Вид на Контрактову площу. Гравюра сер. ХІХ ст.
Контрактова площа розташовується між вулицями Сагайдачного, Іллінською, Сковороди, Межигірською, Спаською, Константинівською, Фроловською та Покровською.
Контрактова площа – історичне серце Подолу, одна з найстаріших площ Києва, утворена в часи Київської Русі як торговий майдан. Вона має цікаву історію. На площі розміщується низка пам’ятників архітектури та старовини. Сучасна назва площі пов’язана з Контрактовими ярмарками, що проводилися тут з перервами упродовж 1797-1928 років.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
У минулому Олександрівська, Червона, а зараз Контрактова площа перетворилась у місце масових гулянь, ярмарок, молодіжних фестивалів. Є одна риса, збережена й у наші дні – торгова діяльність. Здається, дух минулого тримається тут багато віків. Це б пояснило, що площа в Київській Русі була торговищем, як і в нинішньому ХХІ столітті. Змінився лише стиль купівлі-продажу. Наявність багатьох кіосків і вагончиків для торгівлі морозивом, вуличною їжею, кавою цілком виправдана. На Контрактовій (так скорочено звикли називати її кияни) завжди багатолюдно. Хоч під нею немає пересадкової станції метро, зате розв'язка наземного транспорту досить розгалужена, щоб дістатися до головних вулиць Києва.
Весь Поділ був величезним майданчиком, де купці й торговці реалізовували найрізноманітніші товари. Зараз існують періоди, коли також перед великими святами організовуються ярмарки. Українські підприємці намагаються показати якомога більше власної продукції й отримати за неї хороші гроші. Такі ярмарки характеризуються безліччю товарів різних категорій: одяг, текстиль для будинку, продукти, ювелірні прикраси, декоративні елементи інтер'єру, сувенірна продукція та багато іншого. Оскільки більшість предметів зроблена вручну, їх вартість невідома. Тож можна дуже переплатити, зате втішати себе ексклюзивною річчю весь строк її служби. Якщо ви талановитий майстер, можете організувати торгове місце й разом з іншими підприємцями пропонувати для продажу свої роботи.
У літній період на Контрактовій площі панує шум і драйв. Вся вулиця – широка територія для проведення свят і фестів. Саме на таких подіях відбувається перше знайомство з андеграундними бендами. Тому що, організовуючи спортивне змагання зі скейтбордингу чи іншого екстремального виду спорту, повинна створюватись атмосфера новизни, а це досягається новою музикою від молодих колективів, які заряджають своєю енергією глядачів і конкурсантів. Змагання перетворюються на неймовірно захоплююче святкове дійство.
За адресою Контрактова площа, 4 знаходиться видавничий дім «Києво-Могилянська академія». З 1996 року там вийшло друком більше ніж 800 назв книг. Основна мета заснування видавництва – видавати наукову літературу для широкого кола громадськості. Деякі посібники й підручники єдині у своєму роді за викладом предмета, аналогів яким в Україні немає.
Києво-Могилянська академія – престижний навчальний заклад у Києві, чиї випускники найбільше цінуються як спеціалісти не тільки в Україні, а й для світового бізнесу. Окремі роботодавці не соромляться вказувати у вакансіях, що вони віддадуть робоче місце саме тим, хто був студентом університету «Києво-Могилянська академія». Він є одним з найстаріших у Східній Європі, займає третє місце серед багатолітніх українських університетів. Львівський університет і Острозька академія в Рівненській області обходять по даті заснування давню київську академію.
Колись дійсна церква в Києві зараз приймає у своїх стінах офіційних осіб Національного банку, де розташовані офіси держзакладу. Початково на місці Церкви святої великомучениці Катерини була тільки каплиця, побудована для грецької спільноти, а вже потім з'явилася святиня із цегли. Ще пізніше її статус змінився на монастир, причому не тільки статус, а й територія заросла архітектурними будівлями для цілей монастирської громади. Спочатку в церкві, за традиційними українськими канонами, було три куполи, але через рік після перебудування будівлі залишили один купол. Після повторної реконструкції в 1914 році була зведена «новоспоруджена» дзвіниця замість тої, що стояла раніше, також був вибудуваний прибутковий будинок. Ці останні дві споруди перейшли під владу Національного банку України. За архітектурою вони повністю відповідають статусу закладу. Окрему увагу варто звернути на пам'ятники Григорію Сковороді та Петру Конашевичу-Сагайдачному, а також на фонтан «Самсон». Та детальніше про це якось іншого разу.
Архіви старих ілюстрацій і описи подій минулого вміщаються в кишеню. Напевно, варто пояснити. Час відходити від типових екскурсій, 90% інформації з яких не запам'ятовується. Грамотні спеціалісти зібрались і подумали: «А чи не створити нам продукт для сучасного туриста без залучання гідів та інших людських ресурсів?». І створили! Принцип роботи унікального продукту: під час прогулянки по місту явно натрапляєш на будівлі, які архітектурою чи особливою атмосферою пробуджують бажання дізнатися про них більше. Саме в такій ситуації згодиться аудіогід. Носіть із собою навушники, і зможете скористатися функціями нашої пропозиції. Її варто встановити на мобільний пристрій (будь-який), щоби звернутися до неї за першої з можливості. Працює вся ця принадність так: після запуску на девайсі починається розповідь про місце, біля якого ви знаходитесь у реальному часі. Розширена, платна версія, має малюнки, причому їх черговість вибудована точно за хронологією подій. Як ознайомитися з програмою скоріше? Розпочніть завантаження пробної версії з цієї сторінки. Для того, щоб ввійти в курс справи, цього досить. Але будьте впевнені: захочеться більше даних і підтверджень історичних фактів. Час в освітні організації вводити новий підхід.