Вулиця Глибочицька на перетині з вулицею Верхній-Нижній Вал. 1870-ті роки
Вулиця Глибочицька утворює спуск від вулиці Січових стрільців до вулиць Верхній-Нижній Вали.
Вулиця Глибочицька - важлива міська артерія, що поєднує Лук'янівку і Поділ. Вона проходить уздовж русла річки Глибочиця. Колись Глибочицька була вулицею з непримітною малоповерховою забудовою. У 1906 році її почали реконструювати. Річку Глибочицю помістили в підземний колектор і проклали трамвайні колії, які збереглися до нашого часу. За радянських часів вулиця була здебільшого промисловою зоною. Зараз вона активно перетворюється на сучасні престижні житловий та діловий райони.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
У Києві багато корисних вулиць, і Глибочицька – одна з них. У чому користь? Вона слугує швидким з'єднанням Нижнього та Верхнього міста. Підйом з Нижнього Валу до вулиці Січових Стрільців здійснюється протягом 5 хв. на авто чи 30 хв. пішки. У будь-якому разі прокладання цієї дороги впливає позитивно на ділове життя столиці. Мається на увазі, що пріоритетом вважається оперативність, а дістатися від пункту до пункту, обійти денні тягучки буває важко.
Якщо час дозволяє відвідувати цікаві місця, розташовані в околиці вулиці Глибочицької, тоді вітаємо!
Походження назви вулиці пояснюється протіканням струмка Глибочиця. Його русло знаходиться там, де прокладена вулиця. З 1906 року забудівля велася незначуще. По-перше, будинки були загалом із дерева, по-друге, поверховість будівель не перевищувала другий рівень. У кінці ХІХ ст. низькі й слабкі дерев'яні споруди змінювалися на цегляні, і їхня висота досягала трьох поверхів.
Починаючи з 1960-х рр., схил Щекавиці перетворився: був змінений рельєф. Після цього житлові будівлі знесли й почали посилено будувати промислові підприємства.
Уздовж вулиці розташовані:
Київський ПАТ «Електроприлад» працює на український, російський і європейський ринок. У будівлі було проведено капітальний ремонт, після якого в оренду здаються сучасні офіси, причому проводка дозволяє використовувати потужні прилади. Споруда на вулиці Глибочицька, 17 охороняється, також там доступна велика кількість паркових місць.
Сквер біля посольства Азербайджану вражає казковою красою. Півгектара площі настільки затишно облагороджено, що хочеться залишитися там довше й розглянути кожну деталь викладених композицій. Каскадний фонтан займає серце композиції. Ідейність видно одразу: килим-водоспад, виконаний у східних мотивах, показує багатство та розкіш Азербайджану, а також його культуру. Якщо вважаєте, що чудо закінчилося, то воно тільки починається. Унікальна експозиція має єдину копію килима «Шейх Сафі» у масштабі 1:1. Натуральна величина, а ще використання муранського скла з керамікою викликає сильні емоції разом з течією води по мозаїці та нижнім каскадам. За фонтаном використаний образ Бакинської фортеці, що ще більше посилює захват.
Європейські майстри показують нетривіальний підхід до ландшафтного дизайну. Наприклад, карта Азербайджану виконана в межах клумби з квітковою композицією. У невеликому сквері можна шикарно провести дозвілля, посидівши на лавках, насолоджуючись чарівною атмосферою миролюбного й душевного народу.
Відійшовши від вражень про сквер, потрапивши до новобудов ЖК «Покровський посад», знову виникають піднесенні почуття. Будівлі сміливо можна назвати палацами, тільки багатоповерховими. Ввечері їх освічують вуличні й настінні ліхтарі. Фасад виглядає чарівно, як і номери всередині.
Зображальне мистецтво в Україні буде розвиватися, і ось чому. Якщо в державі є люди, котрі створюють приватні музеї, неважливо, великого масштабу чи ні, то арт-простір точно розширюватиметься. Засновник музею – Сергій Цюпко – меценат, представив роботи, які збирав протягом 20 років. На Глибочицьку, 17 музей переїхав лише в 2009 році. З 2005 р. функціонував у стінах будівлі на Братській, 14.
Голова музею сучасного зображального мистецтва показує живописні картини, графіку, скульптури, художньо розписані вироби з власної колекції.
Виникла думка про те, як урізноманітнити туристичні походи по місту? Пропонуємо по-новому поглянути на екскурсії. Новий формат має на увазі, що режисером прогулянки будете ви. Для музичного, а також інформаційного супроводу знадобиться аудіофайл. Завантажте його з цієї сторінки, встановіть на мобільному пристрої, підключіть навушники – і розпочнеться захоплююча подорож історією.
Існує всього дві версії аудіогіда, але різниця між ними суттєва. Безкоштовний варіант створений для ознайомлення з новим продуктом, а у розширеній повній версії є цінні факти минулих часів, розташованих за хронологією подій.
Тепер прогулянки у супроводі аудіогіда стануть насиченішими. Від групових екскурсій давно вже час відійти, залишити лише спогади зі шкільних виїздів, оскільки вони були веселі в компанії однокласників.
Час розповсюдити новинку і внести новий тренд туризму. Завантажуйте аудіофайл і слухайте його на власному портативному пристрої в зручний час, знаходячись біля місця, про яке йде розповідь. Оброблені дані в цифровому форматі актуальні й достовірні, тому можуть замінити багато книг і часу в бібліотеці.