Вид на «Царське село» з лівого берега. 2006 рік
Район "Царське село" - житлово-офісний комплекс і прилегле до нього котеджне селище - знаходиться між вулицями Старонаводницькою, Генерала Алмазова і бульваром Лісі Українки, в східній частині межує із Звіринецьким кладовищем.
Сьогодні "Царське село" - це елітний житловий і діловий район в мальовничій історичній місцевості центральної частини міста. Він примітний незвичними сучасними архітектурними рішеннями, реалізованими з великим розмахом. Район "Царське село" розташувався неподалік Києво-Печерської лаври в Наводницькому яру. Проте колись, він вважався віддаленим районом Києва, крізь який йшла дорога до переправи через річку Дніпро. Також тут була Стара Печерська фортеця. Саме події більш пізнього періоду і визначили елітний статус району.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
З рову в царі. Місцевість на Печерську отримала назву Царського села завдяки пишним маєткам представників еліти міста. Свої будинки тут звели одні з найбільш статусних членів золотого товариства – відомі актори, футболісти, власники мереж супермаркетів, голови банків та інші.
Таке собі село для багатих і знаменитих знаходиться поблизу скульптури «Батьківщина-мати» й ботанічного саду. Зрозуміло, що ділянку собі дозволяють тільки найбільш впевнені в бізнесі, тому що мільйон гривень за сотку доступно не вчителю, і не лікарю, хоча такі спеціалісти в Царському селі, напевне, затребувані для золотої молоді.
Дослідження журналістів зазначають, що Петро Порошенко також придбав 50 соток землі біля статуї «Батьківщина-мати» й додаткові 10 поряд. Вивчення кадастрів показало стандартну картину «світу»: власниками ділянок записані дружини та діти знаменитостей, висвічуючи бомонд як звичайних трудівників – копієчка до копієчки, мільйончик до мільйончика.
Місцевість раніше мала назву Наводницька балка, це було півстоліття тому. Єдиними розпізнавальними знаками цього краю були рів, ліс і струмок. Станція метро Печерська знаходиться одразу біля пам'ятника Лісі Українці, звідки витікав струмок. Але, як у найкращих традиціях, перед будівництвом місцевість кардинально почистили (і неважливо, законно чи ні). З безлічі багатоповерхових будівель вибудувався цілий мікрорайон, назву якому дав народ – Царське село.
Уявіть собі свободу дій з новинкою в туризмі – аудіогідом. На сторінці доступні для завантаження два файли з описом подій минулого. Перша версія має основну інформацію і є безкоштовною. Але багатьом цього замало для насичення себе знаннями й глибокого екскурсу в історію міста. Тому створений розширений варіант, у якому дані викладаються в хронологічному порядку, причому з ілюстраціями та музичним супроводом. Щоб скористатися новинкою, потрібно завантажити файл на мобільний пристрій, підключити навушники – і буде вам щастя.
Без Google і допоміжних інструментів (крім зазначених вище) є можливість дізнатися більше про цікавий вам зараз об'єкт. Історія повинна знайти своїх слухачів, тож чому б не почати цікавитися нею з цього моменту? Тим більше, що сучасні технології надають плідний ґрунт для осягнення знань за короткий термін, без витрат часу та зусиль.
Радьте друзям і завжди будьте в курсі подій!