Вулиця Артема. 1986 рік
Вулиця Січових Стрільців розташована між Львівською площею та вулицею Мельника.
Вулиця Січових Стрільців - одна з центральних вулиць Києва, яка з'явилася на місці стародавньої дороги, що вела у напрямку Житомира і Львова. Саме це і визначило перші назви вулиці - Житомирська, а пізніше Львівська. За радянської влади вулиця носила ім'я Троцького, а потім Артема. Під час нацистської окупації Києва тимчасова адміністрація повернула їй стару німецьку назву - Лембергштрассе. Магістраль цікава різноманітними зразками архітектури як імперського, так і радянського періоду, до числа яких входять житлові та громадські будівлі. Назва вулиці на честь Січових стрільців виникла у 2015 році, на пам'ять про те, що в 1917 році, у період революційних подій, тут знаходився курінь січових стрільців, який очолювали полковники Коновалець і Мельник.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Є в рідному стольному граді стільки захоплюючих місць, вивчати які хочеться безкінечно довго. Якісь прославляються на весь світ. Здається, навіть якщо запитати американця, що ніколи не бував у Києві, яка головна вулиця української столиці, він навіть оком не моргне і впевнено відповість, що це Хрещатик. Так, центральна артерія міста цілком заслуговує на увагу та любов. Але вона далеко не єдина. Є й ті вулиці, котрі набагато менше людні, не так прославлені, але від того не менш привабливі. До 2015 року багато хто знав вулицю Січових Стрільців як вулицю Артема. Вона веде від Львівської площі до вулиці Мельникова. Найближча станція метро – Лук'янівська, так само названа й площа навколо неї.
Коли більшість вулиць пролягає рівно, то вулиця Січових Стрільців звивається S-подібно. Гуляти вздовж неї можна довго. На шляху можна натрапити на презентабельні, цікаві й, цілком можна сказати, такі основні об'єкти:
Крім закладів, які точно виникне бажання відвідати, приваблюватимуть також вивіски ресторанів, кафе, магазини, навіть мурали на стінах. І піддатися такій спокусі легко. Тому є ризик, що весь шлях подолати за один захід екскурсії не вдасться. Забагато вже там гастрономічних принад. І якщо бажаєте побалувати себе неспішною прогулянкою, зробіть це якомога швидше. Запевняємо вас, що «смак» цієї вулиці не завжди розкривають для себе навіть самі кияни. А даремно! Місце дійсно може заслужити статус улюбленого, адже енергетика тут просто незвична.
У Києві багато кінотеатрів, але «Київська Русь» залишається улюбленою в серцях киян. По-перше, близьке розташування до метро. Це дозволяє приїжджати на сеанс вчасно, заторів точно не буде. По-друге, після фільму захочеться перекусити, адже попкорном і колою захоплюються не всі. А навколо для цього безліч елітних ресторанів і традиційних кафе. По-третє, місцезнаходження кінотеатру – це центральна частина, розв'язка транспорту надзвичайно зручна. Дістатися можна з будь-якої точки міста, не спускаючись до метрополітену. А, по-четверте, сам сучасний кінотеатр. Там транслюють і класичний, і 3D-формат фільмів, а один із залів вміщує більше тисячі глядачів (!). Розклад кінотеатру є на великих ресурсах для викупу квитків. Навіть очікування у фойє проходить у затишку. На м'якому дивані з ароматним чаєм чи кавою легко очікувати чи на сам сеанс, чи на друга, кохану людину.
У Києві частіше почали прикрашати стіни муралами. Для зображення Михайла Грушевського обрано будівлю №75. На картині відбито політичного діяча, що працює над документами, на фоні українського орнаменту. Торець будинку помітний одразу. Такий декор має право існувати, все ж це краще за лайливі написи. Втім, вулиця Січових Стрільців у Києві цілком може здивувати всіх і кожного! Тут, крім незвичайних екстер'єрів у деяких будівлях, деколи можна побачите те, що ніяка, навіть найбагатша уява не може собі намалювати.
