Укр  /  Рус

Мова:

Екскурсія-маршрут «Від залізничного вокзалу на Майдан»

Придбайте цю аудіо екскурсію просто зараз та насолоджуйтеся нею, коли Вам заманеться
168 грн

Вирушаєте до столиці з метою знайомства з містом? А як вам ідея почати пізнавальну екскурсію з самого вокзалу? Пропонуємо вам вирушити в захоплюючу подорож, яка проведе вас найбільш популярними пам'ятками міста, в компанії з аудіо гідом. Знайомтеся, це –  ваш ідеальний екскурсовод, якого можна в будь-який час поставити на паузу, ще раз прослухати необхідну інформацію і навіть відвідати з ним пару ресторанчиків, а потім продовжити прогулянку. Хочете дізнатися, які об'єкти будуть зустрічатися вам на маршруті від залізничного вокзалу на Майдан? Тоді прослухайте безкоштовну версію розповіді. Але якщо ви жадаєте вгамувати свою допитливість, тоді вам просто необхідно придбати повну версію аудіо гіда, який не тільки відкриє вам цікаві факти про кожен об'єкт, але ще і доповнить їх цікавими фотографіями з минулого. А зараз ми пропонуємо вам короткий огляд маршруту, яким обов'язково варто пройтися. Особливо якщо до Києва ви приїжджаєте вперше.

З корабля на бал або від залізничного вокзалу до Майдану

Мало хто замислюється над тим, що знайомство з містом, а особливо, якщо мова йде про столицю, можна і навіть потрібно починати з вокзалу. Як не крути, але це місце –  не "перевалочний пункт», а один із головних транспортних вузлів всієї України. І те, в якому вигляді зараз вокзал зустрічає гостей міста, прямо пов'язано з історією. Чи цікаво вам дізнатися, що взагалі сприяло зведенню вокзалу і яким він був спочатку? Тоді практично з самого перону ви можете запускати створену нашими фахівцями екскурсію, яка неодмінно вам сподобається.

І починається ваша прогулянка, власне, з того самого залізничного вокзалу столиці, який щодня приймає величезну кількість гостей. Хтось цілеспрямовано їде до Києва, а для когось вокзал – лише той вузол, який з'єднає тимчасового гостя мегаполісу з якимось іншим місцем, куди він прямує. Звідси їдуть в аеропорт, звідси ж можна потрапити практично в будь-який куточок України. Цей важливий для міста об'єкт встиг неодноразово поміняти свій вигляд під час численних реконструкцій і перебудов. Розташовується він за адресою Вокзальна площа, 1. Насолодитися розкішшю інтер'єру варто неодмінно. Зробіть те, чого не робить 98% відвідувачів вокзалу –  підніміть голову догори. Ви відчуєте незвичайний захват від побаченого, повірте на слово. Після того, як аудіо гід розповість вам цікаві факти з історії вокзалу і ви помилуєтеся презентабельним зовнішнім виглядом будівлі, вирушайте на вулицю Петлюри. Саме цією вулицею колись ходив трамвай. За час існування вона встигла змінити кілька назв, від Ігнатієвської до Комінтерну.

 Та все ж численні дореволюційні будівлі також привертають увагу своєю архітектурою. Химерного і абсолютно столичного в них, здається, взагалі нічого немає. Але деякі споруди притягують погляди і на них хочеться дивитися довго.

 Лежить вулиця Петлюри між Вокзальною площею і бульваром Тараса Шевченка. Саме цей бульвар є одним із найвідоміших в столиці. Чому? Дізнайтеся про це з аудіо розповіді, прогулюючись мальовничою алеєю з пірамідальних тополь та завітавши в мальовничий парк Тараса Шевченка. Дивовижне місце, яке так полюбилося мешканцям і гостям столиці, завдяки всіляким інсталяціям, дитячим майданчикам і фонтанам. Тут відпочиваєш і душею, і тілом. Центром зеленої оази є пам'ятник Кобзарю.

