Вулиця Леніна (нині вулиця Богдана Хмельницького). 1956 рік
Вулиця Богдана Хмельницького розташована між вулицями Хрещатик і Олеся Гончара.
Вулиця Богдана Хмельницького виникла наприкінці 1830-х років. Широка і простора, вона славиться численними музеями і двома театрами: театром російської драми ім. Лісі Українки та оперним театром. Магістраль починається в долині струмка Хрещатик, піднімається вгору однією з відног Старокиївського плато і знову пірнає в долину. За свою 180-річну історію вулиця неодноразово змінювала назви. Вона була Кадетською, Фундуклеївською, Леніна, Театрштрассе (в роки нацистської окупації) та Богдана Хмельницького. Забудова еклектична, переважають прибуткові будинки епохи "будівельної лихоманки" початку ХХ століття, проте є сталінська і сучасна архітектури.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Хрещатик і вулицю Гончара, найвідоміші вулиці Києва, з'єднує 180-літня вулиця Богдана Хмельницького. Її дорога простора й широка, але, звісно, вона називалась так не завжди, а лише з 1992 року. Київ зберігає дуже багато місць, гідних уваги навіть найвимогливіших туристів. Але якщо ви вже вирішили прогулятися центральними, будьте впевнені в тому, що подорож по цій території захопить вас такими об'єктами, як:
Початок прогулянки стартує від пам'ятника Зої Космодем'янській. Кому цікаво, жінка загинула під час виконання завдання у віці 18 років, повішена після катувань. Тактика Сталіна при війні засновувалась на підпалюванні якомога більшої кількості російських будинків на окупованій німцями території. Це було її перше й останнє завдання. Вона підпалила всього три будинки та була захоплена німецькими солдатами. Патріотизм дівчини, її відданість і любов до рідної країни перетворились у злий жарт, про який досі пам'ятає історія.
Творіння зодчого Е. Брадтмана називають «Мереживним будинком». Архітектор доклав немало фантазії та зусиль для створення проекту. Є здогади, що на декорування будівлі могло піти більше грошей, ніж на її зведення. Мистецтво дороге, але вартує того, щоб зараз будинком №10 захоплювались перехожі. Архітектор також застосував для оформлення фасаду цегляний стиль. Підхід, імовірно, здешевив роботи, тому що цілком дотримуватися стилю модерну витратно. Раніше в цій будівлі був прибутковий будинок, тому всередині, як і належить таким спорудам, кімнати згруповані біля сходів. На першому поверсі будинку Е. Брадтмана були магазини, товариства, жіноча гімназія О. Титаренко.
Бажаєте знати, якою була медицина століття тому та як вона розвивалась до сьогоднішнього рівня? Ці факти вам розкажуть у Національному музеї медицини України. Оригінальна концепція музею допоможе запам'ятати якщо не інформацію, то експозиції, а вони доволі цікаві. Тут відтворено навіть інтер'єр і фігури відомих учених. І, звичайно, демонструються діорами, у концепції яких лежать найвидатніші події у сфері медицини, що відбулися в Україні.
На розі вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького прикрасою є Національний академічний театр російської драми імені Лісі Українки. «Будинок Бергоньє» – історична назва будинку. Перший виступ у стінах закладу відбувся з антрепризою Миколи Соловцова. Зазвичай у театрах є основний склад, та організація першого концерту була саме із запрошеними акторами.
На вулиці Богдана Хмельницького, 7 знаходився Музей історії Києва. Експонати для створення музею переважно були подаровані різними організаціями. У колекцію включили предмети, знайдені в межах міста, а також монети, листівки, ікони, елементи побуту різних століть. Експонати перевезли в Український дім, де для них виділено приміщення на 4-5 поверхах. Як багато хто пам'ятає, 18-19 лютого у 2014 році в місті Києві відбувалися безладні діяння. Багато чого було пограбовано ще в стінах будинку №7 на вулиці Б. Хмельницького.
Музей медицини України – значущий і престижний, колекції якого дуже цінуються в усьому світі. Відвідати його можна 5 днів на тиждень, але перед візитом уточніть дні роботи, тому що понеділок і вівторок зазначені вихідними – це інформація з офіційного сайту музею. Зібрання зразків рослин, тварин, корисних копалин представлені в 24 залах. Таке ж число діорам, розташованих рівномірно по будівлі – це експозиції ландшафту й біогруп. Розповіді про експонати викладаються доступно. Екскурсії замовляють не лише для шкільних груп, але й, на бажання, кожен може організувати собі «свято науки». Декілька слів про архітектуру: це неокласицизм.
Перед Музеєм медицини знаходиться пам'ятник Б. Є. Патону – вченому у сфері металургії, професорові, що отримав визнання за життя. Скульптором його бюсту став О. Скобліков. Виконаний пам'ятник із бронзи та граніту. Багато наукових відкриттів затримались би в часі, якби не було українського генія Патона, високорівневого спеціаліста у металургічній сфері, зокрема технології роботи з металами. Всіх фактів досить, чи, може, дещо пропущено? Звіртесь із ноу-хау в туризмі – аудіогідом.
У вас бувало, що хочеться пройти екскурсію якомога скоріше, а група не створена? Чи гід, на котрого ви так розраховували, раптово захворів? Тепер можете бути єдиним слухачем і розраховувати лише на мобільний пристрій і навушники. Туризм переходить на рівень, коли не ви пригинаєтесь під світ, а він під вас. Тому ви маєте можливість взагалі не підлаштовуватись ні під які умови ззовні. Все, що вам потрібно, – ваше бажання. Головним оповідачем стане ваш особистий мобільний телефон чи планшет. Навушники, аудіофайл і якісний дисплей – ось і всі вимоги для того, щоби ваша прогулянка по місту була змістовною й захоплюючою.
У кінці сторінки є дві версії зведених аудіострічок. Одна з них розповідає факти коротко – це безкоштовний варіант. Але краще скористатися другим аудіофайлом. Він має не тільки розповідь, а також ілюстрації. Ви навіть на загубитеся у фактах, оскільки відомості відтворюються в хронологічному порядку. Файл необхідно завантажити спочатку на комп'ютер, а потім перенести на девайс, який ви носите з собою. Не забудьте навушники – це важливо. Отже, будь-яка історія про пам'ятки Києва запам'ятається краще, причому ви ж зможете звертатися до файлу коли завгодно. Радимо завантажити одразу повну версію й почати подорож крізь віки. Наші спеціалісти дуже постаралися, щоби створити продукт, який ми з гордістю можемо назвати проривом. І, сподіваємося, ви зможете оцінити всі переваги прогулянок у пропонованому нами форматі.