Як дійдете до великої споруди, укладеної дрібними плитками, схоже, ви знайшли Міністерство юстиції України. Центральний вхід знаходиться на розі, його легко впізнати за жовто-блакитним прапором. Територія навколо доглянута, є автостоянка, клумби з декоративними рослинами. У архітектурі проглядається неоднорідність конструкції. Одна частина постійно виходить за іншу. Це надає оригінальності, оскільки сам колір фасаду непримітний.
Маєток Ватутіна – це за адресою вулиця Січових Стрільців, 46. На фасаді маєтку є напівкруглий виступ – еркер, і веранда на другому поверсі. Химерний будинок на два поверхи звели для вдови Ватутіна. Вона переїхала до Києва саме після смерті чоловіка. Проект замовив М. Хрущов, і виконали його в стилі сталінського бароко. Загиблий генерал Ватутін був у близьких стосунках з Хрущовим, але ніхто з членів сім'ї Ватутіних так і не поселився в маєток. 1949-1957 рр. – період, коли в будинку жила Ванда Василевська з чоловіком, драматургом Олександром Корнійчуком. Історія зазначає, що в будинку було знайдено капсулу пам'яті. Вона не несла нічого загрозливого: просто були вказані прізвища 20 угорських працівників, що потрапили в полон. Цікаво, що на цьому зв'язок з ними не перервався. У 90-х рр. у маєтку організували офіс фонду «Відродження», який очолював угорець. Джордж Сорос був американцем, але народився в Будапешті, Угорщині.
Прихильникам релігії явно сподобається прогулянка по території Покровського монастиря, який також має безпосереднє відношення до київської вулиці Січових Стрільців. Це жіночий монастир, у якому збирається велика кількість прихожан. Місце не просто святе, воно дарує умиротворення навіть на підході до церкви. Хоча останній раз монастир відкрили порівняно нещодавно – у 1999 році. Перед тим як розпочати богослужіння, стіни й стелю храму розписали за архівними кресленнями, провели капремонт. А раніше його навіть перебудували з дерев'яної споруди в кам'яну.
З вулиці Січових Стрільців можна потрапити до Київського музею О. Пушкіна, повернувши на вулицю Кудрявську. Дивіться уважно, щоби не сплутати з Кудрявським узвозом, він поруч.
Будинок художника знаходиться в кінці колишньої вулиці Артема. Його впізнають за жіночими фігурами, що зображають муз. Цей будинок – місце для проведення свят, фестивалів і навчальної діяльності художніх гуртків і дизайну.
Піша прогулянка закінчується біля Львівської площі. Не полінуйтесь зайти в сквер, де нещодавно встановили пам'ятник Анні Ярославні. З відкриття в 2016 році, скульптура прикрашає зелену зону невеликого парку.
Вивчати інформації про всі споруди міста від А до Я не вдається навіть історикам. Тому кожен раз замовляти екскурсії немає необхідності. І враховуймо все-таки те, що екскурсоводи можуть дотримуватися різних поглядів на життя, по-своєму дивитися на світ і на саму столицю, тому інформація може бути піднесена в тому ключі, у якому бачать світ конкретні люди. Ви ж маєте можливість завантажити аудіострічку й не напружуватись із вибором гіда, що проведе вас по найгарнішим місцям міста. Пропонується дві версії – коротка безкоштовна й повна з ілюстраціями платна. Щоби сповна почути дані про об'єкти, потрібно буде заплатити невелику суму. Зате в ілюстрованому варіанті екскурсії інформація доступніша й викладається за хронологією подій. Ви відчуєте повне занурення в минуле: цьому посприяють старовинні фотографії, які ми додали.
Щодо безкоштовного варіанту, ви почуєте основні цікаві факти, але в нас є сумніви, що це буде досить. Тому спробуйте два варіанти та відчуйте різницю. Лише чути чи куди цікавіше бачити картинки на дисплеї телефона чи планшету. Потрібно завантажити аудіогід на будь-який портативний пристрій і підключити навушники. Радимо встановити файл на той девайс, де більший екран, адже в платній версії є зображення. Вирішуйте, як влаштувати собі справжню моноекскурсію й робіть висновки, що подорожувати самостійно не менш цікаво й захоплююче, ніж із групою, де вас оточуватимуть незнайомі люди.