Рус  /  Укр

Мова:

Вулиці Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Вулиці Києва

Вулиці міста виконують ту ж функцію, що й кровоносні судини в організмі людини: ними біжить життя. Вулиці Києва, просочені багатою історією, не залишать нікого байдужим, а численні ресторани й кафе зроблять вашу прогулянку комфортною. Збираючись відвідати місто, у якому ні разу не були, ви, напевно, задумуєтесь про те, які місця варто побачити перш за все. Практично всі гості столиці одразу починають шукати конкретні пам’ятки чи взагалі готові списки й маршрути, які дозволять відкрити для себе велич мегаполіса в стислі терміни. Втім, все починається з вулиць… Найцікавіші і маловідомі факти про столичні вулиці вам розповість аудіо гід для мобільних пристроїв, а крім цього продемонструє старовинні фотографії. Так що під час екскурсії у вас буде унікальна можливість повернутися в минуле і порівняти його з сьогоденням!

Головні вулиці Києва: місця, жваві в будь-який час доби

Мешкаючи в Києві, людям навіть у голову не приходить, що можна жити по-іншому: нікуди не поспішати, рухатися повільніше. Скажемо банально, але по ділу: Київ не спить ні вдень, ні вночі. Опинитесь ви, наприклад, на проспекті Перемоги о дев’ятій ранку чи о восьмій вечора – завжди спостерігатимете активне пересування авто. І цей потік нескінченний, автомобілі не зникають навіть глибокої ночі. Нижче представлено короткий огляд основних артерій столиці України.

  • Хрещатик – головна вулиця Києва. Початок її знаходиться на Європейській площі, а кінець – на Бессарабській. Довжина складає 1, 33 км. У часи Київської Русі територія сучасного Києва являла собою три окремі населені пункти: Верхній, де проживала знать, Поділ, де вели діяльність ремісники й торговці, і містечко Берестове. Поступово вони розросталися й, на думку істориків, у 1797 році головний архітектор міста, Андрій Меленський, побачив перспективу в Хрещатій долині – так тоді називали ділянку сучасного Хрещатика – в тому, щоб прокласти тут шлях, який об’єднає три частини міста. Активне будівництво почалося в кінці XVIII – на початку ХІХ ст. Під час Великої Вітчизняної війни вулиця сильно постраждала. Після довгих перипетій, нарешті, в 1948 році було затверджено проект з постановки головної київської вулиці, автором якого був архітектор Олександр Власов. Було вирішено будувати споруди в стилі «сталінський ампір». Сьогодні Хрещатик входить до списку місць, обов’язкових для відвідання гостями міста. Тут знаходиться багато важливих закладів, ось лише деякі з них: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, київський Головпоштамт, Музей пошти, Київська міська рада профспілок, Міністерство аграрної політики та багато іншого. Під час проведення міських свят вулиця стає пішохідною. І ще приємний бонус, яким пишаються всі кияни: перекрито рух на вихідні. Особливо це тішить у літній час, коли гості міста можуть спокійно прогулятися головною вулицею Києва, не особливо заважаючи одне одному. Також тут проходило багато акцій протестів в історії сучасної України.
  • Андріївський узвіз – по суті, вулиця-музей міста Києва. Це старовинна артерія, що з’єднує верхню частину міста з Подолом. Початок забудови датується XVIII ст., а найактивніша її пора – кінцем ХІХ – початком ХХ ст. Багато діячів культури та мистецтва тут жило й працювало. Сьогодні Андріївський узвіз – місце проведення великої кількості свят, фестивалів, ярмарок, тут розташовано сотні ювелірних лавок. Під час прогулянки варто відвідати музей Михайла Булгакова, меморіальний будинок-музей Кавалерідзе та «Музей однієї вулиці». Взагалі, тут витає дух творчості. І навіть якщо не дивитися на розкішну Андріївську церкву, яка, до речі, дуже навіть надихає, все навколо провокує стійке бажання творити.
  • Володимирська вулиця простирається від Андріївського узвозу до Короленківської вулиці. Її довжина складає 2, 9 км. Колись на цьому місці була головна артерія міста, що веде від Золотих воріт до головного собору, Софійського, та до палаців верхнього міста. Після монголо-татарської навали Старе місто опустіло. У XVII ст. було реконструйовано Софійський собор, на місці зруйнованого Десятинного храму було споруджено дзвіницю та Старокиївську фортецю, куди ввійшов початок сьогоднішньої Володимирської вулиці. Вона, у свою чергу, була утворена з трьох розрізнених частин, що мали назви Андріївської, Софіївської та Золотої. Пізніше, в ХІХ ст., у процесі розширення Києва, вулиця отримала продовження в бік берегів річки Либідь. Пізніше, у 1869 році, вулицю розділили знову на три частини, а саме: власне Володимирську, Десятинну та Нижньо-Володимирську. Свій сучасний вигляд і довжину ця частина міста отримала на початку ХХ ст. Завдяки багатій історії, великій кількості пам’яток, музеїв і важливих міських закладів Володимирська вулиця дуже популярна серед киян і гостей столиці. Тут знаходиться Музей історії України, Національний науково-природничий музей у будівлі Ольгинської гімназії, археологічний комплекс на Старокиївській горі, Національний заповідник «Софія Київська», де поховані Володимир Мономах і Ярослав Мудрий, Золоті ворота, Національна опера України, Будинок учених, особняк Баретті, Педагогічний музей та багато іншого. Також у багатьох будівлях на Володимирській вулиці працювали відомі люди культури й мистецтва.
  • Прорізна вулиця – проходять ця гарна, що втопає в зелені, частина міста від Володимирської вулиці до Хрещатика. З’явилася вона в середині ХІХ ст. Довжина невелика – всього 530 метрів. Тут розташовано концертну залу консерваторії, а також цікаві пам’ятники: героєві роману «Золоте теля» Михайлові Паніковському, туркменському поету й мислителю Махтумкулі Фрагі, а також Лесеві Курбасу. Взагалі, прогулюючись цією чарівною місцевістю, вас також заманюватимуть смачними ароматами місцеві кафе. Звичайно, що в центрі Києва поласувати якимись смаколиками – діло обов’язкове. Тому не відмовляйте собі в задоволенні. Якихось конкретних закладів указувати не будемо з двох причин: по-перше, тому, що це центр і тут усе дуже динамічно: якісь ресторани закриваються, якісь відкриваються; по-друге, ви самі можете обирати, що вам імпонує найбільше.

