Андріївський узвіз. 1980-і роки
Андріївський узвіз розташовується між Володимирською й Десятинною вулицями та Контрактовою площею.
Андріївський узвіз називають однією з «найбільш київських вулиць». Це вулиця-символ і вулиця-музей. Недаремно узвіз часто порівнюють із паризьким Монмартром. Саме тут можна відчути атмосферу старого Києва. Про такі місця говорять: у них є душа. Це вулиця контрастів, яка поєднує Верхнє місто, що розкинулося на високих пагорбах і рівнинний Поділ.
З 2012 року Андріївський узвіз отримав статус пам'ятки містобудування місцевого значення.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Навіть красномовними словами важко виразити велич, характерну одній із найжвавіших туристичних вулиць – Андріївському узвозу. Саме ця дорога пов'язує верхнє місто з чарівним Подолом. Тут розкинулися неповторні пам'ятки, і любуватися ними можна, здається, безкінечно довго. Які ж сюрпризи приготував для гостей міста Андріївський узвіз? Розпочнемо, мабуть, з культурної складової й відмітимо, що тут безліч цікавих музеїв, гарних галерей і розкішних театрів. Славиться це місце й картинними галереями та антикварними магазинами. Особливого колориту надають місцеві продавці, що пропонують гостям столиці сувенірну продукцію. Тому, якщо вам потрібно привезти презент з Києва, неодмінно купуйте його тут. Окремої уваги заслуговують, звичайно, кафе й ресторани. Вишколений персонал, привабливий автентичний дизайн, дружня атмосфера й дуже смачна кухня. Душу Києва можливо відчути саме тут!
Без чого ми не можемо уявити Києва? Андріївський узвіз – місце, де підноситься розкішна пам'ятка архітектури ХVIII століття – велична Андріївська церква, що приголомшує своєю енергетичною міццю. Те, як вона виглядає у вечірній час, коли місто вкривається ковдрою заходу, нікого не залишить байдужим. Крім того, варто обов'язково відвідати дивовижний Замок Річарда Левове Серце та цікавий музей М. Булгакова, що розповідає про життєдіяльність цього генія. Найпримітніше те, що кожна пам'ятка – унікальна. Всі вони зберігають дух далекого минулого. Не дивно, що, прогулюючись по Андріївському узвозі, ви почуєте безліч найрізноманітніших легенд.
Вже складаєте список пам'яток, які хочете відвідати в столиці? Тоді неодмінно занесіть до нього, причому в першу чергу, Андріївський узвіз. Історія цього місця настільки цікава, що ви будете готові занурюватися в неї знову й знову. Так, наприклад, мало хто знає, що ця вулиця була забудована лише на межі ХІХ-ХХ століть. Творчі особистості далекого минулого недаремно були закохані в це місце, адже тут можна було черпати натхнення.
Для тих, хто хоче познайомитися з містом ближче, але не хоче витрачатися на послуги особистого гіда, а також для тих, хто не любить групові екскурсії - унікальна можливість надається компанією okTV. Спеціально для вас ми розробили інноваційний продукт! Скачайте прямо на цій сторінці екскурсію і вирушайте на прогулянку з онлайн-гідом. Вам доведеться почути найцікавіші історії про місто, про саму вулиці і її визначні пам'ятки. Все, що вам потрібно: телефон, навушники і бажання дізнатися якомога більше про найпривабливіші місця столиці!
Центральним образом узвозу є, звичайно, церква. Якщо вірити легенді, то до хрещення Русі тут перебував один із 12 апостолів Ісуса Христа. Тому й сама церква, й узвіз носять ім'я цього апостола. Він же й передбачив народження великого міста, на горі й під горою. Зі слів Нестора-літописця, божественний апостол «охрестив» гору. Тоді море, яке оточувало її того давнього періоду, заховалося під землю, а його частина перетворилася в Дніпро. Ні в якому разі не можна будити це море, адже якщо воно «прокинеться», то затопить не лише Київ, а й всю Україну. Наскільки правдоподібна ця історія Андріївського узвозу, залишається лише здогадуватись. Втім, якщо вірити переказам, то в період, коли будувалася церква, під престолом раптово виникла… Криниця. Кажуть, це те саме море, яке «заховав» апостол Андрій. Будівники, звичайно, зрозуміли це як підтвердження існування підземного моря й, щоб не тривожити його, збудували церкву без дзвонів.
Можна дуже довго розповідати про те, чим привабливий і цікавий Андріївський узвіз. Київ сам по собі є центром пам'яток, які можна вивчати, здається, вічність. Навіть дивлячись на найвідомішу церкву столиці, вона кожного разу відкривається по-новому, дивуючи своєю архітектурою, кольором, енергетикою, яка підкорює кожного. Без зайвих слів: Андріївський узвіз – місце, яке ви неодмінно повинні побачити хоча б раз у житті. І якщо ви ще цього не зробили, зараз саме той час!