Червоноармійська (Велика Васильківська) вулиця. 2000-ті роки
Вулиця Велика Васильківська починається від Бесарабської площі і виходить на бульвар Дружби народів.
Вулиця Велика Васильківська - довга і широка магістраль є однією з ключових автодоріг у центрі столиці України. Її назва пов’язана з тим, що вона була продовженням Хрещатика у напрямку містечка Васильків. Вулиця приваблює великою кількістю пам’яток архітектури, в числі яких такий шедевр, як Миколаївський костел. Рух по вулиці односторонній, значна її частина вимощена бруківкою. Подорожувати вздовж Великої Васильківської можна також під землею. На неї виходять станції метрополітену "Площа Льва Толстого", "Олімпійська", "Палац «Україна»" та "Либідська". На вулиці розташовуються такі визначні місця як: Національний спортивний комплекс "Олімпійський", Київський планетарій, Київський театр оперети, кілька музеїв, в тому числі державні Музей Шолом-Алейхема і Музей Марії Заньковецької. На відміну від багатьох київських вулиць, її назва змінювалася лише один раз — майже 100 років з 1919 по 2014 рік Велика Васильківська називалася Червоноармійською.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Центр будь-якого міста можна впізнати за метушнею й стихійним переміщенням перехожих. Повернувши на вулицю, прилеглу до центральної, одразу відчувається зміна оточення. Стає менше шуму, люди ходять трошки рідше. Цей опис аж ніяк не підходить вулиці Великій Васильківській. Дорога вздовж неї поєднує великі магістралі, що ведуть до виїзду зі столиці. Тому тут завжди щільний потік автомобілів і громадського транспорту. Тут і велика кількість офісів, звідки працівники виходять особливо щасливі, щоби пообідати в якомусь із багаточисельних закладів. Але про все за порядком.
Подорож по вулиці Великій Васильківській здійснюється будь-яким зручним способом. Потрібно виконати на крокомірі норму за день? Піша прогулянка – те, що треба! Тим більше, довжина вулиці дозволяє це зробити. Також ви помітите щільне розташування станцій столичної підземки. Їх на Великій Васильківській аж чотири, причому всі належать до синьої лінії метро. Туристичні маршрути по цій вулиці включають такі об'єкти:
Розпочати прогулянку шумною вулицею доцільно від Бессарабської площі. Тоді у відвіданні пам'яток збережеться логіка. Початок стартує від ділової частини столиці, а завершується приємним проведенням часу в парку Марії Заньковецької. Подивившись на садово-паркове мистецтво, недалеко дійти до станції метро Либідська та з приємними емоціями їхати додому (ну, чи який там у вас далі план ;).
Від шуму автомобілів при прогулянці легко відволіктися архітектурою будівель. А оскільки вздовж Великої Васильківської знаходиться кінотеатр, національна концертна зала, планетарій і оперета, можна ознайомитися з великими афішами й побувати на культурному заході. Поціновувачі культурного дозвілля, до речі, приділяють цим місцям особливу увагу. І, потрібно зазначити, що сюди приходять далеко не ті, хто віддає перевагу «економ-варіанту» відпочинку. Ви тільки подивіться на авто, що паркуються біля деяких закладів: одразу зрозуміло, що тут відпочивають люди з високим рівнем достатку. І це, погодьтесь, дуже підвищує цінність будівель, що розкинулися на одній із найбільш жвавих вулиць столиці.
Музей Шолома-Алейхема знаходиться за адресою, де жив і творив протягом семи років Соломон Наумович Рабінович. Відвідати цю пам'ятку – це можливість зрозуміти єврейську культуру. Кому цікаво, музей знаходиться неподалік від Бессарабської площі. Також знайте, що на честь Шолома-Алейхема на Меркурії названо кратер.
