Палац культури «Славутич». 1982 рік
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва розташовується на вул. Межигірській, 2.
У 1985 році у Києві відкрився Державний дитячий музичний театр. До 1988 року в його репертуарі було вже 10 опер і 10 балетів. Це був перший театр такого профілю в СРСР. До 1998 року вистави представляли на різних київських сценах, оскільки Дитячий театр не мав свого приміщення, і у цьому ж році йому офіційно передали приміщення на вул. Межигірській, 2, що збудували в 1930-ті роки для Будинку культури «Харчовик». Автором проекту був архітектор Микола Шехонін.
З того ж року театр почав називатися Київським державним музичним театром для дітей та юнацтва, а в 2002 році отримав статус академічного. З 2005 року його перейменували на Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Здавалося б, що такого особливого може бути в дитячому театрі? Що нового й цікавого можна там дізнатися? Все доволі просто. Це єдиний театр такого профілю в усій Україні та один із небагатьох у світі. І цей факт дійсно гідний поваги. Де ж знаходиться приміщення театру і яка його історія? Про що розповість його минуле, а також чим цікавий він сьогодні?
Ви колись помічали, що в будівлях будь-якого закладу – чи то оперного, чи драматичного театру – панує особлива атмосфера? Стираються часові межі, зовнішнє перестає хвилювати. Хочеться бути саме тут і зараз, насолоджуватися не лише спектаклем, а й цими оксамитовими сидіннями, затишною обстановкою, прекрасним інтер'єром. Напевно, все це мистецтво, експресія та любов акторів до своєї справи, а ще захоплення й овації глядачів, що насичують стіни неймовірною енергетикою.
Але не менш важливу роль відіграє й територіальне розташування будівлі. Адреса, за якою знаходиться дитячий музичний театр – Київ, вул. Межигірська, 2. Це земля Подолу, багата на древню історію та яка багато чого побачила на своєму життєвому шляху. Будівля, у якій сьогодні знаходиться театр – унікальний зразок палацової архітектури. На місці, де зараз стоїть витвір архітектурного мистецтва, у ХІХ столітті перебував двоповерховий приклад класицизму, що належав тоді впливовому чиновникові. У часи контрактових ярмарок тут знаходились найкращі магазини. Але так сталося, що в 1919 році будинок був зруйнований пожежею.
Але, як кажуть, святе місце пустим не буває. Уже в 1930 році на місці згорілої споруди почалося нове будівництво – «Харчовика». Саме так мешканці Києва називали це приміщення. А все тому, що початково будувалась споруда як Будинок профспілки працівників харчової промисловості. Будівля вражала своїми масштабами. Тут були багаточисельні зали: театральний, спортивний, клубний і навіть зал кіно. Також у будинку знаходилась бібліотека. «Харчовиком» будинок залишався довгий час і після війни.
Потрібно відмітити архітектуру будівлі, яка значно відрізнялася від інших. Над створенням будинку працював відомий архітектор М. Шехонін, що прославився своїми багаточисельними спорудами в столиці, які зводились для зібрань громадськості. Сьогодні будівля, де розташований дитячий музичний театр, являє собою пам'ятку архітектури радянського конструктивізму.
Споруда, будівництво якої почалося в 1930 році, уже 1933 року показалася в усій красі. Вирізнялися гарні інтер'єри, зручне розташування приміщень. Неймовірного лиску надавало вестибюлю мармурове облицювання, що нагадувало розкіш палаців. Центром архітектурної композиції, яка не могла не бути не поміченою, стала частина, увінчана куполом.
У 1980-х роках розпочалася реставрація будівлі. Повернулись чисті великі, рівно відштукатурені стіни, балкони з металевою огорожею, дерев'яні сплетіння на вікнах, що вражали своїм розміром, затишна зала зі сценою. Доволі нещодавно, у 1988 році, після ремонту, була обладнана оркестрова яма.
Мало хто знає, що склад театрального колективу довгий час залишався без власного приміщення. Заснований він був ще в червні 1982 року, і сьогодні знаходиться в стінах «Харчовика». До 1998 року спектаклі відбувалися на різних сценах. Але вже в тому ж році Будинок профспілок був офіційно відданий Київському дитячому театрові. На 20-й ювілей існування, театру присвоїли статус академічного за великий вклад у розвиток культурного життя. Починаючи з 2005 року він має назву «Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва». Сама по собі будівля відрізняється особливим екстер'єром. Дивлячись на неї, виникає стійке відчуття, ніби ти потрапив у казку чи в Діснейленд, не менше.
Кожен, хто приїжджає до столиці, має можливість насолодитися неймовірною обстановкою, цікавими спектаклями й самовідданою грою акторів. І якщо у вас з'явиться така можливість, то радимо скористатися нею. І головне, не забудьте звернути увагу на саму архітектуру споруди, яка є пам'яткою мистецтва.
Плануєте екскурсію по старовинному Подолу? Не забудьте відвідати Дитячий музичний театр. Тепер Вам не обов'язково наймати екскурсовода, щоб дізнатися захоплюючу історію пам'ятки. Прямо на цій сторінці Ви можете скачати наш новий продукт - аудіо екскурсію про Дитячий музичний театр. Коротка версія доступна безкоштовно, але все ж радимо придбати і завантажити повну версію, яка наповнена цікавими фактами з історії створення театру. Персональний аудіо гід у Вас в кишені!