікскюль-Гільденбанда містичної слави не зазнав, ймовірно завдяки сусідству з більш знаменитими Арабським та Шоколадним будинками. Тим часом історія будівлі дуже цікава. Головними особливостями споруди вважаються готичні шпилі, баронський герб, а також своєрідний рожевий колір.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Щоденно багато мешканців і гостей столиці проїжджає різними вуличками міста з надзвичайно гарною архітектурою, і зовсім не звертає на все навколо ніякої уваги. У Києві, безперечно, є на що подивитися, і одне з таких місць – будинок Гільденбандта. Ще через прекрасну будову цю архітектурну споруду називають «Рожевим замком». Ця краса прагне до ідеалу. І нехай це не той будинок, про який ходять містичні чи якісь сумні історії, як про інші давні споруди. Але є в цьому місці щось особливе й неповторне, і це – його безкінечна краса, милуватися якою можна дуже довго. І якщо вже ви належите до категорії мандрівників, яких Київ цікавить виключно з естетичної точки зору, обов'язково познайомтеся з цим особняком.
Найменувань це архітектурне чудо має дуже багато: «Готельний будинок», «Рожевий замок», Будинок-костел. Але одне з найвідоміших – «Рожева аптека». Незважаючи на таку назву, у цьому чудовому місці ніколи не було в продажу ліків чи чогось такого. Цікава плутанина з такою назвою з'явилася в роки СРСР. А було це так: раніше вуличка, на якій знаходиться цей неповторний замок, мала назву Аптекарської, тому й народилася цікава байка, що, після того, як це чудо конфіскували в барона, відкрили в тому приміщенні аптеку. Але все ж це зовсім не правдива історія, а вигаданий міф.
Історія також береже й пам'ятає творця, руками якого було побудовано багато незвичних і гарних споруд у чарівному неоготичному стилі. Це архітектор Владислав Городецький. Усі були впевнені, що споруда – справа його рук, проте авторство будинку приписували не тому. Насправді творець такого прекрасного й чудового шедевру – Микола Вишневський. І це дещо вражає. Якщо ви так і не зрозуміли, хто насправді звів цей прекрасний особняк, обов'язково приходьте до пам'ятки, щоби дізнатися всі її таємниці.
Побудовано цю незрівнянну споруду більше, ніж сто років тому. Порівняно з багатьма іншими особняками столиці, цей далеко не найстаровинніший, і, звісно, проявляється це в усьому. Першим щасливим власником такого казкового будинку був барон Гільденбандт. Багато хто помиляється в переконанні, що цей німецький дворянин, приїхавши до прекрасного міста Києва, вирішив звести прекрасну споруду в цікавому готичному стилі через ностальгію. Незважаючи на те, що перший власник був корінним киянином, багато історій стверджувало інше. Ще один цікавий факт, як розповідає історія про прекрасний будинок, зводиться до того, що особняк належав батькам барона Гільденбандта. Після смерті батька сімейства спадщину отримав Володимир, але оскільки йому дісталася не така вже й велика частина цього особняка, то він був змушений після революції емігрувати. І за звичайною схемою тих років будівлю націоналізували. Ну й у зв'язку з цими обставинами почалася нова історія «Рожевого замку».
Найприємніше – пізнавати нові цікаві факти історії, які оточують нас у рідній країні. Тим, хто постійно прагне до нових вражень і знань про прекрасну архітектуру, варто звернути увагу, перш за все, на нашу столицю – місто Київ. Навіть якщо ви живете в цьому мегаполісі, то, напевно, у метушні звичних буднів цілком могли й не знати про існування цього особняка. Адже, як показує практика, навіть корінні кияни багато чого не знають про рідне місто. Що вже й казати, якщо ви турист. Але, головне – почати знайомитися з місцями, пам'ятками, що пройшли крізь десятиліття. І серед архітектурних пам'яток просто неможливо пропустити «Рожевий замок». Про власника ви вже трохи знаєте, а от для того, щоб заглибитися й зрозуміти, що і як було в цьому будинку насправді, можете скористуватися новинкою від компанії okTV – аудіогідом.
У кінці кожної сторінки з описом прекрасних місць додано ще два аудіозаписи з унікальним цікавим контентом. У першій, безкоштовній версії, для вас відкриється загальна, але не менш захоплююча історія власника замку, а також все, що цікаво було б дізнатися про життя цього архітектурного шедевру після націоналізації. Другий аудіозапис дозволить вам пірнути у світ створення цього будинку. Завдяки наявності фотозображень, які ми вмістили, ви зможете побачити реальні фотографії, порівнювати зовнішній вигляд особняка в різні часові періоди. Переваг у аудіогіда багато. Наприклад, від знайомства з пам'яткою вас точно ніхто не відволікатиме, адже аудіогід можна завантажити на свій улюблений ґаджет, взяти з собою навушники й самостійно вирушати на прогулянку.