Дзвіниця Братського монастиря. 1880-ті роки
Ковнірівський корпус Києво-Могилянської академії розташований за адресою Контрактова площа, 4.
Найбільший з корпусів Києво-Могилянської академії виділяється своїми розмірами та оригінальністю споруди. Напівкругла за формою будівля виходить фасадом на Контрактову площу і проглядається з різних сторін. Не всі знають, що спочатку цей цілісний корпус складався із групи різних будівель, до числа яких входила дзвіниця Києво-Братського Богоявленського монастиря. У 1930-і роки унікальну дзвіницю частково розібрали. До свого завершеного вигляду корпус пройшов досить складний історичний шлях. В наш час у ньому розташовуються кафедри і спортивний зал Києво-Могилянської академії, тому тут завжди багато студентів.
А чи хотіли б ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Поділ Києва має стільки пам'яток архітектури, що знадобиться цілий день для їх відвідування. Зверніть увагу на 4-ту будівлю на вул. Григорія Сковороди. Архітектура споруди, де готують кращих студентів для великих світових компаній, дивує оригінальністю. Як облік головного корпусу виділяється, так і студенти Києво-Могилянської академії думають по-іншому. За це їх і цінують європейські та американські роботодавці.
Даті створення нового корпусу передувало безліч подій. Склад викладачів та студентів переживав і період розвитку, і час повного закриття академії. Головне, що зараз студенти можуть без перешкод отримувати зразки дипломів, з якими подальша дорога перетворюється на червону доріжку для знаменитостей, тільки на кар'єрному терені (що, в принципі, теж непогано). Широкі можливості дозволяють прокладати життєвий шлях як забажається.
Щоби завершити проект будівництва циркульного корпусу, знадобилось декілька десятиліть. Все тому, що зведення будівлі мало декілька стадій. Закінчений вигляд одного з найбільших і оригінальних корпусів Могилянки з'явився тільки в радянський час. Проте зараз ми бачимо шикарну роботу. Називають напівкруглий корпус однією з двох версій – Циркульний чи Ковнірівський. Перший варіант очевидний, а от щоби розібратися з другим, потрібен невеликий підкоп в історію. Глибоко копати не потрібно: до назви включили прізвище архітектора, так версія і закріпилась.
У 1899 році зробили перший поверх. Історія описує, що в тому стані споруда була схожа на комплекс торгових лавок. При зведенні 2-го поверху дещо перебудували й перший. Після 1953 року мешканці Києва побачили новий, кінцевий, варіант, а зараз це пам'ятка архітектури. Ви одразу впізнаєте академічний корпус за унікальним фасадом. Одразу помітно шість масивних колон з декоративними капітелями. Колони з'єднані балюстрадами. Зверху синіми об'ємними буквами написано назву академії, а над нею герб.
Класичний стиль будівлі вдалий для навчальних закладів. Він запам'ятовується туристам. Така «альма-матер», як Києво-Могилянська академія, надовго врізається в пам'ять її студентам. Всі вони захоплено говорять про роки навчання тут, і є випускники, які не проти залишитися в якості викладача.
З упевненістю можна сказати, що Петро Могила залишив після себе надзвичайно цінну спадщину. Це стосується самого навчального закладу, а також колекції книг для бібліотеки.
Керівництво академії співпрацює з багатьма світовими фондами, на базі Могилянки проводять немало спільних заходів для розвитку й інтеграції ефективної освітньої системи.
Туризм не просто їзда по місту й об'єднання в групи, коли потрібно слухати розповідь екскурсовода. Також подорожі розвивають. А компанія okTV зробила це у форматі аудіоекскурсії. Ми постаралися, аби туристу було якомога комфортніше в дорозі, і зробили так, що смартфон замінив гіда. Все вийшло! Тепер помічник у діловому житті стає другом у дорозі й учителем у подорожі.
Принцип роботи новинки нічим не відрізняється від аудіострічки. Короткий варіант дає ту іскру, яку можна в собі запалити. Обидві версії цікаві, але безкоштовна має мінімальний обсяг даних. Поспішайте перейти до повного варіанту подорожі.
Ми отримуємо похвалу за створений продукт і не зупиняємося на цьому варіанті. Туризм із послугами нашої компанії особливий. Куди б ви не поїхали, наші менеджери завжди на зв'язку. Тепер з вами буде й аудіогід. Ми втілили ідею вміщення бази даних на ваш мобільний ґаджет. Він завжди при вас, тому не потрібно додаткового обладнання. Єдине, що варто врахувати: обов'язково візьміть із собою навушники, щоби слухати розповідь. Екскурсія подається не тільки зі звуковим супроводом. У файлі є ілюстрації, котрі допомагають зрозуміти, де, як і що було розташовано колись на місці пам'ятки, якою ви цікавитесь. А знаєте, що допоможе ще більше? Хронологічний хід подій в аудіоформаті дозволяє повністю розуміти розвиток дій навколо історичного об'єкту. Надійний помічник допомагає зробити подорож унікальною. Змініть формат прогулянок у свідомості, а ми змінимо його наяву!