Вид на Замкову гору з Андріївського узвозу. 2012 рік
Замкова гора - пагорб між вулицями Воздвиженською, Верхній Вал, Хорива, Фролівським провулком, вулицею Боричів Тік і Андріївським узвозом.
Замкова гора - мальовничий пагорб по сусідству з Андріївським узвозом. Височина сформувалася, ймовірно, як залишок Старокиївського плато, що відколовся кілька тисячоліть тому. Її висота над рівнем Дніпра сягає вісімдесяти метрів. Гора овіяна численними легендами. Київські містики ототожнюють її з сумнозвісною Лисою горою, де, як вважається, збираються відьми і нечиста сила. З Замкової гори відкриваються мальовничі панорами Подолу, Оболоні, види на урочище Гончарі-Кожум'яки і Андріївський узвіз.
А чи хочете Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
Про Замкову гору полюбляють складати легенди й містичні історії. У них зручно «вірити», оскільки благоустроєм цієї «лисої» гори займатися не поспішають. На ній мало дерев, немає спеціально обладнаних стежок, територія не облагороджена – от і заростає гора всілякими міфами. Історія нараховує декілька назв гори: Хоривиця, Фроловська та Киселівка. Якщо знаєте, як дійти до Пейзажної алеї, зможете й на Замкову гору потрапити. Вони розташовані на одному масиві гірської породи.
Щоб легше було запам'ятати назви гори, у тексті вони вживатимуться всі, але мова йтиме про одну й ту ж пам'ятку.
З Фроловської гори, висотою 80 м, охоплюється поглядом значна територія Києва: висока Андріївська церква, межа лівого берега Дніпра, сама річка, мости, Поділ. Ті, хто активно користується функцією камери «панорамна зйомка», неодмінно отримають чудові, дійсно розкішні знімки. На Замкову можна дістатися з Пейзажної алеї. По «пейзажці» полюбляють гуляти, працювати й надихатися професійні фотографи. Звичайно, таку нелюдну місцевість, як Хоривиця, творчі особи пропустити не можуть. Це добре, бо з'являється багато якісних фото, які корисно використовувати у власних презентаціях, якщо є така необхідність.
На Киселівці ще залишилося кладовище початку далекого ХІХ століття, де початково відбувалося поховання тіл священнослужителів Фроловського жіночого монастиря. Хто не знає його місця розташування – на «задвірках» Подолу біля підніжжя гори по вулиці Фроловська, 6/8. Також дозволялося ховати представників еліти, а ними були мешканці Подолу, урочища Гончари й Кожум'яки. Від поховань представників верхівки суспільства в монастир надходили певні нарахування. У старих записах можна побачити щорічні суми в межах 3000 рублів. На той час то були дуже великі гроші.
На горі ще була радіостанція, що виконувала функцію погашення сигналу від іноземних передатчиків. У період війни, у 1941 році, на Хоривиці розташовувалась воєнна частина. До початку ХХ століття радіоточка припинила існування, станцію розібрали.
Замкова гора отримала від влади статус музею. За традицією мемів позначимо: «Музею, Карле!». Та про виділення коштів мова не йде. Тому це місце – обов'язкове для відвідання!
Як все осучаснюється, так і традиційний екскурсійний підхід у туризмі змінюється на краще. Нові пам'ятки не будуються фіктивно, зате процес отримання інформації про дійсні спрощений. Раніше як було: група необізнаних туристів оплачує послуги екскурсовода та йде за прокладеним, звичним для всіх маршрутом. Чи то сніг, чи дощ – не важливо, яка погода – гроші заплатили, отже, треба йти. А що, якщо немає настрою на прогулянку? Загалом, важко все було.
Зараз же прогулянка по місту буде більш веселою, бо відвідування пам'ятки та інтерактивна розповідь про неї відбувається одночасно, ви самі змінюєте й вибудовуєте новий маршрут. Програма адаптується під місце розташування вашого портативного девайсу. Перед прогулянкою потрібно встановити її на мобільний чи планшет і обов'язково взяти навушники.
Версій нашого продукту всього дві, і вони відрізняються повнотою даних і метою (ознайомлювальна й комерційна). Безкоштовний варіант програми виконує функцію масового привертання уваги туристів, а платна версія має повну інформацію після аналізу фактів, підкріплених архівними знімками, впорядкованих у хронологічному порядку. От ви й отримаєте продукт без візиту до бібліотеки, зберігши час на вивчення предмету повністю.
Посилання для завантаження доступне внизу цієї сторінки. Після потрібне лише ваше бажання прогулюватися по місту, дізнаючись про нього нові й цікаві факти. Для повноцінного відчуття зручності необхідно використовувати навушники, щоб під час прогулянки чітко чути структуровану програму. Наганяйте шкільний курс історії й розвивайтесь далі разом з новим аудіогідом.