Троїцька площа. 1900-ті роки
Троїцька площа розташована на захід від Олімпійського стадіону між Великою Васильківською, Жилянською та Фізкультурною вулицями.
Площа, яка існує з 1830-х років, назву Троїцької отримала трохи пізніше, через збудовану на ній Троїцьку церкву. Тут довгий час діяв Троїцький базар, наприкінці XIX століття були збудовані відомі у Києві Троїцькі лазні, а на початку XX століття — значущий центр українського просвітництва Троїцький народний будинок, (нині у цьому приміщенні діє Національний Театр оперети). В останні десятиліття Російської імперії на території площі відбулися дві великі виставки — крайова сільськогосподарська 1897 року і Всеросійська промислова у 1913 році. У радянські часи неподалік збудували стадіон, поруч розташувався Інститут фізкультури та деякий час діяв цирк-шапіто. На початку нинішнього століття почалося будівництво великого торговельного центру, але до чемпіонату Європи з футболу 2012 року площу частково звільнили від зайвих споруд, і вона набула теперішнього вигляду.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Є дуже багато історично важливих пам’яток у столиці, гідних уваги туристів і місцевого населення. Кожен гість цього чудового міста легко знайде тут для себе щось цікаве. Одним з місць must-visit є Троїцька площа. Київ приємно потішить навіть найвимогливіших. Вона знаходиться в центральній частині міста, неподалік стадіону «Олімпійський». Тут же знаходиться станція метро з такою самою назвою. Опинившись тут у дні проведення масштабних футбольних заходів і гучних матчів, нудно точно не буде. Якщо гуляєте містом, обов’язково включіть у свій маршрут цю площу.
У ІІ пол. ХІХ ст. територія стадіону була зайнята парком під назвою «Олексіївський». Нижче був базар. Назву «Троїцький(а)» отримали площа, на якій знаходився торговий об’єкт, лазні, народний дім. 1896 рік ознаменувався отриманням площею назви Либідська – за назвою річки, що протікає неподалік. Будівництво Свято-Троїцького собору спровокувало серед людей назву площі Троїцька, що була втрачена після знищення будівлі в часи Радянського Союзу. І зовсім нещодавно урядом міста назву Троїцька площі було присвоєно офіційно відповідним рішенням.
Троїцька площа має такі характеристики:
Раніше на площі було обладнано павільйони для виставок. Пізніше тут з’явився Троїцький народний дім (зараз – Театр оперети). Його архітектором був Антоновський Геннадій. Фасад будівлі прикрашають бюсти Гоголя і Шевченка. Стадіон, центральний елемент усієї композиції, з’явився в 1923 році. Відтоді він декілька разів змінював вигляд, як і назву.
Найбільший планетарій України розміщується тут же. Його купол за величиною поступається лише одному аналогічному об’єкту в Європі. У кінці ХІХ ст. на вулиці Великій Васильківській знаходилося місце роботи людини, що створила фінансову піраміду. У подальшому новий власник здійснив реконструкцію будівлі, об’єднавши її з прилеглими Троїцькими банями. Разом вони використовувалися як прибуткові будинки з торговими об’єктами на нижньому поверсі. Зараз будівля використовується як офісне приміщення.
Згадана пам’ятка – головна площа спортивного напряму. Вона цікава не лише вболівальникам, поціновувачам спорту, а й іншим туристам. Столиця України багата на захопливі місця. Троїцька площа Києва знаходиться практично в самому центрі міста. До неї можна дістатися на метро чи тролейбусом.