Укр  /  Рус

Мова:

Екскурсія-маршрут «Майдан - Контрактова площа»

Придбайте цю аудіо екскурсію просто зараз та насолоджуйтеся нею, коли Вам заманеться
210 грн

Які найпопулярніші місця Києва ви можете назвати, не замислюючись?  А які маловідомі факти з історії хоча б цих пам'яток вам знайомі? Навряд чи кожен може похвалитися глибоким знанням історичних, архітектурних і культурних перлин української столиці. Тому пропонуємо вирушити з аудіо гідом на екскурсію маршрутом «Майдан - Контрактова площа», під час якої ви можете відкрити для себе цікаві моменти і факти з історії найвідоміших візитівок Києва. Така прогулянка буде ідеальною для закоханих пар, які прагнуть оригінально провести вільний час разом, для сімей з дітками, для компаній друзів. 

Захоплююча прогулянка  столицею розпочинається з Майдану

Який він, ідеальний маршрут? Якщо мова йде про прогулянки, кожен уявляє щось своє. Комусь до серця екстремальні походи, комусь - інтелектуальні прогулянки, деякі віддають перевагу чомусь більш романтичному ... Знайомлячись з Києвом, навіть якщо ви - місцевий - не можливо оминути  Майдан і цей маршрут розпочинається, власне, з найпопулярнішої центральної площі столиці - Майдану Незалежності. Багато подій, які відбувалися тут останнім часом, зробили це місце відомим далеко за межами країни. Сьогодні кожен може помилуватися площею у тому вигляді, у який вона оформилася не так давно. А ось як вона виглядала раніше, що було тут ще за часів Київської Русі і яка доля спіткала попередників символу площі - Стели Незалежності, можна дізнатися з повної версії аудіо розповіді. Бонусом до аудіо гіда є старі фото, які допоможуть не просто яскравіше уявити, але і візуалізувати минуле, зануритися в захоплюючу подорож у часі. Примітно, що безліч трагічних обставин все-таки не позначилися на енергетиці площі і тут завжди жваво і весело, особливо з появою музичних фонтанів. 

Прямуючи далі маршрутом, обов'язково варто приділити увагу прекрасній будівлі з колонами, назва якої Жовтневий Палац. Відомо, що спочатку будівля проектувалася для інституту шляхетних дівчат. Але так вийшло, що в період радянської влади стіни палацу були наскрізь просякнуті жахом і стражданнями, адже тут розміщувалися катівні НКВС. Виснажена воєнним періодом розкішна споруда зазнала чимало руйнувань. Проте пізніше все-таки була відновлена. На сьогоднішній день в цьому приміщенні розташовується Міжнародний центр культури і мистецтв. Під час екскурсії з аудіогідом ви дізнаєтеся багато цікавих подробиць: яким був розпорядок дня шляхетних дівчат, чому про енергетику будівлі шириться погана слава, і які архітектори працювали над проектом споруди.

У так званий ТОП лідерів найпопулярніших визначних пам'яток столиці входить і Європейська площаяка є точкою перетину шляхів до старих районів столиці. Далеко не кожен киянин може похвалитися знаннями про історію цього місця. Але прослухавши аудіо екскурсію, вам відкриються нові цікаві факти. Ви дізнаєтеся, як називався перший фонтан, а також де розташовувався перший столичний театр. Багато гостей столиці не бачать нічого фантастичного в цій пам'ятці, але зробити фотографію тут –  обов'язково потрібно.

Хочете відпочити і насолодитися дивовижною красою Києва? Тоді пройдіть екскурсійний маршрут до кінця. Так ви опинитеся в одному з найулюбленіших місць відпочинку киян,  в парку «Володимирська гірка». Лежить це мальовниче місце на схилах Михайлівської гори. Велика кількість різноманітних представників флори робить це місце справжньою оазою, де можна відпочити і просто добре провести час. Крім того, тут відчувається дух минулих століть, адже проект парку був розроблений ще в 1831 році. Ця гірка також входить в категорію оглядових майданчиків і звідси відкриваються незвичайної краси види на лівий берег столиці. Милуватися містом, яке ніби лежить на долоні - невимовне відчуття. Але головне полягає в тому, що тут добре в будь-яку пору року і естетичне задоволення заполонить вашу свідомість разом із приголомшливими панорамними видами. 

 Після того, як аудіо гід розкриє вам таємниці з історії цього місця, вас чекає поїздка на найбільш екзотичному транспорті столиці – фунікулері.  З'явився він ще в 1905 році. Головна функція, покладена на даний вид транспорту –  найкоротший шлях, що з'єднує Верхнє місто і Поділ. Сьогодні кожен бажаючий може здійснити таку захоплюючу прогулянку, тим більше що в кінці шляху на вас чекає не менш цікавий об'єкт – Поштова площа,  де розташовується нижня станція. З аудіо розповіді ви дізнаєтеся про всі подробиці появи фунікулера. Небагато столиць можуть похвалитися таким «екзотичним» громадським транспортом. І навіть незважаючи на те, що зараз є безліч різних способів оптимізувати шлях від однієї локації до іншої, фунікулер все-таки користується попитом і людей  там завжди багато. 

На Поштовій площі на вас чекає велика кількість захоплюючих об'єктів. Перше, що кидається в очі –церква Різдва Христового. Хочете дізнатися, чому храм називають Шевченківським і коли він був побудований? Тоді придбайте повну версію аудіоекскурсії! Ще однією перлиною Поштової площі є колишня Поштова станція, від якої і пішла назва площі.  Це невеликий, скромний будинок, який було побудовано ще в 1865 році. Побачити старі фото цього місця і споруди, а також дізнатися подробиці з історії, ви зможете під час прослуховування аудіо розповіді і прогулянки цими пам'ятками. Особливого шику цьому місцю надає могутній Дніпро, що протікає на відстані витягнутої руки. Поштова площа пожвавлена в будь-який час доби і атмосфера суєти з характерною енергетикою веселощів дуже вдало дисонує з непохитним спокоєм найбільшої річки України, яка мовчазно несе свої води. 

