Бессарабська площа та Бессарабський ринок. 1981 рік
Бессарабська площа розташовується між вулицями Хрещатик, Великою Васильківською, Басейною, бульваром Шевченка і Крутим узвозом.
Бессарабська площа – одна з трьох площ, розташованих вздовж центральної вулиці Києва – Хрещатика. В народі її називають просто Бессарабкою. У киян і туристів вона асоціюється, в першу чергу, з однойменним ринком. Вважається, що назва виникла через те, що тут зупинялися торговці, які приїжджали до Києва з Бессарабії (нині територія Молдови).
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Якщо говорити про відомі центральні площі України, перше, що спадає на думку – Бессарабська площа. Її більше знають як ринок, і лише з ХХ століття вона отримала свій сучасний вигляд. Головна вулиця мегаполісу закінчується саме цією площею, тому, гуляючи по Києву, і зокрема по Хрещатику, не можна не звернути на неї увагу. Квартал справедливо вважається одним з елітних, престижних районів міста. В околицях велика кількість будівель найрізноманітніших форм і архітектурних стилів. Опинившись тут, виникає стійке відчуття подорожі в часі.
Якщо заглиблюватися в історію, то варто згадати про те, що засноване це місце в кінці XVIII століття, і в той далекий період воно мало зовсім не такий вигляд, як зараз. Багаточисельні фото минулого тому доказ. На жаль, ми зараз не можемо любуватися басейном, який колись наповнювався підземними джерелами: в історичному континуумі він просто не зберігся. Здається, ви зараз повинні були здогадатися, чому сучасна вулиця Басейна має таку назву. Мало хто знає, що на цьому місці площі було древнє кладовище, яке пізніше перенесли на Звіринець. Не менш захопливий факт, що в ХІХ столітті тут хотіли побудувати Центральний київський вокзал, але за збігом обставин з'явилася саме Бессарабська площа.
Київ завжди приваблював гостей звідусюди. Багато хто, побачивши столицю хоча б раз, прагнув закріпитися в ній і залишитися для постійного проживання. Самі ж кияни завжди були гостинними, але ревно ставилися до власної території. «Бессарабами», за однією з версій, вони називали обездолених бідних людей. Не виключено, що пов'язано це саме з тим, що більшість приїжджих залишалися працювати в Києві й продавали на Бессарабському ринку. Зараз це місце справедливо вважають значною пам'яткою столиці. За територією площі, як і за прилеглими вулицями, ретельно доглядають. Особливо приваблива площа ввечері, коли довкола запалюють вогні ілюмінації й підсвічування близьких будівель. Незважаючи на постійний натовп, сюди приємно приходити. Навіть просто посидіти на лавці, насолоджуючись шаленим ритмом столичних жителів і гостей. Життя тоді сприймається по-іншому.
Вирішили дізнатися ближче Київ? Повірте, навіть корінні жителі столиці часом не знають історії тих місць, через які кожен день йдуть на роботу. Тому, навіть самим киянам не буде зайвим скористатися нашою пропозицією! Скачайте на цій сторінці аудіо гід і вирушайте на прогулянку. Це - ваша можливість дізнатися все найцікавіше про ті місця, які ви плануєте відвідати. Так, наприклад, коротка версія доступна безкоштовно, і вона об'єднала не лише цікаві факти, але і фотографії, доступні для перегляду в хронологічному порядку. Таким чином, ви не прив'язується до екскурсійних груп, не витрачаєтеся на послуги індивідуального екскурсовода, не підлаштовуєте свій час під потреби інших людей, а самі відправляєтеся гуляти по місту, насолоджуючись приємною музикою і цікавими розповідями аудіо гіда.