Миколаївська вулиця, вид з Хрещатика. 1910-ті роки
Вулиця Архітектора Городецького розташована між Хрещатиком та площею Івана Франка.
Порівняно коротка вулиця, довжина якої 405 метрів, знаходиться в самому центрі Києва. До її утворення в 1895 році, на цій території була велика, зелена садиба професора Федіра Мерінга. Вулиця є зразком забудови міста початку ХХ століття. Прилегла до Хрещатика частина сильно постраждала під час Другої світової війни. У будівлі, на місці сучасного Кінотеатру «Україна» знаходився величезний цирк Крутікова, який згодом став найбільшим розважальним центром у Європі. Вулиця практично повністю зберегла шарм старого дореволюційного Києва, рясніє пам'ятками архітектури та історії, з нею пов'язані імена багатьох видатних киян.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Вулиця, названа на честь архітектора В. Городецького, йде від Хрещатика до площі Івана Франка. Спокійні околиці та прибрана територія – опис, який належить цій вулиці. На ній розташовані значущі об'єкти:
Найменування на честь Городецького зовсім молоде – всього з 1996 року, раніше вулиця називалася Миколаївською та Карла Маркса. Її й не існувало до 1895 року. Але після того періоду розпочалось будівництво на землях, що належали лікарю Ф. Мерінгові. У видатного майстра у власництві був замок, ставок, город, передзамкові будівлі, міст до самого будинку (готичного стилю). Про знаменитого лікаря хочеться сказати більше. Він перейнявся особливим терпінням і турботою до пацієнтів, навіть у деяких випадках робив поступки всупереч медицині. Розповсюджена історія про недугу графа Коцеби, коли хворому було дозволено проводити звичний час у візку з кінною упряжкою, але при цьому стояти на місці. Кажуть, такого роду терапія без порушень розпорядку дня добре впливає на одужання хворих. Дійсно, граф став здоровим і прожив довге життя.
Спеціаліст з неврології Ф. Мерінг не відмовляв у допомозі бідним євреям, а вони, у свою чергу, сприяли вигідним угодам з нерухомістю. Це пояснює, як лікар отримав таку розкішну садибу. Після смерті Ф. Мерінга сад і ставок зникли, щоб здійснити проект із забудування його землі. У плані нараховувалося чотири вулиці й площа. Всі вони діють до сьогоднішнього часу.
Будівля, де зараз знаходиться Міністерство юстиції України, функціонувала як фабрика з виготовлення меблів. Носила ім'я Й. Кімаєра, проект створював архітектор В. Городецький. Будівля дійсно майстерно прикрашена різними елементами. Пілястри, увінчані за допомогою капітель, обрамлюють вікна й двері будинку. Верх будівлі прикрашають фігури людей.
Спочатку готель, а потім консерваторія, що збирала повні зали. На місці будинку лікаря Ф. Мерінга був вибудуваний готель «Континенталь», але після його зруйнування в період Великої Вітчизняної війни почали будувати нову будівлю з додатковими концертними залами. Зараз Національна академія імені П. Чайковського затребувана для творчого розвитку в музиці. Свій внесок у розвиток консерваторії зробили у свій час такі імениті діячі: Р. Глієр, Б. Лятошинський, З. Гайдай, Г. Верьовка, Д. Бертьє, В. Яблонський, Н. Рахлін, М. Канерштейн, М. Грінченко, К. Квітка.
Академія значиться як елітний центр музичної освіти. Професіоналізм, європейські надбання, національні традиції України лише примножуються з розвитком консерваторії.
На сцені академії надається можливість показати експериментальні творіння студентів, щоби перевірити готовність народних мас до нового музичного продукту. Завдяки поступовому вихованню смаку до духової й камерної музики, симфонічних оркестрів, хору стіни академії будуть поповнюватися новими творчими майстрами, а в майбутньому вони стануть відомими на весь світ, прославивши Україну.
Кінотеатр «Україна» перший отримує доступ до популярних кінострічок, щоб показувати їх для широкого доступу у своїх стінах. Тут відбуваються прем'єри українського, російського, світового кінематографу, зокрема дитячі фільми із захоплюючою анімацією. На базі кінотеатру проходять фестивалі кіно. Зали обладнані за останніми тенденціями, допомагаючи кожному глядачеві чути найменший звук, ідейно закладений режисером. Система звуку від Dolby Laboratories Inc дозволяє однаково точно відчувати спецефекти на будь-якому кріслі в залі. Фойє обладнане моніторами, проекторами й світловими боксами. Це також допомагає створити потрібну атмосферу, інтригу перед прем'єрою чи іншим сеансом фільму.
Якість обслуговування і політика кінопрокату роблять кінотеатр лідером серед аналогів.
Бажаєте дізнатися, як продовжити захоплюючу екскурсію? Скористатися новинкою в туризмі. Не обов'язково замовляти послуги гіда, щоб отримати нові знання, ви їх почуєте з мобільного пристрою через навушники. Доступ до такої послуги є вже на цій сторінці. Знизу розташовані два файли, які необхідно завантажити. Власне, можна обрати, який з них вам підійде більше. Відмінності полягають у повноті інформації. Безкоштовний файл має деякі основні дані, а розширена версія зберігає хронологічний розвиток подій, додаючи ілюстрації.
Якщо вас раптово зацікавила інформація про якийсь об'єкт, запустіть аудіогід, і він розповість вам те, що може бути невідомо навіть досвідченому екскурсоводові.
Навушники й мобільний пристрій – все, що необхідно мати. Без поспіху й групи людей можна дізнатися більше цікавого.