Пожежна каланча Старокиївської пожежної частини. 1870-ті роки
Вулиця Велика Житомирська розташовується між Михайлівською та Львівською площами.
Вулиця Велика Житомирська прокладена в самому серці Старого міста. Це одна з найдавніших вулиць Києва. В минулому вона складала єдине ціле з вулицею Малою Житомирською. Зараз її довжина менше кілометра. Вона є яскравим зразком київського містобудування кінця ХІХ – початку ХХ століття. За червоною лінією будинків по парній стороні вулиці знаходиться Пейзажна Алея. Сама ж вулиця має багато будівель із цікавою історією та береже пам'ять про видатних людей, пов’язаних з нею.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Вулиця, що поєднує Львівську та Михайлівську площі є називається Велика Житомирська. Біля неї розташовані такі важливі об'єкти, як:
Початку шляху по В. Житомирській стартує зі Львівської площі, тому відзначимо особливий пам'ятник – Анні Ярославні. Її особі встановлені скульптури навіть у двох місцях Франції, а в Києві до 2016 році не було ні одної. З французькою культурою Анну пов'язує шлюб з королем Генріхом І, після весілля з яким вона, звичайно, стала королевою. Київська дівчина також подарувала Франції нащадка королівської корони, народивши Філіпа І. Дитинство Анни пройшло в Києві, тому логічно, що пам'ятник нарешті з'явився і в столиці України. На його відкритті на площі Львівській були присутні посли багатьох європейських країн, міністр культури України Є. Нищук, а також самі творці бронзового образу Анни Київської – К. Скритуцький (автор) і Ф. Баландін (співавтор). Робіт автора нараховується цілий ряд, багато з них представлено на Пейзажній алеї, викладених мозаїкою.
Далі по вулиці розташована Стрітенська церква. Вона помітна синім дахом, хоч і має невелику висоту. Перше будівництво храму датується 1037 роком, коли Ярослав Мудрий захистив кордони Києва валом і побудував Львівські ворота в західній частині міста. Початковий варіант церкви був з дерева, як і наступний у середині ХVІІІ століття. Кам'яну ж церкву будували вісім років і освятили її в 1861 році. Змінити дерево на камінь вдалося тільки завдяки пожертві дами-благодійниці Марії Штейнгель. Арку Львівських воріт прикрашала ікона Богоматері в освітленні ореолу особливої овальної форми – мандорли. Тепер ікона зберігається в стінах Стрітенської церкви. Святиню хочуть перебудувати, причому повністю на новий лад, у стилі hi-tech, тому що так вона гармонійно впишеться в нову архітектуру міста. У плані проекту закладено втілення таких ідей: прозорі стіни, оглядовий майданчик, наповнення купелю з артезіанської свердловини, відкриття музею.
Майже завершенням маршруту є розкішний п'ятизірковий готель InterContinental. Вдень він і так привертає увагу, а ввечері загоряється вогнями, і здається тоді істинним імператорським палацом. Бездоганний сервіс послуг дає підставу проводити в конференц-залах зустрічі на світовому рівні. Як гарно та ідейно описане місце розташування готелю на офіційному сайті: знаходиться в «колі» храмів. Готель оточують такі святині:
От і не вір у підтримку божественних сил… На прикладі InterContinental одразу помітний виключний успіх проекту.
Біля готелю одразу на Михайлівській площі споруджений пам'ятник княгині Ользі, а більше за все виділяються розписані стіни Михайлівського монастиря. Небесно-блакитний колір заповнює полотна стін кожної споруди монастирського комплексу. Його вигляд захоплює іноземців, і вони намагаються зробити більше фото з Михайлівським, бо такі урочисті й величні фасади властиві невеликій кількості святинь.
Час дивитися на туризм з іншого ракурсу. Над цим замислилися наші експерти, що мріяли максимально спростити такий захоплюючий процес, як екскурсія. Спеціалісти й любителі своєї справи працювали багато місяців над втіленням ідеї віртуального гіда, що розповідає через навушники (обов'язковий атрибут!).
Внизу сторінки знаходиться посилання на завантаження аудіо екскурсії. Завантаживши програму на будь-який портативний девайс, можете вирушати в подорож. На вас чекає виразний і, обов'язково, захоплюючий виклад історичної розповіді про пам'ятки міста. Після визначення вашого місцезнаходження, під музику розпочнеться голосовий супровід вашої прогулянки. Ви неодмінно почуєте все найцікавіше про об'єкт. Є думка, що мешканці стануть більш обізнаними й зможуть легко відповісти на запитання іноземних туристів, а також провести їм повноцінну екскурсію не гірше за досвідченого екскурсовода. Знадобиться лише знання міжнародної іноземної мови (хоча б англійської) і комунікабельність. Але, як показує практика, слухаючи цікаві розповіді аудіо гіда, багато мандрівників просто отримує задоволення від своєї прогулянки.
Продукт представлений двома версіями – ознайомлювальною й повною. Перша, безкоштовна, має інформацію про основні відомі пам'ятки міста, а ось інша, що оплачується окремо, надає більше даних і допоміжних матеріалів, а саме – малюнки та впорядкованість за хронологією розвитку подій.