Укр  /  Рус

Мова:

Екскурсія-маршрут «Від Бессарабки до Маріїнського парку»

Придбайте цю аудіо екскурсію просто зараз та насолоджуйтеся нею, коли Вам заманеться
210 грн

Давно відчуваєте бажання вирушити на екскурсію по визначних пам'ятках Києва, але ніяк не знаходите часу? А може, хочете зробити приємний сюрприз близькій людині і влаштувати їй цікаву прогулянку? Все, що вам потрібно –  це придбати аудіо гід для смартфону і вирушити на екскурсію-маршрут «Від Бессарабки до Маріїнського парку». Це унікальна можливість провести день в цікавій компанії з особистим екскурсоводом. Захоплююча розповідь, доповнена старими фото кожного об'єкта за маршрутом, занурить вас у подорож крізь час і простір.

Цікавий і насичений, дуже красивий і пізнавальний маршрут

Починається маршрут з відомої кожному киянину Бессарабської площі. Як і кілька інших площ, ця розкинулася вздовж головної артерії столиці – Хрещатика. Завдяки чому популярне це місце? В першу чергу, звичайно ж, його окрасою є відомий багатьом Бессарабський ринок. Колись на місці площі влаштували поховання лютеран. Пізніше, коли поховання перенесли, тут було велике торжище.Також з давніх давен на цьому місці протікав струмок, назва якого ідентична з головною вулицею Києва. Прогулюючись цим історичним місцем і слухаючи цікаву аудіо розповідь, ви дізнаєтеся, хто такі бесараби, яка сумна подія передувала заведенню в колектор струмків Хрещатика і Клова, що і чому хотів побудувати купець на місці ринку та багато інших цікавих фактів. Неймовірно цікаво буде порівняти сучасну площу і її колишній вигляд, переглядаючи старі фотографії.

Було б дуже правильно після площі відвідати Хрещатик. Це візитна картка міста, знайомство з якою входить в топ обов'язкових речей, які повинен зробити кожен гість столиці. Чи знаєте ви, що головна вулиця міста дуже молода, звичайно, якщо порівняти її вік з віком самої столиці. А здогадуєтеся, що ховається під проїжджою частиною Хрещатика? Чи відомо вам, скільки разів змінювався зовнішній вигляд вулиці за всю історію? Включайте аудіо гід у мобільному і отримуйте відповіді на ці та інші питання!

Неможливо не помітити і будівлю в стилі арт-деко на розі Хрещатика і вулиці Богдана Хмельницького. Це легендарний ЦУМ. Мало хто знає, що під час другої світової війни, Київський Центральний Універмаг був однією з небагатьох будівель, яка вціліла на вигорілому Хрещатику. Так, будівля постраждала, але вже до кінця 1950-х років була відновлена і навіть розширена. До речі, від колишньої будівлі залишився тільки фасад, а ось «начинка» повністю була модернізована. Чим ще цікава ця будівля, ви дізнаєтеся з аудіо екскурсії.

Хочете опинитися у французькій столиці, не полишаючи меж Києва? Це стане можливим, якщо ви завантажите наш мобільний додаток з аудіо екскурсіями і підете на вулицю архітектора Городецького. Жителі української столиці прозвали її Київським Парижем за її розкішну архітектуру. І дійсно, прогулюючись серед прекрасних об'єктів і пам'яток, ніби переносишся до якогось живописного куточка французького містечка. Колись, на цьому місці була велика садиба професора Мерінга. Але більша частина вулиці, яка прилягає до Хрещатика, дуже постраждала під час Другої світової війни. На місці особняка Мерінга був побудований готель, а пізніше - консерваторія. Сьогодні національна академія Чайковського відіграє величезну роль в культурному розвитку столиці. Які ще архітектурні об'єкти розташовані на вулиці Городецького? Що можна помітити на будинку під номером 15 і кому посміхнеться доля після відвідин цієї вулиці, ви дізнаєтесь під час аудіо екскурсії.

Далі наш піший маршрут приведе вас на площу Івана Франка, яка приваблює своєю історією і великим скупчення пам'яток. Колись ця територія належала професору Мерінгу, який розпланував на цьому місці красивий сад зі ставком. Після руйнування під час Другої світової війни, площа була відбудована. Впродовж цього часу вона встигла змінити кілька назв. Сьогодні головним архітектурним об'єктом і домінантою цього місця є національний драматичний театр імені Івана Франка. Цікаві факти про площу вам розповість аудіо гід, а побачити колишній вигляд цього місця ви зможете на старих фото, які додаються до екскурсії.

