Перед колишнього особняка Уварової з вулиці. 2017 рік
Особняк графині Уварової розташований за адресою вулиця Липська, 16.
Графиня Наталія Уварова походить із знаменитої в Києві родини підприємців та меценатів Терещенків. У віці 22 років вона стала господинею будинку, який і нині є одним з найкрасивіших особняків на Липках. Його закінчили будувати в 1912 році, але мирне життя тут тривало тільки шість років. Згодом, як з жахом згадували сучасники, вулиця Катерининська (тепер Липська), стала називатися "найдовшою у місті", оскільки звідти не поверталися. Будинок Уварової зайняла надзвичайна комісія (радянське ЧК), там засідала розстрільна трійка. І цілком символічно, що будівлю, у якій радянські каральні органи катували та вбивали тисячі людей, незалежна Україна віддала Інституту національної пам’яті.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Скільки таємниць зберігає в собі історія нашої країни! Прогулюючись по вулицях столиці, можна безкінечно довго спостерігати різноманітні гарні архітектурні маєтки. І однією з чудових споруд Києва є особняк Уварової. Це місце можна сміливо назвати царським. Воно зберегло в собі всю пишність і розкіш до сьогоднішніх днів. Багато й вишукано прикрашений фасад не залишає байдужим нікого, хто проходить повз. Шикарні дерев'яні сходи, мармурове каміння, інтер'єр з неповторним художнім ліпленням і різноманітними розписами, позолота в кожному елементі дизайну – це і є справжній зразок дворянського життя ХХ століття.
Батько власниці особняка Наталії Уварової, Федір Терещенко, виправдано носив статус однієї з найбагатших людей часів Російської імперії. Історія каже про те, що його дочка вийшла заміж за дворянина Сергія Уварова аж ніяк не через велике кохання. Мотив шлюбу був такий: Уварова отримала статус графині, а її чоловік, у свою чергу, отримав солідне придане своєї дружини. Правдивість цієї історії відома тільки самій сім'ї.
Садиба ж з'явилася в Києві більше ста років тому. Молода 22-річна власниця особняка самостійно брала участь у облаштуванні цього архітектурного шедевру. Графиня не випускала з уваги ні найменшої деталі в оформленні житла. Історія розповідає про те, що все, аж до ручок на дверях, хазяйка обирала самостійно. Опиняючись у тому місці, розумієш, що молода красуня мала вишуканий смак. Все всередині вражало тоді й вражає зараз своєю пишністю, красою, багатством і бездоганним смаком.
Сім'я Уварових прожила в цьому особняку всього шість років, а з початком революції продала свій чудовий будинок. Незважаючи на те, що після продажу в цьому архітектурному чуді розташовувався Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, всю красу, створену власницею, залишили. Сьогодні в цій величній споруді проводять художні виставки, а ще її дуже часто використовують для кінозйомок.
Про розкіш, неймовірне багатство й неповторну велич цього особняка можна говорити вічність. Зовнішній чудовий вигляд будівлі, внутрішнє вишукане оздоблення та всі деталі кажуть про його неповторність. Кожен елемент, що знаходиться в особняку Уварової, зовсім не випадковість. На фасаді можна побачити статую богині мисливства. Ця скульптура дуже близька господині, адже вона символізує покровительку породіль, а сама Наталія, як відомо, була за професією акушером.
Чудово збереглись у будинку й шикарні парадні сходи, виготовлені із берези. Вони дійсно неповторні. Прийомна зала прикрашена прекрасною ліпниною у вигляді розкішних музичних інструментів. З цієї головної зали можна легко потрапити на приголомшливу терасу з колонами. З самого початку цей особняк був розташований у прекрасному парку, який, на превеликий жаль, не вдалося зберегти в тому чудовому початковому вигляді. Сьогодні більша його частина забудована.
Що може бути приємніше й корисніше, ніж знання історії нашої країни? Як багато всього навколо, чого люди просто не помічають. Деколи можна задуматися й зрозуміти, що історію сусідньої держави ми знаємо набагато краще, ніж нашої рідної. У гонитві за популярними пам'ятками ми втрачаємо можливість дізнатися більше про загадкове минуле багатьох українських міст. Гарні пам'ятки архітектури, що знаходяться в нашій країні, готові вразити й підкорити будь-якого мандрівника. Варто лише почати з таких близьких і важливих місць, як особняк Уварової. Скільки всього в цьому маєтку: ціле довге життя відомої сім'ї, чудова історія будівлі, краса в кожній деталі. Небагато загальної інформації ви прочитали в статті, але це всього лиш маленька частина того, що зберігає в собі цей особняк. Для того щоб дізнатися більше, доведеться витратити не одну годину. Але наша досвідчена й професійна команда okTV пропонує не витрачати час на пошуки, а просто насолоджуватися екскурсією з аудіогідом.
У кінці сторінки вам доступні два аудіозаписи для смартфона. На одному з них ви зможете безкоштовно послухати загальну цікаву інформацію про особняк Уварової. Це не дуже довгий запис, у якому ви розкриєте для себе секрети садиби, а також переконаєтесь, що просто зобов'язані відвідати це місце. Другий аудіозапис – це платна інформація, що дозволяє не просто почути історію особняка та його мешканців, але й потрапити в ті часи й ніби прожити всі процеси побудови. До речі, на фото, що додаються до запису, ви зможете побачити, як все починалось і відбувалось, хто брав участь у побудові та що таємничого зберігає цей особняк.