Контрактовий дім. 1980 рік
Контрактовий будинок розташовується на вулиці Межигірській, 1.
Будівлю колишнього Контрактового дому зведено в 1817 році за проектом архітектора Вільяма Гесте. Будівництво здійснював київський міський архітектор Андрій Меленський. Початкове призначення споруди − центр проведення Контрактових ярмарків. Тут було передбачено спеціальні приміщення, де укладалися контракти і проводилось їхнє нотаріальне оформлення. У великій залі проходили різноманітні громадські заходи, концерти та бали, а протягом року працювали найбагатші магазини.
Після революції 1917 року в Контрактовому будинку розміщувалися Торгова академія та Торговий музей. Потім упродовж тривалого часу розташовувалися різні технічні училища. Із середини 1990-х років Контрактовий будинок зайняла Міжбанківська валютна біржа.
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Київ, як ніяке інше місто, цікавий своїм минулим. Частково тому, що це столиця України. Але заперечувати важливість подій, що відбувались на території цієї землі, було б безглуздо. Поділ – одна з найдавніших частин міста, район купців і ремісників. Так уже склалося, що в ті часи ця територія була ніби відокремлена за рахунок своєї насиченої діяльності. У період Київської Русі вона була відома як Нижнє місто біля самого Дніпра. Тут був важливий центр торгівлі й різноманітних майстерень, а також знаходився головний порт. Тому переоцінити вплив Подолу на життя всього міста важко.
Сьогодні багато туристів і гостей столиці прагнуть вирушити на Контрактову площу, одну з найстаріших у місті. Не важко здогадатися, що таку назву вона отримала не просто так. Адже саме тут купці підписували угоди. Правда, раніше вона мала й інші назви: Червона, Олександрівська. Домінантою площі є Контрактовий будинок. Київ і всі приїжджі знали, що саме тут аж до 1917 року відбувався контактовий ярмарок. Зараз Поділ і Контрактова площа дуже змінилися. Де-не-де можна побачити торговців, що продають шедеври ручної роботи. Хочете привезти щось зі столиці? Вирушайте на Андріївський узвіз. А от територією Контрактової площі потрібно прогулюватись не поспішаючи.
З історії відомо, що перша така споруда була побудована ще в 1800-1801 роках. Але після пожежі у 1811 році використовувати це приміщення надалі стало неможливим. Це підштовхнуло до будівництва нової споруди. І вже в 1815-1817 роках з'явився Контрактовий будинок, який ми можемо побачити сьогодні. Будівництвом, за проектом В. Гесте, займався київський архітектор Андрій Меленський.
Будівля є прекрасним зразком класицизму, яких у столиці досить багато. Проте вона приваблює туристів. Зовнішній бік історичної споруди представлений критою галереєю з чотирма колонами, але це далеко не єдине, чим цікава ця будівля.
У той час цю територію відвідувала велика кількість видатних особистостей, які не обійшли своєю увагою й Контрактовий будинок: Оноре де Бальзак, Тарас Шевченко, Микола Гоголь. Також варто зазначити, що будівля використовувалась не лише для ярмарків. Другий поверх був місцем проведення концертів. І тут виступали: великий угорський композитор, геній Ференц Ліст, а також польський музикант Генрик Венявський, співачка Анжеліка Каталані та багато інших.
За всю історію свого існування у стінах будинку знаходились Торгова академія та музей. Були також часи, коли тут було училище. Починаючи з 1990-х, Контрактовий будинок став місцем розташування Міжбанківської валютної біржі. І так, уже протягом довгого часу, це місце все ще пов'язане з торгами й аукціонами.
Плануючи екскурсію по старовинному Подолу обов'язково варто відвідати Контрактовий будинок. Ця будівля має дуже цікаву історію, дізнатися яку Вам допоможе наш аудіо гід. З нашим аудіо гідом Ви можете здійснювати екскурсії в будь-який зручний для Вас час. Коротка версія аудіо екскурсії доступна на цій сторінці безкоштовно, проте, якщо Ви серйозно цікавитеся історією пам'яток - радимо придбати і прослухати повну версію аудіо екскурсії, яка насичена безліччю цікавих історичних фактів.