Вулиця Басейна. 1960 рік
Вулиця Басейна розташовується між Бессарабською площею і бульваром Лісі Українки.
Вулиця Басейна утворилася в долині злиття київських малих річок - Клова, Кловіци і Хрещатика. Спочатку її населяли самі бідні верстви населення. Тільки після того, як водотоки уклали в колектори під землею, почалася її активна забудова. Вулиця остаточно сформувалася наприкінці ХІХ століття і до наших днів їй вдалося частково зберегти неповторне відчуття старого Києва. У ХХІ ст. перетворилася на одну з найпрестижніших вулиць міста. Тут побудували торгово-розважальний центр «Мандарин-плаза» і одну з найвищих київських будівель – офісний центр «Гуллівер».
А чи хотіли б Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Бізнес-центром Києва прийнято вважати вулицю Хрещатик. На ній розташовані найдорожчі торгові точки, зокрема центральний універмаг «Україна», будівля Київської адміністрації, престижні банки. Варто повернути з Хрещатика на вулицю Басейну, як стає трохи тихіше. Шум автомобілів уже чутно не так, кількість народу значно зменшується. Басейна розташована між Бессарабською площею та Шовковичною вулицею. І хоч є декілька здогадок щодо назви вулиці, але так чи інакше всі вони пов'язані з басейном – фонтаном, джерелом чи водостічним ровом. Всі три версії мають право на існування, але прийти до одної ніхто з істориків так і не може.
Одним із варіантів походження вулиці вважається протікання підземних джерел, що утворюють басейн з питною водою. Друга версія розповідає про фонтан, побудований на початку ХІХ ст. біля Бессарабської площі.
Третя версія менш приємна, ніж дві попередні. Вона пов'язана зі стічними водами, що ллються з Хрещатика. Для потоку нечистої води й була канава, прозвана «басейном». Існування рову було недовгим, його засипали землею, а Бессарабський ринок був продовжений саме на його місці. Сьогодні на вулиці Басейній стоїть багато будинків, що збереглися з часу, як зникла стічна канава. Їх архітекторами були відомі спеціалісти.
На вулиці вибудуваний масштабний торговий центр «Гуллівер», де завжди багато відвідувачів. У будівлі знаходяться:
Зірки української музики вже організовували автограф-сесії й виступали в стінах «Гулліверу». Місця для сцени цілком досить, а глядачі можуть дивитися концерт з декількох поверхів. Всередині зведений центр для торгівлі підтримується в тільки створеному стані: плитка гарно відблискує, працюють скляні чисті ліфти, екскаватори з прозорими панелями на перилах, вітрини чисті, як сльоза.
Звичайно, не кожний учитель запам'ятається значущим вкладом у життя міста чи країни, але Н. Й. Осташинському це вдалося. Він прославився не тільки своїми роботами, але й зміг виховати гідних учнів, роботи яких були представлені в 140 країнах. Наум Йосипович керував художньою студією для дітей, крім основної діяльності художника-графіка, писав вірші, публікації, сценарії. Митець народився у Василькові, потім переїхав до Києва, закінчив там училище декоративно-прикладних мистецтв, а потім успішно провчився в Московському поліграфічному інституті. Варто відмітити, що в київському навчальному закладі Н. Осташинський вступив на другий курс скульптурного відділення – це вже каже про талант і відданість улюбленій справі. Під час навчання в московському інституті він вже почав створення власної студії для дітей. На 12 будинку вулиці Басейної висить меморіальна дошка Н. Й. Осташинському – там він жив до 2004 року. Оскільки педагог не встиг видати збірку віршів за життя, це було зроблено в 2005 році.
Небагато хто ще 20 років тому думав, що можна повністю замінити людські ресурси машинним способом, а ще більш скептично ставився би до ідеї, що це стане можливим завдяки девайсам, що вміщаються в руці. Справжні любителі своєї справи створили унікальний програмний продукт, що заміняє гіда. Екскурсійні програми повністю замінюють екскурсовода, і назва цього ексклюзивного продукту – аудіогід. Обов'язковий аксесуар – навушники.
Путівник, яким керуєте лише ви, ще й знає про ваше місцезнаходження, і обирає з бази тільки актуальну в певний момент інформацію. Вам досить просто гуляти по привабливій місцевості, а програма сама визначить ваше знаходження й надасть ту інформацію про будинок, пам'ятник, фонтан, театр та іншу пам'ятку, біля якої ви зараз перебуваєте.
Дві дійсні версії програми трохи відрізняються. Одна з них безкоштовна, і ви можете завантажити її вже зараз із цієї сторінки, друга ж розширена й має інформацію з малюнками, причому в тому порядку, як розвивалися минулі події. Ви здивуєте друзів, коли покажете, скількома даними оперуєте, і все це завдяки екскурсії. А на запитання «Звідки ти все це знаєш?» відповідайте посиланням на завантаження нового продукту для туризму.