Будинок Підгорського на вулиці Ярославів Вал. 1910 роки
Вулиця Ярославів Вал розташована між вулицею Володимирською та Львівською площею.
Вулиця Ярославів Вал - одна з небагатьох, що майже повністю зберегла дореволюційну забудову. Вулиця прокладена на місці стародавніх земляних валів, знесених в середині ХІХ століття. На ній знаходяться Золоті ворота і багато архітектурних пам'яток. З вулицею пов'язані імена відомих киян - письменників, лікарів, архітекторів, інженерів. Вона має багату історію. Сьогодні - це одна з найпрестижніших київських вулиць, де розташовуються резиденція посла Індії і посольства декількох країн.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Від метро Золоті ворота до Львівської площі розташовується вулиця Ярославів Вал. Більше тисячі років сформованому насипові з часів Ярослава Мудрого. Вал слугував для оборони міста. У 1840 році він був знесений, а на тому місці була викладена вулиця, що змінювала назву декілька разів, але до сьогодні з 1977 року збереглась як Ярославів Вал.
Потихеньку спливають цікаві факти про пам'ятки Києва, от і на Ярославовому Валу збереглись привабливі для сучасного дослідження будівлі, чи то самостійного, чи такого, що пройшло обробку сучасними програмами. Про один з таких продуктів розповідається нижче. Впевнені, вам сподобається.
Архітектурні об'єкти Старого Києва загадкові й гарні, і ось список деяких з них:
Мабуть, неспроста під посольства, яких на вулиці нараховується декілька, обрані найкращі будівлі ХІХ століття. Їхня архітектура досить молода, щоби вписуватися в сучасні тренди, бути пам'яткою й захоплювати погляди перехожих.
Будинок під номером 32 відомий ім'ям Лісі Українки, де вона жила й працювала. Після церемонії закріплення її шлюбу з Климентом Квіткою, подружжя жило в цій будівлі. Звичайно, не весь медовий місяць вони провели в київській квартирі. Крим більше підходив для романтичної подорожі, куди й вирушили молодята. Зараз у 32 будинку знаходяться офіси посольства Італії. Гарна будівля повністю відповідає стилеві італійського консульства.
Прибуткові будинки на Ярославовому Валу відповідають діяльності, яка в них проводиться. Вони є одними з найяскравіших архітектурних будов. Будинки №14-а і 14-б належали Леонідові Родзянку – підприємцеві, полковнику-кавалеристу. Будівництво споруд повністю припинилося в 1910 році. На їхніх фасадах легко впізнати людські образи, але звернення до міфології теж помітне. Витонченим довговолосим німфам випала роль тримати арку. Над іншим декором будівлі також плідно попрацювали. З низу вулиці помітний навіть декор під основою балконів – настільки важлива кожна деталь.
Готика в Києві потрібна, як і в будь-якому місті. Це добре ознайомлення школярів і не тільки з наочними прикладами архітектурних робіт майстрів. На Ярославовому Валу, 1 зберігся будинок Максима Підгорського. Він упізнаваний завдяки гострій башті та величному готичному стилю. Поміщик жив там три роки. Він спонтанно помер, після чого господарі приміщення почали стрімко змінюватися, а в радянський період будівля взагалі перетворилася в комунальну квартиру. Будинок постійно хтось заселяв, та в наші дні його закрили для входу.
Особистий ріст, а також приріст прибутків показаний на прикладі такої особи, як Осип Сидоров. У його володіннях був будинок під номером 21/20. Зодчий В. Ніколаєв, що залишив після себе багато геніально виконаних архітектурних робіт, працював і над будинком селянина О. Сидорова. Сам Осип також тяжко працював, чим і заслужив свій набуток. Йому належав комплекс будинків, оцінених у пристойну суму царських рублів.
Навіть будинок, де 10 років жив видатний кібернетик, стоїть саме на Ярославовому Валу під номером 15-а. Про це повідомляє дошка з профілем ученого (математика і кібернетика) Віктора Глушкова. За внесок у науку він отримав вітчизняні та зарубіжні нагороди.
Не можна оминути увагою сучасний університет імені Івана Карпенка-Карого, випускники якого стають зірками кіно й телебачення. Раніше в будинку також велася освітня діяльність, але заклад мав статус школи, а потім училища. Історичні дані кажуть, що проект архітектури створював студент, і його роботу не міг не перевірити досвідченіший зодчий. Роль перевірника «домашньої роботи» 22-річного студента взяв на себе Павло Голландський. Сказано, що проект був хороший, і його взяли в роботу з незначними доопрацюваннями. І в 1907 році училище було відкрите.
Про кожну збережену пам'ятку можна знайти принаймні на третину більше інформації, ніж вона доступна в мережі. Адже бібліотечні архіви, а також багато інших джерел можуть ще бути не оброблені. Ми пропонуємо абсолютно новий підхід і погляд на подорож по місту. Для такого туризму потрібно лише декілька кроків по підготовці. Необхідно завантажити файл, що знаходиться в кінці сторінки, і перенести його на мобільний пристрій. Підключивши навушники, розпочнеться те, заради чого був сир-бір. Розповідь про пам'ятки супроводжується тихою музикою. Сприйняття інформації буде легшим, тому що ви будете знаходитись не в групі осіб з різними думками, а організовуватимете екскурсію самостійно. Причому не в разі потреби, а виключно на бажання, що робить її більш цінною.
Вам обов'язково сподобаються обидві версії продукту, але одна з них розширена, а друга – спрощена. Так от, в ознайомлювальному аудіофайлі представлені дані, що описують події загалом, а розширена версія розповідає повну хронологію подій історичної значущості.
Радьте друзям і вирушайте на першу аудіоекскурсію якнайшвидше!