Старий академічний (Мазепинський) корпус з боку Контрактової площі. 2016 рік
Старий академічний корпус Києво-Могилянської академії розташований за адресою вулиця Григорія Сковороди, 2.
Мабуть, у всій Україні не знайдеться навчального корпусу вузу з такою багатогранною та цікавою історією. Старий академічний корпус існує більше трьох століть і є найстарішою навчальною спорудою країни. Він був зведений ще в 1704 році і неодноразово перебудовувався, але практично не змінював свого призначення. Тому й не дивно, що сьогодні — це всеукраїнський символ вітчизняної науки і освіти. Зображення корпусу прикрашає емблему Українського дослідного інституту в Гарварді. Будівля є пам’яткою національного масштабу, одним із найцінніших зразків культурної спадщини України.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Вік Києво-Могилянської академії каже, що це ветеран серед навчальних закладів в Україні та світі. Випускникам академії після отримання диплому відкриті безмежні можливості для отримання престижної посади в найкращих європейських і американських компаніях.
300-літня історія старого корпусу на вулиці Г. Сковороди, 2, пояснює його цінність для культурної спадщини країни. На території всього академічного комплексу розташовані споруди, що зберігаються ще довше.
Перші будівлі, де навчалися, були отримані від волинянки за родом – Галшки Гулевичівни. Вона займалася меценатством, перебуваючи і в Києві, і на батьківщині. Віддавши свої ділянки під просвітній заклад, меценатка повернулася на Волинь. Така благодійність стала надзвичайно важливою. Невеликому будинку Галшки з підвальним приміщенням біля 400 років.
Спочатку на її володіннях була Братська школа, а пізніше з'явився й монастир. На той час насаджувався католицизм, і було важко впливати на розвиток української духовності в православній вірі. Адже в дієвій школі вчили духовенству поряд із науковими предметами. На той час мешканці України об'єднували зусилля, щоб допомогти розвивати школи хто як може. І навчальні заклади таки крок за кроком, але розвивалися завдяки зусиллям згуртованого народу.
Отримати освіту міг кожен охочий. Походження ніяк не враховувалось при зарахуванні до рядів студентів. Зате значно відчувалася різниця. Були такі, що дозволяли собі придбати особняк, навіть декілька. На їхньому фоні разюче виділялися ті, хто не завжди міг купити хліба.
Число студентів тут було в рази вище, ніж у великих європейських університетах. Близько 1200 могилянських учнів проти 300 європейських. Все тому, що особливих норм до знань не було. Вигнати могли тільки за погану поведінку.
Нинішній академічний корпус був закладений у 1703 році за наказом гетьмана І. Мазепи. Споруда була одноповерховою, але до 1740 року виросла ще на один ярус, східна частина також змінилася: з'явилася Благовіщенська церква. Пожежа 1811 року пошкодила дерев'яні балки, але їх швидко відновили. До кінця ХІХ століття добудували й третій поверх. Додалося більше простору для дієвої бібліотеки, а також у корпусі відкрили археологічний музей. Під землю також копнули J Підвальне приміщення стало потребою для системи опалення. Раніше будівля отримувала тепло від печей.
Благовіщенський храм у старому корпусі академії на 2-му поверсі зберігся. Він відділений перекриттям. Вам цікаво, що чекало на студентів після мазепинського фіаско в політиці? Хто захищав їхні інтереси й давав кошти на розвиток? А ви задумувались коли-небудь, що пам'ятки з 400-річною історією не стоятимуть вічно? Час усвідомити, що спадщина багатьох століть з кожним роком зменшується. Щодо будівель, їхні стіни руйнуються, фундамент сідає, дах тече. Якщо в таких приміщеннях зберігатимуться старі книги та інша література, то є ризик втратити їх назавжди.
Ви вже придумали, з якого місця розпочати подорож по Києву? Приїжджайте на Поділ, і вам відкриється безліч маршрутів. А щоб правильно триматися шляху, скористайтесь новинкою від компанії okTV – аудіоекскурсією.
Якщо на вашому смартфоні буде аудіопродукт від нашої компанії, ви будете найбільш поінформованим українцем. У стрічці записана історія від старих часів до сучасності.
Як ви помітите, спустившись у кінець сторінки, є два файли, що відрізняються повнотою змісту. Коротка безкоштовна версія лише прочинить двері до знань, а друга, повний варіант, – це широкі двері, що ведуть до самої глибини історії України. Тож розпочніть аудіоекскурсію з цієї ж хвилини.
Ви зможете забути про попереднє замовлення гіда, тому що будь-який портативний девайс згодиться, щоб у нього вмістити аудіострічку з розповіддю. Обирайте, чи вистачить вам дисплею мобільного, чи краще скористатися планшетом, адже в розширеній версії екскурсії є ілюстрації, і краще їх переглядати на екрані планшету. Розповідь іде під фонову мелодію. Це допомагає розслабитися та сприймати інформацію краще, тому що зайвий шум з вулиці буде заглушено музикою й розповіддю.
Хто сказав, що самостійна подорож по місту не може існувати? Ми доведемо, що це краще, ніж екскурсійні групи. Переконайтеся в цьому самі! Приходьте до пам'ятки, яку бажаєте вивчити, підключіть навушники до кишенькового девайсу та запустіть аудіострічку. Повна версія записана в хронологічному порядку подій. Одразу зрозуміло, у який період все відбувалося, якщо історичний об'єкт руйнували, відновлювали, видозмінювали. Коли з ваших знайомих подорожуєте тільки ви, тоді аудіогід – це ваш помічник і компаньйон. І наша компанія представить ще багато нововведень для туризму в Україні!