Готові відвідати найкращий кінотеатр Києва? Можливо, вам згодиться наступна інформація про нього: це не просто місце показу кіно, а й приміщення для проведення ділових заходів, а також фестивалів і спецпроектів. Якщо в залах із місткістю 290 і 328 чоловік ідуть покази кінофільмів, то нове приміщення на 100 місць обладнано дещо інакше. Апаратура розрахована для проведення міжнародних конференцій, семінарів, місця обладнані мікрофонами. Цей культурний центр увійшов до міжнародної організації Europe Cinemas. Тож якщо ви розвиваєте власний бізнес, обов'язково проведіть тут якийсь важливий захід. Особливо, якщо кликатимете іноземних партнерів. Рівень солідності вашої компанії в очах тих, хто працює і співпрацює з вами, підійметься на принципово новий рівень.
Ви отримаєте істинне розслаблення в Будинку органної музики. Він знаходиться в костелі Св. Миколая. У минулому храмі розташували унікальний орган, що створювався в Чехословаччині на спецзамовлення. Інструмент стоїть на місці, де знаходився вівтар. Так вівтарна частина перетворилася на сцену, а на багатотембровому органі виконуються класичні й сучасні твори. Хоч умиротворення досягається не молитовними словами, а мовою музики, душа зцілюється швидко. Взагалі, захоплюючий екстер'єр споруди змусить вас зупинитися тут, як мінімум, на декілька хвилин. Якщо ви турист, декілька десятків селфі на фоні цієї величі – цілком нормальне явище. Тож не соромтесь J А якщо ви живете в Києві й часто проходите повз це місце, сором і ганьба! Обов'язково придивіться! Вам точно сподобається.
У зеленій зоні приємно відпочивати в усі сезони. Влітку в парку М. Заньковецької багато веселого дитячого сміху. Малюки швидко знаходять дітей-одноліток і граються разом. Мами при цьому встигають і між собою порозмовляти, і за чадом постежити. Крім самого парку, названого на честь приголомшливої акторки, є ще декілька об'єктів, розташованих на його території – це музей М. Заньковецької та пам'ятник Г. Гонгадзе.
Розповідь про театр оперети, що знаходиться в будівлі колишнього Троїцького народного дому, краще за все слухати, використовуючи аудіогід. Ви дізнаєтеся стільки цінної інформації, причому навіть побачите старі архівні фото. Не менш захоплюючою є історія найбільшої концертної зали нашої країни. Вам уже час знати про аудіоекскурсії більше.
Сьогодні важливо усвідомити, що відвідувати пам'ятки потрібно, а ще вивчати про них інформацію, що пояснює, яку цінність вона має для українського народу. І от настав той момент, коли подорожувати можна в будь-який час доби, а ще для цього навіть компанії не треба. Боїтесь, може бути нудно, якщо самі поїдете до пам'ятки й не буде можливості послухати екскурсію? Команда okTV не могла допустити, щоби турист сумував, тому ми створили інноваційний продукт, назвавши його просто й зрозуміло – аудіогід.
Бути на екскурсії з попереднім замовленням гіда тепер необов'язково. Ви можете завантажити спеціальний аудіофайл і слухати розповідь про історичну пам'ятку через навушники. Спробуйте, наскільки це зручно. Два варіанти аудіострічок знаходяться в кінці сторінки. Ви помітите різницю між короткою й повною версією. У безкоштовній, скороченій розповіді записана інформація для ознайомлення слухача з важливими подіями. У повній версії записана не тільки інформація, а й додані ілюстрації, причому дані подаються в хронологічному порядку. Вони повністю розкривають сутність того, що відбувалося раніше. Вам не потрібно аналізувати безліч джерел самому, щоб знайти важливі історичні факти. Над цим попрацювали спеціалісти, які створили багаточисельну базу з аудіофайлів, аналогів якій немає в Україні. Завантажте аудіоекскурсію на телефон чи планшет, приєднайте навушники, і у вас вийде захоплюючий екскурс у минуле. Потрібно встигнути в житті все, тому не зволікайте з початком свого туристичного маршруту!