Царська площа. 1900-ті роки
Європейська площа розташувалася між вулицями Хрещатик, Трьохсвятительською, Михайла Грушевського та Володимирським узвозом.
Європейська площа - одна з трьох площ, що містяться на лінії центральної вулиці міста Хрещатику. Це вузловий пункт, де перетинаються дороги, що ведуть в три старі частини столиці - Верхнє місто, Печерськ і Поділ. Ще у XVIII столітті площа не була впорядкована. Спочатку вона називалася кінною, так як на ній торгували кіньми. Пізніше вона стала активно забудовуватися та декілька разів змінювала назви. Історія площі цікава подіями, що на ній відбувалися, та людьми, що свого часу були пов’язані з цим місцем.
А чи хотіли б Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Місцевість для сучасних прогулянок і гулянь – Європейська площа. До неї ведуть такі вулиці: Хрещатик, Трисвятительська, Володимирський Спуск, Михайла Грушевського.
Якщо копнути історію зовсім неглибоко, виявляється, що у ХVІІ столітті на місці площі була Євсейкова долина. Через два століття її перейменували на Кінну через кінний ярмарок.
І от від Кінної до Театральної всього один крок. Там, де зараз знаходиться «Український дім», раніше облаштували перший міський театр, але знову-таки зруйнували. Назва площі продовжувала змінюватися, на її території та на околицях зводились і фонтан, і готель, і пам'ятник Олександрові ІІ. Після 1944 року та чергової зміни влади площа стала Сталінською. На ній навіть деякий час стояв пам'ятник на його честь. У 1970 році після знесення готелю «Європейський» і рівняння частини схилу Володимирської гірки був зведений музей ім. Леніна, хоча «Український дім» – його нинішня назва.
Біля Європейської площі знаходяться такі значущі об'єкти:
Готель «Дніпро» чудово підходить для ділових поїздок, оскільки знаходиться в центрі Києва, неподалік від метро з хорошим з'єднанням Верхнього та Нижнього міста. Вболівальники футболу, що наймають номери в цьому готелі, повертаються та бронюють кімнати й надалі, тому що сервіс і умови європейської якості дійсно гідні, щоби гості повторили свій візит.
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого – важливий заклад культурно-освітнього та науково-інформаційного значення. У стінах бібліотеки зберігаються рідкісні видання на багатьох мовах світу, атласи, щорічники, словники, довідники, дисертації, енциклопедії та багато національних надбань, цінні документи, папери.
Музичний розвиток Києва продовжується завдяки існуванню Національної філармонії. Її заснування датується 1863 роком. Знаменною подією стало відкриття колонної зали М. Лисенка, саме на честь його 120-річчя. З 80-х років почалося стрімке погіршення цілості будівлі. Знадобилось немало часу на реставрацію, але воно того було варте. У 1996 році залу М. Лисенка знову відкрили. Не можна було допустити, щоби така споруда звалилася, її акустичні властивості унікальні.
Про ляльковий театр можна розповідати годинами, а починати потрібно з самого його зовнішнього вигляду. Екстер'єр натякає на магічні втручання. Здається, у повітрі витають чари, щоб заманити і дітей і дорослих у казку. У стінах театру проводять спектаклі для глядачів будь-якого віку. Дорослі захоплюються виставами «Лісова пісня» Лісі Українки, «Декамерон» Д. Бокаччо, «За двома зайцями» М. Старицького. Насолодитися можна не лише цими постановками, але й іншими, наприклад, на революційну тематику чи глибокою любовною драмою. Для дітей будуть цікаві казки «Кіт у чоботях», «Пітер Пен», «Попелюшка», «Золотий ключик», «Бременські музиканти» та інші.
Інформаційне агентство «УНІАН» існує з березня 1993 року і входить у медіахолдинг І. В. Коломойського. Служби каналів виконують роботу з інформування населення України в режимі реального часу, надаючи оперативні новини на декількох мовах на різних телеканалах, що входять до медіахолдингу. Київська редакція групи каналів знаходиться за адресою Хрещатик, 4.
Неподалік від Європейської площі розташований музей історії Києва, що розпочав свою роботу в 1978 році. Перша експозиція була відкрита на честь 1500-річчя з дня заснування Києва на Подолі в «Будинку Петра І». Виставка складалася з небагатьох археологічних матеріалів, наданих Інститутом археології, колекцій монет, книжок, поштових листівок і подарунків, які передали підприємства та мешканці Києва. Коли колекція розрослася до 36 тисяч одиниць, музей перемістили в Кловський палац. Через деякий час музей у палаці не міг існувати, тому що приміщення було передане Верховному Суду України.
Сучасний «Український дім» і будівля на вулиці Б. Хмельницького, 7 – приміщення Музею історії Києва. Його колекція росте з кожним роком, і в 2017 році вже нараховувалося 250 000 предметів. Вивчення історії Києва не припиняється, і фонди поповнюються новими одиницями для зберігання.
Термін «музей» зовсім перестав бути томливим, бо на його території часто проводяться тематичні програми для розвитку дитини в інтерактивному режимі. У дітей з'являється можливість стати повноцінними учасниками життя музею та того часу, до якого приурочена виставка.
Проведіть собі самі екскурсію, яку забажаєте. Необхідні технології є навіть у школярів – мобільний девайс і навушники. Щоб усе вийшло, завантажте аудіофайл у кінці цієї сторінки та перенесіть його на портативний пристрій. Коли будете біля цікавої будівлі, запустіть його й насолоджуйтесь розповіддю під приємну музику.
Ознайомтесь із коротким викладом історії в безкоштовній версії, але обов'язково переходьте на розширену. У ній зібрані повні дані про те, що відбувалося, викладені в хронологічному порядку.
Закручується новий виток у туризмі, тож розпочніть його без зволікань.