Візитною карткою площі можна сміливо назвати Річковий вокзал,  який ще зовсім недавно виконував функції водних воріт міста. Дуже приваблює архітектура будівлі, яка нагадує лайнер. Якщо ви опинитеся в столиці теплої пори року –  обов'язково поставте екскурсію на паузу і прокатайтеся на кораблику. Вартість квитків непорівнянна з тими емоціями, які переповнюють в процесі прогулянки. Це тільки здається, що в такому вигляді розваги немає нічого особливого, але пропливаючи Дніпром, милуючись красою мегаполісу, здається, ніби все місто належить тобі і нікому більше. Ідеальний час для таких прогулянок –  вечір, коли все навколо перетворюється на незрівнянну красу відтінків фантастичного заходу сонця. 

Прямуючи далі, цей піший маршрут приведе вас до одного з найцікавіших будиночків столиці. Це Дім Купріна, того самого відомого письменника, який провів два роки життя в цьому будинку. Слухаючи аудіогід, ви дізнаєтеся, що привело Купріна в українську столицю, хто допоміг йому з першою книгою і в якому творі автор згадує готель. Такі будинки по-особливому цікаві закоханим в історію, культурологам, біографам, тим, хто обожнює літературу. Втім, кожен відчує щось своє, опинившись поруч з цією спорудою. Але навіть уявити важко, про що зберігають пам'ять стіни цієї будівлі. Напевно, вона бачила куди більше, ніж ми можемо знати. 

Привертає увагу гостей міста і Будинок дитячої творчості за адресою Контрактова площа 12. Ця будівля цікава не лише своєю архітектурою, але і первинним призначенням. Колись в його стінах, за красивим фасадом, прикрашеним портиками і колонами, розміщувалися різні організації. Але більш відомий будинок купця Сухоти як 3-тя Київська чоловіча гімназія. Під час екскурсії ви дізнаєтеся, як сталося, що житловий будинок став гімназією, які відомі особистості вчилися в ній і що розміщувалося в стінах будівлі під час революції. 

Обов'язково варто приділити увагу ще одному унікальному дому столиці, який розташований за адресою Контрактова площа 7. Це будинок Нечаєвих, який є найстарішим житловим будинком столиці. Примітно, що власником будинку був відомий в тодішньому Києві купець, а сьогодні його господарем є спадкоємець Нечаєва, завдяки якому будівля зберегла свій колорит та сімейні реліквії. Більше того, тут на першому поверсі розміщений міні-музей. Дуже цікаво вирушити на екскурсію до будинку, якому вже стільки років. А з аудіо гідом ваш пішохідний маршрут буде набагато цікавішим і пізнавальнішим! 

Пирогоща, або Церква Успіння Богородиці Пирогощі – саме ця культова споруда стане наступною точкою екскурсії по Києву. Історія цього храму починається з давніх часів, адже про нього згадувалося ще в «Слові о полку Ігоревім». Але за весь час церква неодноразово страждала від руйнувань, а в 1930-х роках була повністю розібрана. І тільки до 1996-1998 років її заново відновили. Про вік цієї святині нагадує лише фундамент, який зберігся з тих часів. Обов'язково скористайтеся аудіо розповіддю і вкладеними фото, щоб дізнатися маловідомі факти про цю перлину столиці. А в слушний момент, зможете поділитися знаннями в компанії друзів;) 

Фінальним акордом цієї екскурсії стане знайомство з серцем Подолу, яке являє собою Контрактова площа. Одна з найстаріших площ столиці, яка свого часу була великим торжищем ще за часів могутньої Київської Русі. Це місце приваблює не тільки історією, а й зосередженням важливих історичних та архітектурних об'єктів. Під час екскурсії Контрактовою площею ви побачите: Гостиний двір, фонтан «Самсон», Києво-Могилянську академію і багато чого іншого. А також дізнаєтеся від аудіо гіда про Контрактові ярмарки, про те,яка будівля є найстарішою в цьому місці, де схована дзвіниця Братського монастиря та багато чого іншого. Значна частина інформації, яку ви зможете почути під час аудіо екскурсії, недоступна широкому загалу. А старі фотографії об'єктів допоможуть вам більш чітко уявити минуле кожної пам'ятки. До того ж, новинка, що з'явилася не так давно –  колесо огляду. Види, що відкриваються звідси, дуже цікаві. Обов'язково прокатайтеся на колесі у вечірній час. 

Часом так хочеться просто прогулятися  рідним містом і дізнатися про його історію, відкрити нові пам'ятки і візитні картки, затишні і красиві місця, які до цього моменту були приховані від вашої уваги. І для цього не обов'язково записуватися на групові екскурсії та змінювати свій графік. Досить приділити собі трохи часу і придбати повну версію аудіо розповіді, в якій є все необхідне. І, найголовніше, ви «сам собі режисер», тепер ви можете робити перерви на каву та обід. Адже в будь-який час можна поставити на паузу власного гіда та навіть послухати кілька разів за необхідності. Перетворити звичайну прогулянку Києвом на цікаву екскурсію дуже просто!

Читать дальше

Видатні місця у цій екскурсії

Карта Києва та маршрут у додатку

Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом

Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Квартири подобово можна вибрати тут