Софійська площа і стоянка туристичних автобусів. 1982 рік
Софійська площа – одна з найдавніших площ міста, яка безліч разів була в центрі суспільно-політичних подій, що змінювали хід історії України.
Сьогодні вона входить до десятки найбільш привабливих для туристів місць Києва. ЇЇ архітектурною домінантою є дзвіниця Софійського собору. З 1888 року площу прикрашає монумент гетьману Богданові Хмельницькому – найбільш упізнаваний пам’ятник Києва. Площа має цікаву історію, коріння якої заглиблюється у сиву давнину.
А чи хочете Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Простора Софійська площа – пам'ятка столиці України в центрі міста. Перед таким святим місцем, як Софійський собор, здається, дихати стає легше, на душі панує спокій і повне умиротворення. Відчуття внутрішньої гармонії переповнює навіть тих, хто вважає себе абсолютно раціональною й, при цьому, вельми темпераментною людиною. Така атмосфера властива не кожній церкві чи храмові. Софійський собор – особливий, його дух панує навіть перед входом на територію монастиря – на площі. Зовнішній вигляд дзвіниці, розташованої біля входу, приваблює зайти та отримати благодать від місця молінь.
Будування площі було символом перемоги Ярослава Мудрого над печенігами. Ця подія датується 1036 роком. Особливо захоплює вигляд на Софійську площу збоку, у сезон буяння зелені. Ніжного кольору біло-блакитна дзвіниця, пам'ятник Богданові Хмельницькому на коні, широколисті дерева біля стіни дзвіниці… Хочете більше захвату? Прогуляйтеся по вечірньому Києву й не забудьте дійти до Софійської площі. Під світлом ліхтарів картинка виглядає кардинально по-новому. Іноді навіть не хочеться йти, виникає стійке бажання гуляти всю ніч. Якщо ви все-таки насмілитесь на такий крок, зробіть це з продуктом-новинкою у сфері туризму. Навіть тихе нічне життя розбавить голос гіда, який веселитиме вас цікавими, майже нікому не відомими, фактами. Для створення захоплюючої екскурсійної програми були оброблені дані, отримані від найстаріших архівів. Аналогів такої бази немає, але ознайомитися з безкоштовною версією можна вже сьогодні, просто завантаживши з цієї сторінки екскурсію на будь-який девайс.
Оскільки площа була викладена на честь перемоги, то й дух на ній панує особливий. Атмосфера свята витає в повітрі цілодобово. З кожним святом, масовими народними гуляннями загальний фон веселощів на території перед собором згущується.
Часті заходи в старому центрі Києва:
Зустріч Різдва і Нового року на Софійській площі – популярна традиція киян і гостей міста. Тут можна відчути справжній кураж, прикрашене новорічне дерево збирає навколо себе мільйони українців. Рівно о 00:00 з курантами в небо підривають сотні пробок від шампанського – так починається новорічне диво. Тут ніхто не буде самотнім глядачем: дружелюбні компанії радо поповняться хорошими особистостями.
Казкове містечко живе декілька тижнів. Романтики радіють кожній хвилині, проведеній разом з коханими в коридорі з гірлянд, на каруселі веселяться і дорослі, і діти. Та й взагалі, дива робить кожен, тому, коли в небі під Різдво відбувається магія, вікові обмеження знімаються за умовчанням. Бажаєте задоволення, як у дитинстві? У дерев'яних вагончиках продаються святкові солодощі: цукерки у вигляді посохів, півники з карамелі – це смак дитинства кожного дорослого, яке його можна повернути в Новий рік.
Творчі заходи набирають обертів на Великдень, продовжуються весною, і влітку досягають піку. Конкурси між хореографічними колективами, музичними виконавцями, духовими і барабанними оркестрами втрачають дух суперництва, учасники відчувають себе на святі радісно, тому хвилюватися про призові місця не доводиться. Всі конкурсанти – переможці, тому що вони презентують свій талант на всю країну. І щороку їх ряди поповнюються.
Особливо важливе значення у сфері спорту має захід «Пробіг під каштанами». Він стартує з Михайлівської площі, минаючи також і Софійську. Тисячі охочих взяти участь у щорічному благодійному марафоні тим самим допомагають дітям з серцевою недостатністю. Завдяки такому заходу на зібрані кошти в центрі кардіології і кардіохірургії з'являються дорогі апарати та інше обладнання, а також витратні матеріали.
Звичною екскурсією вже нікого не здивувати. Типова картинка, що супроводжувала кожного в дитинстві: група туристів, що стоїть по колу, слухає гіда, намагаючись поставити каверзне запитання. Чому автоматичний гід зручніший? Слухаючи розповідь про пам'ятки, біля яких проходите, ви зосереджені лише на цікавому предметі архітектури чи іншої пам'ятки історії. Коли б ви знаходилися в групі, довелося б відволікатися на не завжди доречні питання учасників екскурсії. Слухаючи нашу екскурсію, ви отримуватимете настільки повну інформацію, що питань навіть не виникне. Ну, а якщо такі з'являться, це означає, що ви завантажили безкоштовну версію. Щоб дізнатися більше, скористайтеся повною.
Чи існує технічне рішення, як замінити живого гіда? Так, інноваційний продукт доступний для завантаження з цієї сторінки. Ви отримаєте безкоштовну версію, короткий виклад давніх подій. Але… Також записана повна версія продукту з малюнками, причому всі дати вибудувані в хронологічному порядку розвитку історії. Щоб повноцінно користуватися аудіогідом, досить будь-якого мобільного девайсу, а також навушників. Супровід розповіді йде під спокійну музику. Розслаблююча прогулянка по цікавих місцях рідного міста стає освітнім інтерактивним заходом.