Дуже цікава своїми будівлями і вулиця Банкова. Тут розташований Особняк Лібермана, який вирізняється не тільки своєю архітектурою, але й історією будівництва. Примітна ця будівля і наявністю розсувної стелі. Знаєте, з якою метою вона була облаштована і з якого матеріалу? Сьогодні в стінах особняка міститься  Національний союз письменників України. І у вас є можливість відвідати і роздивитися цей архітектурний шедевр. А з аудіо розповіді ви дізнаєтеся про прізвиська, які надали кияни цьому будинку, почуєте ім'я того, хто причетний до будівництва споруди, а також зможете детально розглянути старі фото особняка. Не менший інтерес викликають і споруди навколо особняка Лібермана – Національний банк України і адміністрація Президента України. Під час екскурсії ви дізнаєтесь багато цікавих і маловідомих фактів про ці будівлі. Також на вулиці Банковій розташовується  ще один унікальний екземпляр архітектури - Будинок з химерами або будинок Городецького. Один тільки зовнішній вигляд будівлі змушує зупинитися і довго розглядати кожну деталь фасаду з відкритим ротом. Дуже незвичайна, екстравагантна і своєрідна будова не може змагатися з іншими шедеврами архітектурного мистецтва. А вже скількома міфами і легендами оповитий цей будинок, що змагатися в цьому з ним не зможе навіть замок Дракули. Саме тому вам обов'язково потрібно придбати повну версію аудіо гіда, щоб дізнатися подробиці будівництва і інші факти про Будинок з химерами. Не варто забувати, що для відвідування Будинку Городецького і адміністрації Президента України, необхідно мати при собі документи – паспорт або посвідчення водія.

Взагалі, особняки столиці заслуговують на окремі полиці в архівах. Кожен з них цікавий своїм фасадом, внутрішнім оздобленням, декором. І у кожного своя унікальна історія. Тому ми просто не могли не включити в наш пішохідний маршрут - екскурсію найпопулярніші з них. Рожевий замок, або будинок барона Ікскюль-Гільденбанда –  розкішний зразок неоготичної архітектури. Прикрашають будинок шпилі, герб барона і рожевий колір. Непоміченою ця будівля точно не буде. Але ж просто оглянути цей шедевр –  недостатньо. Потрібно зануритися в подробиці! А ще краще, дізнатися цікаві факти про дану пам'ятку. А для цього досить включити аудіо розповідь.

Далі за пішим маршрутом ви побачите Шоколадний будиночок, дізнаєтеся, що розміщується сьогодні в його стінах, для кого, за легендою, будинок був побудований, яка видатна особистість жила в ньому і багато іншого.

Справжньою перлиною Липок є особняк Ковалевського. Це справжній «діамант» серед інших архітектурних шедеврів. Його ще називають Арабським будиночком за химерне сплетення модерну і романського стилю. Але це не єдине прізвисько, яким добрі жителі столиці нагородили особняк. Хочете дізнатися інші його імена? Або знайти на фасаді «автопортрет» архітектора? Тоді уважно слухайте аудіо екскурсію. А доповнити свої враження ви зможете цікавими фотознімками.

І ось, наш маршрут підійшов до чудових Маріїнського парку і Міського Саду. Мальовниче місце, з величезною кількістю зелені, з гарними алеями, скульптурами та фонтанами біля входу. Багато жителів і гостей столиці люблять відпочивати тут. Архітектурними домінантами цього місця є Маріїнський палац і будівля Верховної Ради України. Ні для кого не є секретом, що палац будувався за наказом імператриці. Ці царські апартаменти неможливо не помітити. Надзвичайно красива будівля, яку сміливо можна назвати родзинкою Києва. Ця архітектурна перлина є не тільки прикрасою, але ще несе в собі історичну цінність. Не менш цікавою для кожного стане і будівля Верховної Ради України. Це не тільки архітектурна пам'ятка, а й важлива будівля політичної сфери всієї держави. А чи відомо вам, що спочатку Верховну Раду хотіли «поселити» в палац? Тоді для чого збудували нинішній будинок Ради? Які пригоди супроводжували бронзових статуй, встановлених перед входом? Все це ви зможете дізнатися із захоплюючої розповіді аудіо гіда!

Проводити вихідний день можна не тільки лежачи біля телевізора! Пізнавальніше,  корисніше і цікавіше робити це з аудіо гідом для мобільних пристроїв! Здійснити прогулянку історичними та культурними пам'ятками столиці ви зможете в будь-який зручний для вас час. Адже у вас завжди є можливість зупинити екскурсію або навіть перенести на інший день. Таке знайомство з Києвом сподобається не тільки туристам і гостям міста, а й місцевим жителям. Адже далеко не всім відомі цікаві факти з історії кожної пам'ятки столиці.

Читать дальше

Видатні місця у цій екскурсії

Карта Києва та маршрут у додатку

Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом

Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Квартири подобово можна вибрати тут