Бічний і головний фасади колишнього особняка Марії Бродської. 2011 рік
Колишній особняк Марії Бродської розташований за адресою вулиця Інститутська, 26.
Цей невеликий, вишуканий особняк розташований наприкінці вулиці Інститутської і завершує парадний стрій розкішних садиб заможних киян минулого. Власники давно пішли у інші світи, а їхні будинки, зведені кращими зодчими свого часу, стоять вже більше ста років, нагадуючи про патріархальні часи. Останньою дореволюційною хазяйкою красеня-особняка була Марія Бродська — представниця однієї із самих заможних родин колишньої “цукрової” столиці імперії, як тоді називали Київ.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
В українській столиці так багато цікавих садиб і будинків з минулого, що багато киян, проходячи повз них, навіть не помічає унікальної архітектури та історії, якою оточено будівлю. Так, на вулиці Інститутській багато хто проходить повз будинок 26, якому, між іншим, є що повідати не лише мешканцям, а й гостям міста. Тут розташований особняк Марії Бродської, місцева архітектурна пам’ятка. Раніше на місці, де сьогодні ми можемо милуватися цим архітектурним творінням, стояв будинок, що належав з 1873 року касирові київського банку Уїльяму Сіоні. Правда, дружині горе-касира нічого не залишалося, як продати маєток, адже в 1878 році за розкрадання коштів його відправили до Сибіру. З 1880 року будівлею володіла Єлизавета Богородицька.
Нинішня будова з’явилася лише в 1905 році, коли її придбав статський радник. І лише в 1913 році садибу купила Марія, яка жила там зі своїми дітьми. Особняк Марії Бродської в Києві побудований у стилі модерн. Фасад будівлі одноповерховий, а от з боку провулку – двоповерховий. Після націоналізації в будинку проживав комендант столиці, після там розташовувався дитячий садок.
Але це далеко не все, що може зацікавити вас у цій архітектурній пам’ятці столиці. Набагато більше інформації ви завжди можете отримати з такого продукту, як аудіогід. Повна, цікава й детальна інформація з фактами та додатковими фото – ось що чекає на вас після покупки повної версії аудіогіда. Ви зануритеся в історію та дізнаєтеся багато захопливого про пам’ятки столиці. Безкоштовна версія продукту – лише стиснута інформація про особняк, повз який ви, можливо, щодня проходите повз, не замислюючись про його історію та архітектуру. Якщо вам цікаво дізнатися те, що недоступне широкій публіці, то аудіогід стане для вас справжньою знахідкою!