 Цей парк –  справжня обитель задоволення. Тут і дня не пройде без якихось подій. То тут музиканти на всю котушку розважають публіку. То художники малюють портрети бажаючих, що проходять повз відпочиваючих. То тут наметове містечко футбольних фанатів. Атмосфера тут завжди святкова і, в той же час, досить спокійна для того, щоб просто сісти на лавочку і розслабитися. Можна сказати, що цей парк –   наймолодший. Та ні, річ не про його вік, а про вік відвідувачів. Тут переважно відпочиває молодь, причому немає нічого дивного в тому, що вони сидять прямо на добре скошеному газоні. А що вони тут роблять в такій кількості? Нескладно здогадатися ...

Поруч, навпроти парку, розкинувся не менше примітний об'єкт –  червоний корпус Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. До речі, побачити цікаві старовинні фото цього місця ви можете після придбання аудіо гіда, який відкриє вам багато пізнавальної інформації. Один з найбільш престижних університетів країни, один з найзнаменитіших корпусів ... І ось, в самому центрі Києва – величезна кількість студентів, які під час перерв йдуть куди? Вірно! У той самий парк, про який щойно йшлося. Про сам корпус, до речі, теж є, що розповісти, тому що навіть по створенню цієї споруди є аж 5 версій. Хтось вважає, що ми зобов'язані цією спорудою сучасності Миколі I, адже нібито за його наказом в 1840-х роках вона була зведена, а хтось вважає інакше і приписує заснування іншим історично значущим особистостям. Втім, і про сам колір корпусу теж можна довго сперечатися, адже одні вважають, що Червоний корпус таким і повинен був бути, а хтось каже, що це – чиясь безглузда помилка, яку вирішили не виправляти.

Неможливо пройти і повз споруду за адресою бульвар Шевченка, 20. Саме тут розташовується величний і неповторний Володимирський собор. До створення цього архітектурного шедевра доклали руку численні майстри. Дізнатися про те, скільки живописців працювали над розписом собору, а також маловідомі факти з його історії ви зможете під час прослуховування аудіо екскурсії. Це творіння релігійного мистецтва взагалі нікого не може залишити байдужим і навіть агностики, які абсолютно байдужі до теми чогось божественного і сакрального, приходять сюди, щоб відчути ту саму гармонію і благоговіння, які випромінюють стіни собору. Це ж місце –   ідеальне нагадування про минуле, про історію, яку пройшла Україна і Київ зокрема.

Наступною точкою екскурсійного маршруту стане Бессарабська площа. Тільки лінивий не чув про Бессарабку, але далеко не кожен знає, чому так називається площа, що було тут в колишні часи і який струмок протікав колись на цьому місці. Візитною карткою площі є Бессарабський ринок. Ще в 1990-х роках тут розташовувалося торжище, а ось будівництво критого ринку відбулося в 1909-1912 роках. А чи знаєте ви, чому купець хотів на місці базару побудувати церкву? І для чого в будівлі хотіли розмістити бібліотеку? Якщо вам цікаво дізнатися про ці та інші події, то вам точно не обійтися без аудіо гіда!

Бессарабська площа розташована вздовж головної вулиці міста – Хрещатик. Про цю вулицю столиці знають всі. Це –  символ міста, оспіваний в піснях. І кожен поважаючий себе турист просто зобов'язаний прогулятися  нею. Але цікавий той факт, що найвідомішій вулиці старого міста, якому більше 1500 років, всього лише трохи більше 200! Все ж повірте, юність Хрещатика далеко не привід нехтувати його чарівністю. Ну, невже можна не зануритися в атмосферу головної артерії мегаполісу? Для тих, кого цікавить, як і скільки разів мінявся вигляд головної вулиці, ми приготували спеціальні фото і пізнавальну інформацію. Сподіваємося, вас не будуть відволікати вітрини магазинів, що ваблять, бо їх тут більше, ніж достатньо. Тим паче, якщо ви йдете в центр міста на шопінг, –  для цього зараз є окреме місце, яке ви теж матимете на увазі в рамках даного екскурсійного маршруту.

