Сквер з фонтаном на вулиці Чкалова (Олеся Гончара) 1985 рік
Вулиця Гончара розташована між вулицею Великою Житомирською і проспектом Перемоги.
Вулиця Гончара спускається з самого центру старого Києва на площу Перемоги, де в минулому гомонів легендарний Єврейський базар. Вона виникла в результаті масштабних робіт з ліквідації стародавніх фортечних укріплень. Через складний рельєф забудова вулиці була повільною і остаточно сформувалася лише на початку ХХ століття. Саме тоді по ній було тимчасово прокладено трамвайну лінію. Вулиця являється чемпіоном з перейменувань, бо змінювала назву сім разів, та має багато будинків з цікавою історією та видатними людьми.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Прогулянка по вулиці Гончара допомагає розслабитися, а також дізнатися багато цікавого про історію вулиці та події минулого. Так чи інакше, навіть читаючи вивіски на будинках і назви скверів та парків, можна дізнатися цікаві факти. Кажуть, стіни зберігають історію. Саме цей факт пояснює, чому багато збережених будівель приваблює до себе все більше відвідувачів, на відміну від інших.
Прогулянка від вулиці Великої Житомирської до площі Перемоги ознаменується багатими враженнями від цікавих місць, тому обов'язково зверніть увагу на:
Творча фантазія людей мистецтва немало дивувала й продовжує це робити досі. Особливо це помітно по одній з ідей геніального скульптора, що облагородив Пейзажну алею. Зацікавившись ідеєю, як зобразити інтелігентів, що стають рідкістю сучасності, він загорівся бажанням показати їх у вигляді птахів. Зараз у парку вже притягують погляд Горобець, Рибалочка, Ворон і Сова. Скульптор обіцяє доповнити колекцію іншими екземплярами. З часом роботи К. Скритуцького будуть ще вишуканішими та наповненими глибоким змістом. Кожна з його творінь змушує задуматися та копнути глибше свою свідомість.
Кому цікаво, на вулиці розташований центр працевлаштування за кордоном ILC. Відома компанія діє більше, ніж 12 років. З її допомогою українські талановиті кадри вже працюють у Великобританії, Німеччині, Канаді, Ірландії, Італії, Швеції. Можливо, така обізнаність про місцезнаходження міжнародного центру з працевлаштування допоможе багатьом знайти застосування своїм талантам.
Мистецтво в бізнес-форматі – його вже можна побачити в галереї KZ Art Room. Едуард Каливошко та Юлія Зленко стали творцями європейського арт-простору. У його рамках проходять кінопокази, шоу моди, ділові семінари, презентації, VIP-вечірки.
А хто пам'ятає рух шістдесятників? Його представники боролися за українську демократію та самостійність, і відвідати приміщення, щоб хоча б знати їхні імена, можна вважати святим обов'язком українців. Музей на честь видатних культурних діячів цього благого руху розташований на вулиці Олеся Гончара, 33. Яскравий червоний фасад будівлі музею добре помітний, тому не нехтуйте можливістю відвідати його та ознайомитися із зібраними колекціями портретів, книг, предметів побуту.
Корінні кияни часто навідуються до закладу під французькою назвою «Буланжері», щоб посмакувати чудовими круасанами з чашечкою смачної кави чи ароматного та не менш смачного чаю. Якщо немає часу розслабитися й посидіти в атмосферному кафе, ароматні борошняні вироби можна взяти з собою. Хліб і здобу випікають за найкращими рецептами, застосовуючи унікальний купаж борошна, власні закваски та артезіанську воду.
Поблизу вул. Гончара, на вулиці Ярославів Вал, 15-б розташований будинок авіаконструктора Сікорського. У 2017 році з'явилася інформація, що нинішня будівля стане музеєм, але ще більш значуще, що на вищих поверхах будуть знаходитися приміщення для розвитку інженерних можливостей юних винахідників. Напівзруйнована споруда – чудовий плацдарм для проекту, але щоб ідеї втілилися в життя, буде потрібно немало праці та коштів.
На перехресті Чкаловського провулку та вулиці Гончара знаходиться сквер імені Чкалова – приємна зелена зона для тихих прогулянок і відпочинку. Поряд з ним розташований парк з іменем українського письменника й громадського діяча. Саме пам'ятник Олесеві Гончару і представлений в однойменному парку.
Замок на сім поверхів з прибудинковою ділянкою – будинок доктора М. Лапінського. Будівля представляє стиль неоготики, у минулому функціонувала як прибутковий будинок. Хоч пишність минулих років і помітна, але також видно й те, що споруда потребує реставрації. Після відновлення володінь М. Лапінського проявиться вся краса й багатство відомого доктора у сфері неврології. Знаменитість він отримав після створення водолікарні, а також проведених наукових робіт, підтверджених результатами спостереження за пацієнтами в оздоровниці. За допомогою водних масажів пацієнти з порушеною нервовою системою швидко відновлювались і показували позитивну динаміку й надалі.
Біля вулиць Гоголівської та Б. Хмельницького знаходиться пам'ятник першій жінці-герою Радянського Союзу. Зоя Космодем'янська пішла на смертельне завдання, отримане від Й. Сталіна. Місією диверсійної групи за участю Зої було спалити безліч населених пунктів. Після підпалу трьох будинків героїню захопили в полон. З. Космодем'янська пішла з життя після повішення, але перед цим стерпіла багато катувань. Її героїчний образ часів Великої Вітчизняної війни відображений у кіно, літературі, публіцистиці, архітектурі, живописі.
Немає такого місця, відвідавши яке, залишаєшся байдужим. На вулиці Гончара та біля неї цікавих місць доволі, щоб захоплено провести цілий день. Уявіть, скільки ще вулиць по всьому Києву – давньому місту, правителі якого змогли перемогти ворогів, чиєю метою було повне знищення та порівняння із землею всіх будівель від однієї межі міста до іншої.
Сучасна ж влада намагається підняти всі можливі архіви, дістатися до захованих від усіх віками даних – правителів, спеціалістів у сфері історії, зокрема етнографів, не кажучи вже про звичайних громадян, які нечасто стикаються з історією, не зацікавлені нею через інші інтереси. Щоб познайомити з деякими фактами в мінімальному ступені громадян Києва та його гостей і створена сторінка, на якій зараз викладена інформація, а також в кінці якої є бонус.
Кожна історія повинна бути почута й прочитана, щоби відкластися в пам'яті надовго. Прочитавши основну інформацію про вулицю Гончара на цій сторінці, ви також маєте унікальну можливість зберегти ці знання, завантаживши аудіофайл, спустившись вниз по сторінці. Зверніть увагу, є два варіанти, як продовжити екскурсію самостійно. Перший полягає в завантаженні ознайомлювальної версії аудіофайлу. У ньому зберігається коротка розповідь для пробудження інтересу до нових знань історії, причому безкоштовно. Другий варіант доступний за незначну плату, зате має глибокі історичні дані багатьох, ледве не втрачених, джерел.
Будьте в тренді. Так, ви можете не бути книжковим хробаком, але при цьому бути в курсі останніх подій та ще й знавцем історії. Аудіофайл необхідно перемістити на портативний девайс, яким ви користуєтеся постійно, а також підключити до нього навушники.
Така екскурсія припаде до душі багатьом, перевірте й себе. Радьте новинку друзям: аудіогід створений для швидкого доступу до інформації та комфортної подорожі по пам'ятках.