Житньоторзька площа. 1982 рік
Житньоторзька площа розташовується між вулицями Верхній-Нижній Вал і вулицею Житньоторзькою.
Житньоторзька площа є однією з найстаріших площ не тільки Подолу, а й усього Києва. На ній здавна торгували пшеницею і житом. На цьому місці з незапам'ятних часів був великий базар, який багаторазово змінювався. Двічі на рік тут проводили великі ярмарки. Частина купецьких будинків тих часів, збереглася на площі дотепер. У 1970-ті роки базар отримав остаточне оформлення у вигляді красивої конструкції з вантовим покриттям - капітальної будівлі Житнього ринку.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Торговий майданчик давніх часів, де основним товаром було жито – це київська Житньоторзька площа в Подільському районі. Звичайно, раніше її називали «сильнішим» словом – Торговище. Згідно з історією, коли існувала Київська Русь, територія торгової площі тягнулась до сучасної Контрактової площі. Торгова площа стала критою з часів СРСР, а саме з 1980 року. Загалом, гуляючи по місту, ви навряд чи зможете пройти повз чи не помітити це місце.
Найближчі вулиці:
Тому, якщо ви запланували прогулянку по місту й ваш маршрут включає якусь із вищеперерахованих місцевостей, Житньоторзьку площу ви точно не пропустите. І це чудово! Адже там буде на що подивитися й, можливо, купити!
«Вали» тягнуться до Дніпра, звідки й було вигідно транспортувати товари для продажу. Масову кількість могли привозити лише по воді на величезних суднах, таких, як баржі. Там, де в наш час функціонує автостанція «Поділ», раніше був самий центр Торговища на цілий квартал. Люди сюди приїжджали тисячами! Якщо вникати в історичну літературу й навіть художні твори, можна знайти інформацію, що чи не з усіх куточків України їхали саме сюди за якимись, здавалось би, найзвичайнісінькими товарами.
Територія сучасного критого Житнього ринку популярна для відомих персон шоу-бізнесу. Вона впізнавана всередині по відеороликах різних проектів, особливо кулінарних. Дійсно, що ще потрібно? Масовкою слугують містяни, що прийшли по покупки, продавці, тісна паралель з народом у проекті намальована, загалом – ідеальні умови. Реакція на впізнаваних медійних людей дуже різна. Одні віддадуть товар безкоштовно, інші – піднімуть ціну, та не символічно, а в два чи й у три рази. Ось воно, як бути зіркою J Втім, як і на будь-якому ринку, тут варто поторгуватись. З торгами в східних країнах світу, де ціна може впасти в декілька разів, тутешні торги не порівняться, але зекономити можна.
Персиково-малинова будівля на вулиці Верхній Вал 16/4 одразу кидається в очі, щойно ви покинете Житній ринок. У сучасному варіанті третій поверх слугує мансардою, але її не було в початковому проекті. Раніше цей будинок був маєтком Домарацького, пізніше його внуки внесли корективи в архітектурний проект: була прибудова з цегли, з підвальним приміщенням, зведені ворота для в'їзду, облагороджені торгові місця. Другий поверх був виділений як житлова площа. Як тоді, так і зараз – на першому поверсі активно ведеться торгова діяльність.
Невід'ємна складова – вулиця Хорива. Досить гарне й привабливе місце. Якщо абстрагуватися від любування архітектурою, не можна не помітити, що сама вулиця насичена безліччю офісів, де пропонують найрізноманітніші товари й послуги. Загалом, атмосфера торгівлі тут осучаснена, але поглинає абсолютно кожний квадратний метр. По вулиці Хорива, неподалік від Житнього ринку, розташовується одна з найдавніших церков на Подолі, зразок українського бароко. Її вигляд каже сам за себе: про давність, а також про святі місця, де промовляються молитви протягом століть. Мало хто знає, але церква перестала приймати прихожан, тому що була закрита для використання з іншою метою – виготовлення пряжі з бавовни.
Відійшовши від церкви, ви опинитеся біля вулиці Костянтинівської. Перед вашим поглядом відкриється велична архітектурна пам'ятка, де зараз діє Музей історії благодійності Києва. У цій акуратній споруді в стилі бароко жив Петро І в 1706 році під час візиту до Києва, але це лише непідтверджена гарна версія. Втім, не можна не погодитися, що така презентабельна будівля цілком заслуговує таких високопоставлених гостей.
Грубо казати, що електронна індустрія поневолить світ, але скажемо так: всі, хто любить вивчати пам'ятки й нові міста, завжди прив'язані до якихось зовнішніх факторів і повинні підлаштовуватися під оточуючих. Так, наприклад, щоб провести своє дозвілля так, як хочеться, вам доведеться:
Зараз же ми пропонуємо до вашої уваги інноваційний продукт, завдяки якому ваш час працюватиме тільки на вас. На цій сторінці доступна для завантаження програма, створена, аби полегшити енерговитрати туриста на пошук інформації в мережі про історичні об'єкти. Для ознайомлення в безкоштовній версії є найбільш значущі й цікаві події в хронологічному порядку з ілюстраціями. Нехай при вас завжди будуть навушники. Так у будь-який момент, вам буде доступна інформація з підтвердженням даних у вигляді фото. Не потрібно під когось підлаштовуватись. Тепер ви можете вирушити на екскурсію тоді, коли самі того захочете. Насолоджуйтесь зручною розробкою та радьте її друзям! Повірте, ви будете в захваті від того, наскільки прекрасний Київ, наскільки цікава з вигляду не така вже й примітна Житньоторзька площа. Ми розкажемо те, про що інші замовчують. Обіцяємо, буде дуже цікаво!