Подільські ворота на набережній і опорна стіна Нової Печерської фортеці. 1892 рік
Набережне шосе розташоване уздовж Дніпра від Поштової площі до мосту Патона.
Вбрана у сірий граніт монументальна набережна, на Набережному шосе, органічно вмістилася у підніжжя мальовничих пагорбів правого берега Дніпра. Перше її облаштування припадає на 1848 рік, а саме будівництво було пов’язане із значними труднощами та витратами. Сьогодні це чудове місце для пішохідних і велосипедних прогулянок в теплу пору року. Пішохідна дорога вздовж річки простяглася по правому березі Дніпра, від Подолу до Наводницького парку на Печерську. Гуляючи цим маршрутом, можна побачити багато цікавих місць таких як пам'ятник Магдебурзькому праву, пам'ятник засновникам Києва та насолодитися чудовими видами на Києво-Печерську лавру, Дніпро та лівий берег.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Дорога в Києві, що веде з Поштової площі до станції м. Видубичі, називається Набережним шосе. Якщо часу у вас небагато, то відвідати значущі об'єкти, які розташовуються вздовж неї, не вдасться навіть за цілий день. Їх от скільки:
Все ще сидите й читаєте цей текст? А, здається, краще було б пакувати валізу й вирушати знайомитися з цим чудовим місцем якнайскоріше.
Не всі позначені місця розташовані на набережній Дніпра. Більшість перерахованих пам'яток знаходиться у Верхньому місті. До них можна дістатися з центру – Майдану Незалежності, Хрещатика, Арсенальної площі. Прогулюючись розміреним кроком, можна обійти половину з перерахованих об'єктів. Якщо встигнете відвідати музей води в Маріїнському парку, побувати під аркою Дружби народів, біля стадіону «Динамо» на 17 000 глядачів, то є можливість спуститися до Набережного шосе по гарних сходах і продовжити свою подорож уздовж Дніпра. Щоби сповна насолодитися своїм перебуванням у столиці й познайомитися з нею якнайближче, неодмінно скористайтеся аудіогідом – нашим новим продуктом, доступним для завантаження на цій же сторінці. Абсолютно безкоштовно ви можете стати власником короткої версії екскурсії, що дозволить вам з користю та цікавістю прогулятися по місту. Повна ж версія має детальнішу інформацію, підкріплену історичними фактами та фото.
З Поштової площі курсує транспорт у напрямку Співочого поля, а там поряд багато цікавих для відвідання місць. Якщо описати Співоче поле коротко, це ландшафтний парк, де проводиться безліч фестивалів, виставок, концертів і шоу. Територія дозволяє вміщувати десятки тисяч відвідувачів, при цьому нікому не тісно, та й оглядовий майданчик легко окинути оком. Якщо потрапити на одне з таких свят, з'явиться бажання моніторити наступні події, які проводитимуться у рамках деяких приурочених дат. Напевно, все найкраще сучасна молодь (учні, студенти, молоді сім'ї) може побачити саме на Співочому полі. Щоб дізнатися більше про це місце, не потрібно домовлятися з екскурсоводами чи долучатися до якоїсь групи, яка ходить за гідом. У вашому мобільному пристрої буде все, що потрібно для неспішної чудової прогулянки, яку ви запам'ятаєте надовго.
Судячи з недавніх подій, потрібно поспішити побачити пам'ятник засновникам Києва, тому що він розколовся на дві частини. Зараз уже стоїть відремонтований варіант, та чи надовго. Спустившись від меморіального комплексу, ви побачите пам'ятку на честь трьох братів – Кия, Щека й Хорива – та їхньої сестри Либідь. Існує до цих пір традиція в день одруження відвідувати гарні пам'ятки міста. Біля пам'ятника засновникам Києва збирається ціла черга з молодят у неробочі дні для того, щоб, відповідно до традиції, закинути букет квітів у човен - невід'ємної складової композиції пам'ятника. Враховуючи, що весілля часто бувають у вихідні дні, у човні збирається велика кількість квіткових букетів. Іноді деякі навіть випадають за точного потрапляння в ціль.
А щоб точно приїхати до столиці неспроста, варто зробити майже неможливе: піднятися на самий верх статуї «Батьківщина-мати». Незважаючи на висоту, всередині величезної скульптури функціонують два ліфти, відкриті монтажні майданчики для любителів дивитися на місто зверху, та й взагалі тих, хто не уявляє життя без екстриму. Повідомляємо, що слово «екстрим» має на увазі зручне взуття та вільний одяг. Оскільки весь шлях буде в супроводі екскурсовода, він вас може й не допустити до підйому, якщо знехтувати правилами безпеки. Наприклад, жіноче взуття на підборах одразу буде під знаком «стоп». У такому прекрасному вигляді їм можна буде піднятися лише до відмітки 36 метрів, вона відповідає нижньому монтажному майданчику. Краєвид, звичайно, теж гарний, але не як на висоті 62 метри. А подолати шлях до нього варто. Це місце буде знаходитися в щиті. Правила безпеки були дотримані при монтажу спеціальної решітки, щоб попередити наступні нещасні випадки. Пояснимо, хто не знає: був інцидент з падінням одного туриста, тому доступ на оглядовий майданчик був закритий на сім років і відкритий знову в 2010 році. Будьте уважні й ви до самого себе. Всередині, до речі, при підйомі є відрізки, які долаються малими групами.
Важливо:
Трохи далі від музею Другої світової війни, де розташований описаний вище монумент, розташований ботанічний сад ім. М. М. Гришка. Щороку тут людно в період цвітіння магнолій – квітні й травні, бузку – травні, троянд – з червня по жовтень. У саду зібрано багато різновидів тропічних рослин, деякі з них навіть зникли з природного середовища.
На ботанічному саду закінчується Набережне шосе, і це прекрасне завершення туристичного маршруту. Перебування в ботанічному саду – однозначно приємний вихід фізичної втоми, ви опинитесь у миротворчій атмосфері серед природи. Запрошуємо до найкращих місць Києва. Повірте, це місто, як ніяке інше, вміє закохувати в себе з перших секунд.