Царський (Маріїнський) палац. 1880-ті роки
Маріїнський палац розташовується на вулиці Михайла Грушевського, 5.
Царські апартаменти в Києві звеліла побудувати імператриця Єлизавета Петрівна після візиту до міста у 1744 році. Палац у стилі бароко збудували в першій половині 1750-х років на Печерську, на шляху до Лаври. Автор проекту − архітектор Іван Мічурін, використовував архітектурні мотиви петербурзького архітектора Бартоломео Растреллі. Першою в царських покоях зупинилася імператриця Катерина ІІ в 1787 році, потім там жили вищі посадові особи Південно-Західного краю.
У 1819 році палац майже повністю згорів. Відбудували його для царської сім’ї за проектом архітекторів Карла Маєвського та Олександра Шіле тільки у 1868-1870 роках.
Царський палац пережив революцію 1917 року, Громадянську і Другу світові війни. У незалежній Україні цей комплекс став місцем президентських урочистих прийомів.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Абсолютно кожне місто в світі, що вважається туристичним центром, має такі пам'ятки, без яких його образ не буде цілісним. Звичайно, такі «родзинки» є й у Києва – гостинної столиці України, яка щорічно зустрічає безліч гостей з інших країн та областей рідної країни. До них відноситься цілий ряд знаменитих архітектурних споруд і пам'ятних місць, кожне з яких має в собі багату історію та приваблює прекрасним зовнішнім виглядом.
До таких гарних місць столиці належить і приголомшливий Маріїнський палац, розташований у центрі міста на території живописного парку. Колись він мав назву Царського, а сьогодні його часто називають Президентським. Це одна з найцікавіших пам'яток не лише Києва, а й усієї України. Не дивно, що в прекрасному Маріїнському парку полюбляють прогулюватися й проводити вільний час не тільки гості столиці, але й місцеві жителі. Можна впевнено сказати: якщо ви тут не були, то не бачили чарівного Києва повністю. Маріїнський палац – це прекрасна перлина столиці, її прикраса й важлива історична цінність. Він являє собою частину багатої спадщини нашої країни, долучитися до якої може кожен охочий.
За час свого існування Маріїнський палац пережив безліч важливих подій. Здається, що багата історія Києва захована в кожному камінчику, кожній цеглинці, з яких зведено цю чудову споруду. З нею кожного гостя столиці зможе познайомити досвідчений гід, чи ж дізнатися про значущі історичні події можна самостійно.
Біографія відомої київської пам'ятки починається з 1744 року, часу її зведення за наказом імператриці Єлизавети, зачарованої красою древнього Києва, за проектом великого Бартоломео Растреллі. Він також розробив проект ще однієї київської перлини – приголомшливої Андріївської церкви. Раніше зелений парк, у якому знаходиться гарний двоповерховий палац, називався Царським, і ця атмосфера величі панує тут до цих пір. До наших днів будівля дійшла після декількох реконструкцій у зв'язку з суттєвими руйнуваннями. Однією із найбільш руйнівних була пожежа на початку ХVІІІ століття, у результаті якої був повністю зруйнований другий поверх дерев'яної будівлі, а також парадні приміщення. Але це, на жаль, не останні руйнування, яких зазнав Маріїнський палац у Києві. Постраждав він і під час війни, коли після потрапляння бомби був значно пошкоджений. Та після цього споруда була повністю відбудована й дбайливо відреставрована спочатку в 1940-х, а потім – у 1980-х роках.
Змінювався не лише зовнішній вигляд палацу, але і його призначення. Якщо спочатку споруда була резиденцією імператорської сім'ї, то під час громадянської війни в її стінах був розташований воєнний штаб. Пізніше в будівлі знаходилась сільськогосподарська школа, і лише після цього вона стала музеєм та національним надбанням країни.
Сьогодні знаменита столична пам'ятка не втратила минулої величі. Виконана в стилі бароко, вона вражає красою виразних об'ємів і багатою пластикою фасаду. Зараз Маріїнський палац у Києві виконує роль церемоніальної резиденції Президента України. Будівлю використовують для проведення урядових прийомів, нагород, самітів і зустрічей офіційних делегацій на всеукраїнському та міжнародному рівні. Частина великої культурної спадщини, у якій дбайливо зберігаються цінні предмети декоративно-прикладного мистецтва, елементи старовини, фрагменти живопису художника Алліауді – все це зараз і є чудовий Маріїнський палац. Київ може по праву пишатися тим, що саме на його території знаходиться ця неймовірна пам'ятка архітектури, біля якої завжди збираються натовпи захоплених туристів.
Якщо Ви плануєте організувати собі екскурсію Києвом, та відвідати Маріїнський палац, пропонуємо Вам скористатися нашим аудіо гідом. Завантажити його можна прямо на цій сторінці. Коротка версія аудіо екскурсії доступна для безкоштовного прослуховування. У повній версії ми зібрали цікаві історичні факти, що підкріплюються історичними фото, в хронологічному порядку.
Аудіо екскурсія – це дуже зручний продукт, завдяки якому Ви можете у любий, зручний для Вас час, не прив’язуючись до гіда, відвідати видатні пам’ятки архітектури та визначні місця Києва. Для цього придбайте аудіо екскурсію, завантажте її у свій мобільний пристрій, та вирушайте на екскурсію. Не забудьте навушники. Прослуховуючи цікаву розповідь під легку музику, Ви можете повільно гуляти та оглядати об’єкт. Персональний гід у Вашій кишені.