Укр  /  Рус

Мова:

Екскурсія-маршрут «Від Майдану до Липок»

Придбайте цю аудіо екскурсію просто зараз та насолоджуйтеся нею, коли Вам заманеться
210 грн

Якщо Ви слухаєте захоплені відгуки гостей Києва, і Вас це чіпляє. Якщо Вас бентежить те, що Ви живете у столиці, а й досі знаєте про її пам’ятки лише поверхово? Тоді вам просто необхідно подарувати собі хоча б один день задоволення й відкрити для своєї свідомості найкращі місця Києва. А вашим вірним супутником, персональним екскурсоводом стане наша ексклюзивна пропозиція – аудіо гід для мобільного! Це унікальний продукт, який стане вашим найкращим особистим гідом і проведе найкрасивішими та історично значущими місцями столиці.

Вирушати на прогулянку з аудіо гідом у смартфоні– суцільне задоволення. Адже ви завжди можете поставити свого «кишенькового екскурсовода» на паузу, повторити екскурсію з початку до кінця чи просто пройти її за декілька днів. Немає потреби підлаштовувати власний графік під групові екскурсії, адже ваш гід завжди підлаштується під вас. Не бажаєте гуляти під дощем? Завжди можна перенести прогулянку – знайомство з містом на сонячний день. Знайомитися з пам’ятками в зручному ритмі – це те, про що тільки можна мріяти! Пропонуємо Вам здійснити екскурсію «Від Майдану до Липок» і переконатися в тому, що саме тут серце України. Головний мегаполіс країни – це дивовижне місто, повне цікавих, незвичайних і цінних пам’яток.

З Майдану варто розпочати, а Липки – гідне місце для завершення прогулянки!

І починаємо ми свій маршрут з візитівки міста – майдану Незалежності. До ХХ ст. площа мала інші межі й відносно нещодавно отримала нинішні розміри. За останнє десятиліття головна площа української столиці стала популярною далеко поза межами не тільки міста, а й країни. Проте не всім навіть корінним мешканцям відомо, що було на цьому місці ще в часи Київської Русі, яким був перший фонтан на площі. Відомо, що символом майдану є стела Незалежності, а от які пам’ятники були тут до неї? Все це та багато іншого вам відкриє аудіо екскурсія. Зараз майдан – епіцентр усіх подій (на жаль, не завжди позитивних, і місце трагізму, на жаль, також є). Але як туристичний об’єкт це місце – справжня знахідка. Відносно недавно тут ще й співочий фонтан встановили, який почав, ніби магніт, приваблювати до себе велику кількість не лише туристів, а й самих киян, які в центрі з’являються тільки в умовах підвищеної потреби.

Не менш популярною є Європейська площа – наступний пункт маршруту. Вона розташувалася на лінії головної вулиці міста – Хрещатика. Саме тут перетинаються дороги до трьох старих частин міста. Тут стоїть Український дім, а от коли він з’явився на площі, чиїм іменем називався перший фонтан і яка доля спіткала будинок Слав’янського, – розповість наш аудіо гід! Далеко не всі корінні кияни знають відповіді на ці питання. Що вже казати про гостей мегаполіса? А соромно ж не знати таких важливих не тільки для Києва, а й для країни, історичних відомостей. Тому втрачати можливість точно не потрібно.

Обов’язково варто приділити увагу живописному місцю на схилах Дніпра, яке носить назву Хрещатий парк. Унікальний зразок садово-паркового мистецтва, де росте пишна рослинність. Мешканці й гості столиці дуже люблять це місце. І не дивно! Тут є оглядовий майданчик, звідки відкривається чудова панорама. Також у парку є Музей води й театр ляльок. А ще тут встановлена Арка дружби народів. Ви взнаєте, які народні прізвиська дали їй кияни. Бути в Хрещатому парку й не відвідати «Міст закоханих» – це випустити з уваги одну з його перлин. Вхід на міст прикрашає пара закоханих. Знаєте, кому присвячена ця культурна композиція? А вам відомі інші назви цього мосту та якої помилки припущено на табличці, що встановлена перед входом? Якщо ні, тоді вирушайте з аудіо гідом для мобільних пристроїв на найбільш захоплюючу екскурсію, і багато чого проясниться.