 Прогулюючись по Хрещатику, ви потихеньку підходите до будівлі ЦУМу, який розташований на розі головної артерії і вулиці Богдана Хмельницького. Авторами проекту будівлі є московські архітектори. Варто зазначити, що початковий план будівництва передбачав довший фасад, але стара міська забудова стала цьому на заваді. І вже в 1938 році своєрідна «демо версія» ЦУМу, вкорочена, була відкрита. Київський Центральний Універмаг –  одна з небагатьох будівель, яка вціліла під час нищівної пожежі на головній вулиці в роки Другої світової війни. Безумовно, вона постраждала, але пізніше її  добудували і розширили. Сьогодні від колишнього ЦУМу залишився тільки фасад. Усередині все було модернізовано під час капітальної реконструкції 2016 року. До речі, ці ж дати запам'яталися як період конфліктів, які відбувалися навколо споруди. Але, на щастя, все вирішилося і тепер модники і модниці можуть поповнювати свій гардероб гідними брендовими речами з останніх колекцій. Ви завжди можете побачити колишній вигляд універмагу на фото, які додаються до аудіо екскурсії та дізнатися багато цікавих фактів. Адже тим, що ми зараз розповіли, взагалі не обмежується історія споруди і того, як раніше було всередині.

Кульмінацією і, в той же час, фінальною крапкою маршруту є Майдан Незалежності. Популярності цьому київському символу не позичати. Події останніх десятиліть зробили Майдан Незалежності одним із найбільш упізнаваних місць у всьому світі. На жаль, переважна більшість цих подій несуть більше трагічний, ніж позитивний імпульс, але зараз тут панує зовсім інша атмосфера, і територія мовчазно зберігає пам'ять про події, що відійшли у вічність, вбираючи в себе сучасність. До речі, за час існування, площа встигла змінити величезну кількість назв. Тут же розташована візитна картка столиці, монумент, який свідчить про незалежність країни –  стела Незалежності.

Це своєрідний оберіг і домінанта площі. Крім цього, Майдан Незалежності цікавий і іншими важливими об'єктами: готель Україна, Жовтневий Палац, Київська державна консерваторія, будівля Головпоштамту і, хоч і останній у списку, але не останній за рівнем значущості –  співаючий фонтан. Ось і до фонтану місцеві жителі та гості столиці приходять з особливим настроєм, бажаючи розслабитися, абстрагуватися від усього і просто насолодитися хвилинами захоплення ним.

 Милуючись цією пам'яткою Києва, більшість з нас не знає, що раніше розташовувалося на місці площі, які пам'ятники передували стелі Незалежності і що з ними трапилося. Але прослухавши повну версію аудіо гіда, який надасть вам вичерпну інформацію про кожен об'єкт за маршрутом, ви дізнаєтеся багато всього цікавого. А фотографії з минулого допоможуть вам більш ясно уявити, як виглядала та чи інша пам'ятка раніше, які зміни її торкнулися.

 Не витрачайте свій час на прокладання маршруту і на пошук пам'яток з категорії «must see». Не потрібно роздруковувати якісь пізнавальні статті або брати з собою книги чи підручники. Фахівці команди okTV створили для вас якісний продукт, в якому зібрали найбільш цікавий, унікальний контент: аудіоряд та історично значимі фотографії. Вам залишається тільки завантажити і насолоджуватись знайомством з містом, пішим маршрутом, який проведе вас від залізничного вокзалу і до самого Майдану Незалежності.

Читать дальше

Видатні місця у цій екскурсії

Карта Києва та маршрут у додатку

Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом

Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Квартири подобово можна вибрати тут