Рус  /  Укр

Мова:

Історія вулиць Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Історія вулиць Києва

Київ – місто, яке, здається, взагалі ніколи не перестає рости. Тільки озирніться навколо, і обов’язково побачите, як швидко тут зводяться багатоповерхові будинки, як швидко з’являються великі житлові комплекси, як активно Старе місто обросло новими вулицями… Територіально столиця розділяється на декілька районів, у кожного з яких своя історія, свій характерний спосіб життя. І, починаючи подорож столицею, потрібно обов’язково знати максимум про три місця, де збираєтесь прогулятися. Хочете дізнатися більше про історію столичних вулиць? Тоді завантажуйте аудіо гід у мобільний пристрій і вирушайте в захоплюючу подорож!

Все має власну цікаву історію, і вулиці в Києві не виняток

За розвитком туризму столицю України, місто Київ, сміливо можна назвати лідером. Звичайно, прямими конкурентами цього мегаполісу є романтичний Львів, завзята Одеса, вічно молодий Харків… Але вже якщо й думати, де провести уїк-енд чи повноцінну відпустку, можна сміливо планувати Київ, хоч на декілька місяців, і усвідомлювати, що кожний день у цьому місті можна наповнити яскравими емоціями та враженнями, і всі дні будуть різні. Багато історичних об’єктів, унікальних пам’яток, розважальних місць, а також природа щорічно приваблює гостів з різних міст і країн. Охочих відвідати це місто дуже багато. Адже Київ має цікаву історію й на сьогоднішній день зберіг багато пам’ятної культурної спадщини. Не всі місцеві знають про місто стільки, скільки вдалося дізнатися деяким приїжджим. Крім усіх розкішних архітектурних споруд, що можна побачити в місті, кожна вулиця Києва має історію, яка приваблює гостей. Для того, щоб познайомитися з містом якнайближче, дехто задовго до подорожі читає книжки, подорожує просторами інтернету, аби мати хоча б абстрактне уявлення про ті чи інші місця. Хтось віддає перевагу груповим екскурсіям, а хтось, навпаки, робить вибір на користь індивідуальних.

Вулички столиці, провулки… Вони, як річки, які постійно змінюють своє русло: деякі довшають, інші коротшають, міняють назви, а потім повертають старі, і постійно видозмінюють свої напрями. Але, все ж, у вулицях Києва історія – це щось незмінне. Щодня, коли велика кількість людей проїжджає міським транспортом, тупає по тротуарах, перед усіма миготять заголовки окремих цікавих розділів літопису – назви кожної вулиці міста. Багато з них знайомі, багато які бачите вперше, але навряд чи навіть половина місцевих мешканців зможе відповісти на питання, як і чому вулиця отримала свою назву. Це, звичайно, трохи сумно. Але, по факту, місто задає такі активні темпи життя, що часом зайвий раз не розслабитися й не підняти голови просто так, щоб озирнутися навколо. А раптом побачиться щось цікаве? І так воно й було б, якби не постійна концентрація на чомусь своєму. Повірте, Києву є чим здивувати, і навіть прогулянка по найменш відомій вулиці здатна підкорити вас і назавжди закохати в місто.

Відомі вулиці Києва: коротко про історію варто знати кожному

Чи можете ви сказати, що знаєте своє місто? Якщо ви корінний киянин, то, звичайно, знаєте про Київ багато чого й, можливо, можете навіть поділитися своїми знаннями з приїжджими друзями. А от бувають ситуації, коли навіть місцеві дивляться на карти, щоб знайти ту чи іншу споруду. Загалом, усе це деталі. Тому що вже казати про історії столичних вулиць, коли далеко не кожен знає їхні назви й, тим більше, не має уявлення про те, свідком яких подій були ті чи інші артерії міста. А про історії вулиць Києва відомо, до речі, дуже багато цікавого. Приховані в метушні звичних буднів, розкішні провулки міста мають також минуле життя та прекрасну історію, яку потрібно знати.

Наприклад, центр міста й вулички, їхні пам’ятки та архітектура столиці увійшли до числа впізнаваних у всьому світі. За всю свою давню історію існування вони були представлені в зовсім різних образах і стилях, які чітко відображали події минулих років. Якими ж були вулиці Києва та яка їхня історія? Хіба це не ті питання, на які потрібно знати відповідь?

  • Хрещатик – ця вулиця відома всьому світу, але мало хто знає, що теперішня центральна вулиця столиці в минулому була просто дрімучим лісом. З минулих літ назва особливо не змінилася – була Хрещатицькою, ну, а теперішнє ім’я вулиці відоме. Кожен турист вважає своїм обов’язком пройтися по Хрещатику, особливо, якщо мова йде про вихідні, коли рух проїжджою частиною перекрито.
  • Андріївський узвіз не просто вулиця. Це цілий музей під відкритим небом. Сьогодні сміливо можна сказати, що це місце – найвідвідуваніше в місті. Раніше тут зосереджувалась найбільша торгова точка живописців, котрі виставляли на продаж свої творіння. Зараз, у принципі, торгова складова теж нікуди не зникла, і досі як місцеві, так і гості міста можуть пройтися узвозом, придбати якісь сувеніри, помилуватися шедеврами народного мистецтва. По сьогоднішній день атмосфера вулички дійсно казкова.
  • Інститутська. Ні одна екскурсія в місті не проходить без відвідання цієї вулиці Києва. Історія каже, що це місце змінювало назву аж три рази. Вулиця неодноразово ставала свідком кровопролитних конфліктів, трагічних подій і сумних заходів, пам’ять про які зберігається й зараз. Тут же – немала кількість пам’яток, гідних уваги: особняки Шлейфера й Трепова, будівля інституту благородних дівчат, особняк Равіч-Думітрашко, маєток Марії Бродської й т. д.
  • Велика Васильківська, до речі, теж потішить великою кількістю пам’яток, які пройшли крізь століття. Якщо ви справжній поціновувач архітектурних стилів, то на цій вулиці – унікальний парад. Довга магістраль від Бессарабки до самої Либідської на кожному квадратному метрі приховує в собі якийсь незвичайний сюрприз.

Чарівна вулиця Пушкінська, що зберегла архітектуру довоєнного періоду. Жвава вулиця Саксаганського. Аристократична Шовковична. Перераховувати вулиці столиці можна безкінечно. Їх дуже багато й кожна цікава по-своєму.

  • Ці вулиці можуть похвалитися унікальною енергетикою, незвичайною атмосферою та колоритом.
  • У єдиний ансамбль пишності зливаються пам’ятки минулого та сучасність.
  • Яскрава індивідуальність кожної з них – невід’ємна складова.

Це саме ті вулички, про які чув кожен гість Києва й не тільки. А скільки ж ще існує цікавих місць у місті… Дуже багато. На сьогоднішній день нараховано більше, ніж дві тисячі вулиць у Києві, і історія кожної з них має шанс на те, щоб її почули й знали. Скільки приємних сюрпризів підготувала наша країна і для гостей міста, і для місцевих мешканців! Час не стоїть на місці, тому вже сьогодні починайте дізнаватися все, що приховує від вас краса тихих вулиць міста. І якщо ви вкотре не знаєте, чому присвятити свій уїк-енд: полежати вдома чи сходити з друзями на шашлики – подумайте про те, що ви знаєте про Київ та чи цікаво б вам було провести вихідні якось по-іншому. Чому б не подарувати собі нових вражень і не познайомитися зі столицею якомога ближче за допомогою аудіо гіда?

Історія вулиць Києва