Львівська площа. 1950-ті роки
Львівська площа розташована між вулицями Великою Житомирською, Рейтарською (виходить в арку), Ярославовим Валом, Бульварно-Кудрявською і Січових стрільців.
Львівська площа - одна з найстаріших площ Києва, відома ще за часів Київської Русі. Тут знаходився західний в'їзд у місто. Після нашестя монголо-татар у 1240 році, життя на ній призупинилося, так як майже все було зруйновано. З давніх-давен тут розташовувалася Стрітенська церква, а на площі проводився великий Сінний базар. Його перенесли в інше місце тільки в 1950-і роки. З тих пір територію площі розпланували у вигляді скверу для відпочинку. Площа має цікаву історію, та на ній збереглися будівлі з минулого.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Старий Київ приваблює туристів і постійних мешканців столиці України. Особливо людна місцевість, де раніше розташовувались ворота на Львів – це Львівська площа. Зовсім нещодавно завдяки французькому посольству та деяким владним українським керівникам відкрили пам'ятник Анні Ярославні. Він зараз прикрашає Львівську площу, хоча раніше на її місці були Жидівські ворота, та й взагалі, як такої площі не було, зате оборонних споруд доволі. Перерахувавши всі назви з минулого, виходить ось такий ряд найменувань: Жидівські > Львівські > Житомирські ворота. З середини ХІХ століття сучасна Львівська площа паралельно називалася Сінною (від Сінного ринку). З 1959 року назва площі не змінювалася, зате сама територія поступово перетворювалась і ставала кращою на радість туристів.
Головними будівлями були два будинки – торгівлі та художника. Звичайно, споруда для торгових відносин відрізняється і зовнішнім виглядом, і відвідуваністю, а Будинок художника вважається істинною прикрасою. Його фасад декорований сімома жіночими фігурами. Тут полюбляють відпочивати кияни та гості будь-якого віку, оскільки заходи, що проводяться, багатьом припадають до душі. У Будинку відбуваються концерти, виставки, театральні постановки, змагання танцювальних колективів, хорового співу, уроки живопису.
Якщо дитина цікавиться танцями чи іншим видом мистецтва – від живопису до монументального – її майстерність зможуть розвинути саме в Будинку художника. Тому батьки приводять нове покоління вчитися створювати шедеври на постійній основі навчання. Також є можливість відвідувати одноразові майстер-класи, щоб дитина зрозуміла для себе, чи варто продовжувати займатися мистецтвом, чи простіше відвідати Будинок торгівлі напроти, попросити батьків, аби купили модний спінер :)
Про торговий будинок напроти Будинку мистецтва довго розповідати не доведеться, оскільки у тому буває багато киян. Там орендують місця для значної кількості сучасних брендових магазинів. Шопінг вийде на славу.
Коли в двох містах Франції вже стояли пам'ятники українській красуні, а в її рідній столиці його ще не було, виникло здорове питання: «А чому б не увіковічнити знамениту доньку Ярослава Мудрого в її рідному місті?». Так і зробили! На церемонії відкриття пам'ятника були присутні посли європейських країн, скульптори монументу, міністр культури України, а також молоде покоління французьких шкіл у місті Києві. Анні пощастило бути дружиною короля Франції, хоч і другою. Та зате київська дівиця подарувала нащадка для французького королівства. Назвали немовля Філіпом І.
Про талант скульптора вже розповіло багато його робіт. Особливо втішні слова вимовляються в розмовах про Пейзажну алею. Митець так її облагородив, що тепер його мозаїчні композиції викликають захват у людей будь-якого віку.
Нашуміла ціна криптовалюти, а саме біткойна, доторкнулася до серця кожного. Хто безпосередньо пов'язаний з нею, добре ознайомлений з можливими операціями оплати товарів чи послуг. На початок 2018 року, купівля одного біткойна складає 428 544 грн. У доларовому еквіваленті сума набагато менша, але стукіт серця залишається таким самим. Звісно, у кожній країні повинна бути, так сказати, цитадель такого явища, є вона і в Києві. Посольство біткойна в Україні знаходиться на Львівській площі.
Немає нічого простіше, ніж гуляти по місту й слухати його історію через навушники. Таким чином, кожен може організувати собі екскурсію, що вразить неймовірними фактами. Для такого рішення потрібен всього лиш портативний девайс і, як уже було вказано, навушники. У кінці сторінки розташовані кнопки для завантаження двох файлів: безкоштовна скорочена версія та повна платна.
Для того щоб у загальних рисах дізнатися історію про об'єкти Києва, досить ознайомлювальної короткої версії. Для справжніх поціновувачів історії, книжкових хробаків, друзів бібліотекарів розширена версія – що лікар прописав. У ній зібрані рідкісні знання з важкодоступних джерел і писань. Дані об'єднано в загальний аудіофайл. Це дає можливість неспішно гуляти по місту та слухати історію, як той чи інший об'єкт зародився чи що цікавого відбувалося на території, де ви на зараз знаходитеся.
Такий підхід – новинка для аудіоекскурсій, аналогів якої в Україні немає. Скористайтеся унікальною можливістю стати одним із перших слухачів. Радьте друзям і знайомим, щоб просувати культуру туризму та робити його ще більш доступним.