Пам'ятник Петру Сагайдачному (сучасне фото)
Пам’ятник видатному українському полководцеві, кошовому отаману, гетьману Запорізького козацтва Петру Конашевичу Сагайдачному відкрили 21 травня 2001 року. Він собою являє фігуру, відлиту з бронзи, перед якою на землі встановлено гранітну плиту з іменем полководця і його гербом. Його спорудили на кошти спонсорів та благодійні пожертви земляків Сагайдачного – мешканців села Кульчиці Самбірського району Львівської області.
Цей пам’ятник розташований навпроти Києво-Могилянської академії не випадково – на її території гетьман був похований у 1622 році (проте точне місце поховання втрачено). Автори монумента – архітектори М. Жаріков, Р. Кухаренко, скульптор В. Шевцов.
А чи хочете Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Гуляючи серцем країни – Києвом – не можна оминути увагою історичний Поділ. Чомусь туристи віддають перевагу Хрещатику та Майдану Незалежності, популярній Оболонській набережній, живописній території Золотих Воріт та іншим місцям. Але Поділ для багатьох гостей залишається незвіданим. А даремно, адже, між іншим, тут не просто творилася історія. Автентичні архітектурні споруди дозволяють закрити очі й, хоча б на мить, перенестись у далеке минуле. Безліч пам'ятників взагалі не дивує. Це місто пройшло багатолітній розвиток у історії, і є багато відомих, історично відомих особистостей, котрі внесли свій вклад у місто. Не став виключенням і Петро Конашевич-Сагайдачний, чий пам'ятник знаходиться на перехресті однойменної вулиці та привабливої Контрактової площі.
Ще зі шкільних часів ми вивчали всіх особистостей, які вплинули в далекому минулому на те, якою стане сучасна Україна. Повернімося до часів козацтва й згадаймо, що Петро Конашевич-Сагайдачний був не просто гетьманом Війська Запорізького, але й талановитим полководцем, про якого йшла слава на весь світ. Цього гетьмана боялись і поважали водночас, він був суворий, але справедливий, а повагу він заслуговував своїм безмежно добрим серцем. Його пам'ятають як особистість, що знаходила час на зайняття просвітительством і меценатством. Якщо згадати події 1596 року, то одною з найяскравіших стала ліквідація православної ієрархії після унії, відомої як Брестська церковна. Саме Петро Конашевич-Сагайдачний через 24 роки повернув все назад, чим заслужив велику довіру населення. Своєю душею, фінансами й словом він завжди підтримував Київську братську школу, яка після багатьох років існування перетворилася у відомий на весь світ навчальний заклад – Києво-Могилянську академію. Власне, не дивно, що після смерті гетьман був похований саме там, на території сучасної академії. Значно пізніше, а точніше, у 2001 році, був створений пам'ятник П. Конашевичу-Сагайдачному на кошти киян та земляків полководця – мешканців села Кульчиці, що розкинулося на території Львівщини. А от активну участь у архітектурній концепції брали такі знамениті особистості, як Р. Кухаренко, М. Жаріков та В. Швецов.
Існує дуже багато причин, з яких варто прибути до столиці. Один із варіантів проведення дозвілля – вирушити на екскурсійну програму з відвідуванням максимальної кількості пам'ятників у місті. Чим же так цікавий пам'ятник П. Конашевичу-Сагайдачному?
Кошти на його зведення були зібрані добровільно населенням сучасної України. Гетьман справді заслужив визнання, актуальне навіть сьогодні.
Монумент цікавий своєю архітектурою. Може здатися, що кошовий отаман нічим не примітний: просто герой на коні. Але якщо придивитися уважніше, то стає не зрозуміло, що він тримає в руці. Багато людей, що бачили пам'ятник П. Конашевичу-Сагайдачному наживо, стверджують, що то звичайна булава. Але це зовсім не так! Більшість версій вигадують студенти, а їхній молодій фантазії просто немає меж. Тому вони й кажуть, що гетьман тримає в руках редьку, яку привіз із Хортиці...
В околицях пам'ятника є безліч гарних місць, які не можна оминути. Обов'язково потрібно насолодитися не лише архітектурою, але й приголомшливою атмосферою історизму. Пам'ятні фото на фоні місцевих красот – «musthave» в карті пам'яті кожного, хто хоча б раз побував у Києві.
Якщо ви зараз-таки напишете список місць, які потрібно відвідати в столиці, не забудьте про пам'ятник П. Конашевичу-Сагайдачному. А щоб отримати повну насолоду від відвідування цієї пам’ятки архітектури, завантажте аудіо екскурсію на цій сторінці, та відправляйтеся на прогулянку з власним гідом у кишені, який Вам розповість багато цікавих фактів про пам’ятник гетьману Сагайдачному.