Панорама площі Перемоги. 1960 рік
Площа Перемоги розташована між бульваром Шевченка та проспектом Перемоги.
Площа Перемоги займає місце легендарного Єврейського (або Галицького) базару. У 1910 року єврейська громада розпочала неподалік будівництво синагоги, яку у радянські часи закрили, та використовували у якості столової для робітників заводу «Транссигнал». Безпосередньо на площі, за кошти благодійників, побудували чайну з безкоштовною народною читальнею. Сучасну назву площа отримала тільки на початку 1950-х років. Тоді знесли старий базар та розчистили територію. У 1960-1970-ті рр. звели будівлі громадського призначення - універмаг "Україна", цирк і архітектурну домінанту площі готель "Либідь". Перед тим як одержати сучасний вид, площа пережила безліч історичних подій.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Фокус площі Перемоги в тому, що її більше знають за місцезнаходженням Національного цирку України, ніж за встановленим обеліском на честь перемоги у війні 1941-1945 рр.
Єдиними будівлями на площі Перемоги є:
Циркове мистецтво в Україні розвивалося ще з ХІХ століття, але перший непереїзний цирк у Києві з'явився в кінці ХІХ століття, а знаходився він зовсім не на теперішньому місці. Сучасна будівля, у якій сьогодні відбувається багато циркових вистав, була побудована в 1960 році. Його зала могла одночасно вмістити 1900 глядачів. Майже через сорок років розважальному закладові дали статус національного. Створені номери в цих стінах показують не тільки в Україні, також організовуються гастролі, щоб їх побачив світ. Циркове мистецтво збагачується новими жанрами, прикрашається сюжетами, тому артистам потрібно працювати більше, ніж раніше, бо шоу повинні бути яскравими й такими, що запам'ятовуються. Національний цирк України добирає найталановитіших артистів, а також номери отримують новий відтінок завдяки сильнішій технічній базі. За їх допомогою вистави стають завершеними, художньо оформленими, що глядачі й цінують.
Варто згадати ім'я директора цирку Бориса Зайця. Йому вдалося зібрати колектив, представниками якого були лише українці, що гідно представляли країну на міжнародній арені, голосно заявляючи про самодостатність України. Особливе місце в цирковому мистецтві займають дресирувальники хижих тварин. Одним з них був Володимир Шевченко. Разом з дружиною він створював запаморочливі номери за участю десяти небезпечних тварин. Артисти виконували трюки й танцювали в оточенні левів, а хижаки були надресировані так, що, як малі діти, дивилися на майстерність своїх підкорювачів. Володимир Шевченко ніколи не поступався встановленому собі правилу, що тварин потрібно тільки заохочувати, а не змушувати. Може, тому хижаки відчувають довіру до дресирувальника й легко йому піддаються. Володимир Дмитрович вважається класиком циркової майстерності. Він навчив левицю ставати на задні лапи, тому що номер мав на увазі танго з нею. На таке дресирування пішло декілька місяців, але вистава вийшла шикарна, причому її побачив весь світ. Труднощі були, звичайно, у природі хижачки. Вона постійно випускала кігті, але довгі тренування під куполом вгамували запал левиці. Вийшло тріумфальне шоу.
У проекти торгових центрів обов'язково додаються розважальні точки. Ця тенденція зберігається вже більше десяти років. Маркетологи, напевно, провели немало досліджень, і було вирішено, що шопінг утомливий, а витрачені на нього сили потрібно компенсувати в боулінгу, клубі, кафе, кінотеатрі. Все це і є в універмазі «Україна» на площі Перемоги. У торговому центрі продаються різні групи товарів: від побутових предметів і медикаментів до культурно-освітньої літератури. Хоч центр і малоповерховий, але для зручності все одно оснащений ліфтами та ескалаторами.
Для сімейного походу шопінг-мол підходить ідеально. Коли одні представники сім'ї скупляються, інші мають можливість паралельно розважатися в боулінгу, кінотеатрі без відривання від графіку. Таким чином кожен досягає мети, зустріч відбувається у попередньо домовленому місці, і сім'я радісно їде додому.
Діловий центр Києва і туристи – неподільні. Для розташування гостей столиці потрібні номери в готелях, хостелах, найманих квартирах. Ті, хто цінує свій час, обов'язково оберуть хорошу розв'язку поряд, також будуть керуватися близькістю до вокзалу, центру міста, розважальних закладів. Готель «Либідь» підходить під опис еталону. Його розташування ідеальне і до історичного центру, і до ділового, напроти знаходиться Національний цирк, а брендові речі знайдуться в бутиках універмагу «Україна». Кожна будівля поблизу є історичною, тому прогулянка по вечірньому місту допоможе розслабитися й розважитися до наступного робочого дня.
Десятиліттями можна ходити одним шляхом і щоразу відкладати момент, що допоможе наблизитися до витоків її походження. Завдяки новому підходу в туризмі вулички й будівлі знайшли свою історію в одному аудіофайлі. Проект нового туризму був розроблений з метою покращення якості екскурсій. Тепер її може собі організувати кожен. Інструмент для цього знаходиться в кінці сторінки – це два аудіофайли з викладом даних про історичні об'єкти Києва.
Спрощену версію прослухати швидше, але насичення від екскурсії навряд чи буде досягнуте. Розширена версія записана таким чином, щоб факти викладалися в хронологічному порядку. Інформація, що є в цифровому файлі, перевірена, а її джерела – документи й література, якої немає в широкому доступу. Для отримання даних знадобилось багато зусиль, але вони виправдані. Тепер кожен може дозволити собі аудіогід. Навушники, ґаджет і завантажений аудіофайл – єдині інструменти для освітньої подорожі по місту.
Новий формат туризму збирає заслужені «пальці вверх».