Готель «Салют» на площі Слави. 1984 рік
Площа Слави розташовується між вулицями Івана Мазепи та Лаврської, до неї примикають вулиця Омеляновича-Павленка, алея Героїв Крут та Бутишев провулок.
За часів Київської Русі тут пролягала вузька дорога, що з'єднувала Лавру з Софією і Подолом. Спочатку нею користувалися лише монахи, паломники-прочани та князі, які їздили до своєї заміської резиденції в Берестові. Дорога називалася Івановим Шляхом. Це одна з найвищих точок Києва - майже 200 метрів над Дніпром. Перед тим, як набути сучасного вигляду, на цій місцевості відбулося багато цікавих історичних подій та вона неодноразово змінювалася.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Проект архітектора А. Мілецького викладання площі Слави повністю виправдав сміливі очікування. Знаходиться в шикарному місці, в оточенні парку Слави, а також неподалік нестандартного за образом готелю «Салют», а під землею розташований торговий центр «Навігатор». На площі Слави постійний рух, вона завжди повна автомобілів, а навколо неї неперервна біганина киян і гостей міста.
Про точність даних не кажуть навіть історики, просто припускають, що площа бере витоки ще з часів Київської Русі. Вважають, що на її місці розташовувалося одне з торговищ, а всього їх по Києву було вісім. Ці свідчення основані на літописах. Також згадується про те, що раніше на цьому місці був Нікольський собор у 1693 році, і відтоді місцевість стала площею, але називалася вона Володимирською, а на кінець ХІХ ст. – Соборною. Зараз площа буквально не має власної назви. Оскільки неподалік знаходиться парк Вічної Слави, то й площа отримала назву Слави.
У цій місцевості розташований з 1944 року Національний транспортний університет. У закладі діє 4 факультети: транспортного будівництва, транспортних та інформаційних технологій, економіки, менеджменту і права, автомеханічний. У стінах навчального закладу раніше до Жовтневої революції проходили заняття від Києво-Печерської гімназії.
Якщо йти від станції м. Арсенальна й повернути біля площі Слави, йде пряма дорога до Києво-Печерської лаври. Її територія завжди повна відвідувачів. Щоб побачити намолені місця, походити по печерах і просто знайти благодатний стан, лавру відвідують майже щодня. Також не припиняються й шкільні екскурсії на територію печер. Всі школи Києва організовують поїздки для старших і молодших класів.
Парк Вічної Слави також заслужено цікавий киянам і не тільки. Він чудово облагороджений. На цій зеленій місцевості викладені асфальтні доріжки, проводиться прибирання території, оскільки немало молодят бажає зробити гарні знімки значущого дня – початку сімейного життя. Влітку такі фото дійсно виходять чудовими. Зелена ділянка на відкритій сонячній місцевості виглядає приголомшливо, як і молоді щасливі обличчя на знімках.
Не варто забувати, що в День перемоги в парку особливо людно, бо народ кладе квіти на пам'ятник Вічного вогню, куди щорічно цього дня робить візит і президент України. Важко уявити, що усталена традиція колись перестане діяти, тому Вічний вогонь ще довго збиратиме навколо себе охочих віддати данину загиблим на війні солдатам.
Завдяки свіжому погляду на туризм створено унікальний продукт, що називається аудіогідом. Чим він відрізняється від стандартної екскурсії? Це файл, що завантажується на будь-який мобільний пристрій, вмикається на девайсі та розповідає через навушники. Такий підхід дає можливість доступу до інформації біля пам'ятки історії, де ви знаходитесь. Процес отримання даних значно спрощений. Вся інформація з надійних джерел проаналізована й оцифрована. В аудіофайлі знаходяться дані, на пошук яких пішли б місяці.
Продукт представлений у двох версіях – безкоштовній і розширеній. Короткий екскурс по історії будівлі чи вулиці розташовано в короткий файл, а повна інформація знаходиться в другій версії. Завантаживши їх у кінці цієї сторінки, ви отримуєте можливість самому собі бути гідом, у будь-який час, не прив'язуючись до маршруту. Перспективи цього продукту величезні, тому його варто розпочати використовувати вже зараз, тим самим урізноманітнивши життя й отримавши нові ідеї для саморозвитку.