А наступною зупинкою стане Маріїнський парк і Міський сад. Це один зелений масив, розділений ніби на дві частини. Дивовижне й гарне місце. Коли натрапите під час прогулянки на пам’ятник Ватутіну, знайте, що він встановлений на його могилі. Маріїнський і Міський парки приваблюють багатством зелені. Тут налічується близько 80 видів дерев і чагарників. Особливості надають фонтани, які прикрашають вхід, а також різні скульптурні композиції. Відомий парк ще й такими спорудами, як Маріїнський палац і будівля Верховної Ради України. Царський палац – це справжня перлина Києва, красою якого можна, захоплюючись, довго милуватися. Ці об’єкти приваблюють не тільки дивовижними архітектурними стилями й величчю. Чи відомо Вам, що спочатку Верховну Раду планували розташувати в Маріїнському палаці? Тоді навіщо довелося будувати поряд окрему будівлю? І чому не розташували Раду, де планувалося? Чому палац називають Маріїнським? На ці та інші питання Ви отримаєте вичерпні відповіді під час прослуховування аудіо екскурсії та перегляду старовинних фото, якими доповнений наш новий продукт.

Дотримуючись маршруту далі, Ви опинитесь біля будівлі Кабінету Міністрів України. Велична споруда в стилі радянського класицизму є найбільшою адміністративною будівлею в столиці. Але потрібно зазначити, що, незважаючи на гігантські розміри, комплекс досить гармонійно вписався у ландшафт Печерських пагорбів. А хотіли б знати, для кого споруджувалася ця будівля? Чому передня частина споруди дугоподібна та інші деталі цього архітектурного об’єкта Києва? Тоді вам, безумовно, потрібно прослухати нашу аудіо розповідь.

До особливих пам’яток української столиці можна сміливо віднести особняки міста. Тут їх безліч, і частина з них трапляється на цьому маршруті. Так, черговий пункт екскурсії – будинок Пушкіна. Цій будівлі близько 200 років. Згідно з дослідженнями, колись у стінах будинку містилася аптека, а також будівля в різний час була власністю деяких відомих сімейств. Проте, іноді ніяка історія не може сперечатися з міськими легендами. Так, із цим старовинним будинком пов’язують декабристів і легендарного поета Пушкіна. Якщо вам цікаво, для чого була придумана ця легенда, чому так називають цю споруду та хто був її власником на початку ХІХ ст., – вмикайте аудіо екскурсію. А наявність старих фото деяких об’єктів дасть вам уявлення про його колишній вигляд. Далі по маршруту ви познайомитеся з особняком Полякова, а також дізнаєтеся, хто був першим власником цієї будівлі, де зупинявся Олександр І і з яким відомим діячем пов’язаний цей особняк.

Ще один будинок, який зберіг розкіш і велич, – особняк графині Уварової. Від нього так і віє аристократичністю та добрим смаком. Під час екскурсії до цього будинку з аудіо гідом ви дізнаєтеся, чому в декорі використана статуя богині Артеміди, якою діяльністю займалася графиня та яку роль виконував особняк за більшовиків. Не менш цікавою буде розповідь про особняк Ковалевського: вам стане відомо, які ще імена носить будинок з легкої подачі киян, чому у будинку є кімната купе та багато іншого.

Особливою родзинкою Липок вважається «Шоколадний будиночок», або колишній особняк Могилевцева. Ви переконаєтеся, що його називають перлиною не просто так, щойно побачите цей будинок. Пишний декор будівлі та оригінальний колір штукатурки не могли залишити його непоміченим. Сьогодні в стінах «Шоколадного будиночка» знаходиться філіал Київського національного музею російського мистецтва. А от хто з відомих персон жив тут і для кого споруджувався будинок, дізнаєтеся з аудіо гіда.

Фінальною точкою екскурсії «Від Майдану до Липок» стане будинок барона Ікскюль-Гільденбанда. Важко прочитати й вимовити? Тоді називайте його просто – «Рожевий замок». Саме під такою назвою ця споруда відома багатьом мешканцям столиці. Історія особняка дуже цікава, незважаючи на те, що її не огортають різні таємниці й легенди, як інші будинки. Пройти повз цю споруду неможливо через незвичайний колір і готичні шпилі. До речі, на «Рожевому замку» є навіть герб барона, а от де він знаходиться, для яких цілей взагалі було побудовано споруду та в якому фільмі «знявся» будинок барона Ікскюль-Гільденбанда, дізнаєтеся під час захоплюючої пізнавальної аудіо екскурсії.

Ми маємо надію, що створений нами маршрут був зручним, а аудіо екскурсія сподобалася. Врешті решт ви можете її повторити, коли забажаєте, або просто прослухати ще раз. Чекаємо вас на наступному маршруті!

Читать дальше

Видатні місця у цій екскурсії

Карта Києва та маршрут у додатку

Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом

Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Історія Контрактової площі
Показати всі екскурсії

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Квартири подобово можна вибрати тут