Рус  /  Укр

Мова:

Пам'ятки Подолу

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Музей Булгакова
Замок Річарда - Левове Серце
Контрактовий будинок
Станція метро «Контрактова площа»
Дитячий музичний театр
Пам'ятник Григорію Сковороді
Пам'ятник і сквер Петру Сагайдачному
Андріївський узвіз
Контрактова площа
Воздвиженка
Київський дитинець
Набережне шосе
Поштова площа
Замкова гора
Андріївська церква
Вулиці Верхній і Нижній Вал
Житньоторзька площа
Церква Різдва Христового
Вулиця Глибочицька
Парк «Володимирська гірка»
Фонтан «Самсон»
Гостиний двір
Києво-Могилянська академія
Церква Успіння Богородиці Пирогощі
Грецький монастир
Києво-Могилянська академія: Ковнірівський корпус
Києво-Могилянська академія: Сонячний годинник
Києво-Могилянська академія: Будівля бурси
Києво-Могилянська академія: Старий академічний корпус
Найстаріший житловий будинок в Києві - будинок Нечаєвих
Києво-Могилянська академія: Будинок Галшки Гулевичівни
Будинок Петра Першого
Музей гетьманства
Музей Чорнобиля
Колишнє Подільське повітове училище
Особняк Апштейна
Аптека-музей
Церква Миколи Притиска
Будинок останець
Річковий вокзал
Будинок Слінко (Будинок-терем)
Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Пам’ятки Подолу

Хочете закохатися в Київ раз і назавжди? Тоді вам точно потрібно потрапити на Поділ! Пам’ятки цього району взагалі нікого не залишають байдужими, і ви можете переконатися в цьому особисто. Верхнє місто (центр) – найпопулярніший район для гостей міста, а от рівнина Подолу часом обділена увагою, хоча даремно. Суворі паралелі й перпендикуляри, звивисті, доволі вузькі вулички, кожна з яких приховує щось своє, особливе, дійсно чарівне. Тут безліч секретних двориків, що заслуговують на увагу тих, хто хоче познайомитися з містом якомога ближче. Дізнатися захоплюючу історію Подолу і його пам'яток вам допоможе аудіо гід, а крім цього, він покаже вам як виглядали знакові місця Подолу раніше.

Поділ історичний: пам’ятки, що пройшли крізь віки

Поділ – один з найстаріших районів Києва. Згідно з археологічними дослідженнями, перші поселення з’явилися тут більше 20 тисяч років тому, ще в далекому кам’яному віці (!). Тільки вдумайтеся, наскільки це було давно. У ті часи на цій землі жили відважні мисливці на мамонтів, чиєю головною здобиччю вважалися бивні предків слонів, на які наносився особливий орнамент. І от у моменти, коли задумуєшся про це, взагалі в голову не вміщається той Поділ, який ми з вами бачимо зараз. Тому, якби у вас вийшло переміститися в минуле й ви опинилися б на Подолі трохи більше двохсот років тому (не будемо заглиблюватися в тисячоліття), то взагалі не зорієнтувалися би, де знаходитеся. Хіба що ви добре знаєте історію, переглянули не один десяток фотографій пам’яток Подолу минулого.

Набагато пізніше, у період Київської Русі, Поділ закріпився за купцями та ремісниками. Ось це вже ближче до того, що ми бачимо зараз. Недаремно самі кияни асоціюють цей район з продажами, хоча зараз їх тут і не дуже-то багато ;) Напевно, колективне несвідоме й пам’ять предків. Раніше тут дуже активно велася річна торгівля. Будинки споруджувалися з дерева, і навіть у разі багатоповерхових конструкцій камінь використовувався лише для укладання фундаменту. Можливо, одна з головних пам’яток Подолу, Контрактова площа, збереглася з тих далеких часів. Декілька століть площа була центром Києва, з кінця XVIII століття на ній щорічно проводився Контрактовий ярмарок. Це була дуже масштабна подія, потрапити на яку бажав кожен. Причому мова йде не тільки про тодішніх бізнесменів (купців), а навіть про тих, хто просто міг щось продати. Звичайно, це місце й було головною пам’яткою Подолу.

У 1811 році сталася велика пожежа, що отримала назву Подільської. Масштаби завданих збитків були настілки великі, що район фактично довелося відбудовувати заново. На зміну тісним вуличкам, що переплітаються, прийшли нові, широкі й геометрично прямі, що розбивають місцевість на рівні прямокутники. У такому вигляді вони відкриваються туристам і по цей день.