Цікаві факти про київські вулиці: ось, про що варто знати гостям міста

Ну що? Вже знаєте, куди підете перш за все, щойно потрапите до Києва? Вулиці цього міста різноманітні! Деякі з них зберігають багатовікові таємниці, якісь вражають сучасністю. Але незмінне одне: кожна з них чимось особливим запам’ятається кожному. І не факт, що це «щось» буде однакове для всіх. Отже, декілька цікавих фактів:

  • Гуляти центральними вулицями Києва дуже зручно, адже майже всі вони ведуть до Хрещатика. Можете не хвилюватися: ви точно не заблукаєте, навіть якщо підете в якесь незнайоме місце. У крайньому випадку – карти на допомогу ;)
  • Хрещатик згадується в однойменній пісні, яку виконує Михайло Шуфутинський. Взагалі, тільки лінивий не знає, що це головна вулиця не лише столиці, а й усієї країни.
  • Свині, телята, що валяються в бруді, об’їдають зелень, були великою проблемою Володимирської вулиці в кінці ХІХ ст. Можете собі це уявити, дивлячись на сучасну Володимирську вулицю та величну однойменну площу?
  • На Прорізній вулиці, у будинку №11, розташований найменший у місті ліфт, його площа – приблизно півметра. Тому, якщо хочете покататися в ньому, стежте за вагою, а то ліфт не повезе ;)
  • На вулиці Володимирській, у підвалі одного житлового будинку, знаходиться найменша церква міста, а, можливо, й усієї країни – імені Марії Магдалини. Кажуть, що в часи правління Сталіна тут відбувалися допити й катування.

Кожна архітектурна споруда міста – це щось більше, ніж просто побудова. Кожна вулиця – це чиїсь історії життя, чиїсь долі, пам’ять про які зберігає земля.

Вулиці Києва