Чим привабливий Поділ сучасний і його пам’ятки

Сьогодні Поділ являє собою сусідство пам’яток старовини та сучасних будівель, де розташовуються офіси великих компаній. І цей контраст проявляється в усьому. З одного боку:

  • комфортабельні пентхауси;
  • експериментальні постановки на сценах сучасних театрів;
  • авангардні композиції в музеях;
  • молодіжні бари та виставки модних дизайнерів.

З іншого ж боку, все це поєднується з:

  • Свято-Іллінською церквою (імовірно, перший православний храм Київської Русі);
  • Флорівським монастирем, що зберігає більше ніж 500-річну історію;
  • Києво-Могилянською академією, що входить до трійки найдавніших навчальних закладів України;
  • фонтан «Самсон» – один з найперших фонтанів Києва, який є дуже важливою пам’яткою;
  • Київський фунікулер – один з найперших у всій Європі.

І це лише мала частина цікавих місць цього району. Щоб описати всі пам’ятки Подолу, знадобиться багатосторінковий гід. У районі одної тільки Контрактової площі знаходяться:

Безумовно, Поділ цікавий як для поціновувачів історії, так і для прихильників сучасних розваг. Але краще об’єднати ці види відпочинку: пройшовши ріднею вулицею Михайла Булгакова та сфотографувавши будинок, де колись зупинявся Петро І, можна легко заглянути в модний бар чи провести час в одному з нічних клубів.

Прогуляємося ще пам’ятками Подолу?

Якщо всього сказаного вище вам замало, ось ще, детальніше, місця, які заслуговують на увагу:

  • Воздвиженка – це вулиця, елітний житловий комплекс, який звели замість старих будинків. Виглядає неймовірно гарно, яскраво й сучасно. Всі архітектурні споруди стилізовані під симпатичну архітектуру не такого вже далекого ХІХ ст., і милуватися красою цього місця приємно як прогулюючись безпосередньо тут, так і дивлячися на всю цю розкіш із Замкової гори. Бурхливе життя тут ще не кипить, але туристів завжди багато. Тут же на вас чекає Хрестовоздвиженська церква, церква Архангела Михаїла та церква Воздвиження Святого Хреста. Тому, крім молоді, сюди приїжджають паломники з усього світу. Ну, ви ж у курсі, що неподалік, на Андріївському узвозі, виблискує величчю одна з головних пам’яток Подолу – Андріївська церква.
  • Флоровська вулиця та однойменний монастир – ось вона, справжня можливість здійснити подорож у часі та побувати в далекому XV столітті. Сам монастир – справжня архітектурна знахідка, оскільки його реалізація об’єднала такі стилі, як класицизм, староруський і візантійський. Від початкового варіанту споруда зберегла небагато, але візуальна привабливість цього місця все ж незаперечна.
  • Поштова площа. О, та-а-ак! Ось це місце взагалі останнім часом, здається, цілодобово переповнене як киянами, так і гостями стольного граду. Чудова затишна набережна – те, заради чого взагалі варто приїхати до Києва. Неспішна прогулянка з можливістю помилуватися величним Дніпром – особливе задоволення. Тут також знаходиться порт. Тому, маючи хоча б декілька годин, не відмовте собі в задоволенні прогулятися на теплоході. Зробіть це ближче до заходу – точно не пожалкуєте. Перед вашими очима постануть не тільки подільські пам’ятки! Ви не захочете випускати телефон з рук, настільки захоплюватиме видовище. І, звісно, фунікулер. Небагато киян, що живуть тут усе життя, може похвалитися тим, що хоча б одного разу скористалось цим видом транспорту. У деяких просто немає потреби в цьому. Але кожен просто зобов’язаний проїхатися на старовинному фунікулері хоча б раз.
  • Вали (Нижній і Верхній). Це, власне, головні автомагістралі району. Взагалі, дещо дивно, чому це дві вулиці в той час, коли вона одна. І розкинулися на місці, де колись протікала річка Глибочиця (зараз тут пішохідна алея). А от чим по-справжньому приваблює це місце, то це старовинними будинками, кількість яких цілком заслуговує на звання пам’яток Подолу. І, звичайно, тут же – павільйон Житнього ринку, де можна купити, здається, абсолютно все.

Загалом, Поділ, як і весь Київ, переповнений пам’ятками, і перераховувати їх можна дуже, дуже довго. Щоб прогулятися всіма секретними двориками та знайти хоча б малу частину того, що зберігає цей район, знадобиться далеко не один уїк-енд. Тому варто хоча б зрідка вибиратися сюди, щоб відкривати для себе велич цього унікального й по-своєму чарівного історичного куточка Києва.

Пам’ятки Подолу