У кожного міста і села є своя історія. У якогось вона більш насичена подіями, у якогось менше. Проте вона завжди цікава і захоплююча. Особливо, якщо знайомитися з історією не на уроці в школі, а з аудіо гідом для мобільних пристроїв, на прогулянці містом! Київ має свою, велику, що сягає вглибину століть, історію. І почати знайомство зі столицею варто саме з тієї частини міста, де до цього дня в повітрі можна відчути дух минулого і старовини. Саме такою частиною української столиці є Поділ, а серцем його – Контрактова площа, куди і ми пропонуємо вам вирушити в компанії з нашою аудіо екскурсією!
Щоб детально зануритися в історію, необхідно ознайомитися з важливими об'єктами цієї місцевості. І почати маршрут ми пропонуємо від будівлі колишнього Контрактового будинку, який було побудовано ще в 1817 році. З назви зрозуміло, яким було її призначення. Це був центр проведення контрактових ярмарків, а також тут були спеціальні приміщення, де укладалися угоди і нотаріальні договори. Ще тут проводилися концерти, бали та інші заходи. Після 1917 року в будівлі розташовувалися різні установи. Сьогодні в цих стінах оселилася Міжбанківська валютна біржа. Хочете дізнатися, коли почали в столиці проводитися Контрактові ярмарки? Чому будівля побудована не в центрі площі і як відзначився композитор Ференц Ліст під час Київських контрактів? Тоді вмикайте аудіо екскурсію і отримуйте задоволення від прослуховування цікавої розповіді.
Не можна подорожувати по історичній площі, не дізнавшись подробиць про Дитячий музичний театр. Варто зазначити, що до 1998 року свого будинку театр не мав, а відкритий він був ще в 1985 році. І тільки в 1998 році Будинок культури «Пищевик», 1930-х років, був переданий в користування Дитячого театру. Звичайно ж, цікаво дізнатися, кому ця садиба належала на початку XIX століття? І чому кияни називають цей будинок Харчовик? Про це вам розповість аудіо гід, а старі фото перенесуть вас в далеке минуле.
Особливою перлиною не тільки Контрактової площі, але і всієї України, є Києво-Могилянська академія. Цей університет є одним із найдавніших в усій Європі. Справжня гордість освітньої системи нашої країни. І вам буде дуже цікаво дізнатися про кожну будівлю і споруду академії. Будинок Галшки Гулевичівни є найстарішим кам'яним будинком в столиці. Вважається, що саме з цієї будівлі розпочалася історія Братського монастиря. Адже Галшка подарувала свій маєток Київському Братству. З розповіді аудіо гіда вам стане відомо, де розташований музей академії, хто був сусідом по ділянці Галшки і багато іншого.
Не менш цікавою спорудою Києво-Могилянської академії є Ковнірівський корпус. Мало того, що він вирізняється з усіх корпусів своїми розмірами, так ще й привертає увагу оригінальністю. Фасад будівлі виходить на Контрактову площу, тому не помітити його просто неможливо. Далеко не всім відомо, що в колишні часи цей будинок був комплексом з декількох споруд, однією з яких була дзвіниця. Згодом частину дзвіниці розібрали. Про те, який шлях пройшов корпус до свого остаточного формування, ви дізнаєтесь під час цього пішохідного маршруту по Контрактовій площі. А ще зможете подивитися фото, де зображено будівлю з дзвіницею.
Особливу увагу привертає Національний Університет «Києво-Могилянська академія». Як вже відомо, історія цього грандіозного закладу бере початок з тієї самої Київської братської школи. Не одне століття формувався архітектурний комплекс, до числа якого входять справді унікальні об'єкти. А скільки видатних людей отримали знання в стінах цього навчального закладу! Під час підготовленої екскурсії ви дізнаєтеся, де розташована найдавніша громадська споруда Києва, чому і коли академію закрили, а також які видатні історичні особистості навчалися тут.
Академічний корпус Києво-Могилянської академії, існує вже більше трьох століть! Це справжній рекорд, тому не дивно, що він є найдавнішою навчальною будівлею країни. Побудували його ще в 1704 році. І хоча після цього він неодноразово перебудовувався, його призначення ніколи не змінювалося. Це дійсно архітектурна цінність і національний пам'ятник, який заслуговує на увагу. До речі, студенти називають цей корпус Мазепинським, знаєте чому? Відповідь на це запитання, а також інші цікаві факти ви дізнаєтеся з аудіо екскурсії по Контрактовій площі.
Як вже говорилося, комплекс академії багатий цікавими архітектурними об'єктами. Одним із таких шедеврів є Сонячний Годинник. Творцем цієї унікальної споруди був ніхто інший, як математик Брульйон. Сам же автор цього оригінального об'єкта, деякий час був викладачем академії. Розташований цей годинник у внутрішньому дворі Братського монастиря. Це найдавніший пісочний годинник столиці. Цікаво, що він має 4 циферблати на кожну сторону світу. Крім цього годинника в Києві є ще кілька таких шедеврів, створених тим же Брульйоном. Хочете знати, де ще на Контрактовій площі є такий годинник? І хто запросив математика до академії? Тоді не сумнівайтеся в доцільності придбання аудіо гіда для смартфону. Там викладена найрідкісніша і найцікавіша інформація, яка відкриє вам безліч всього цікавого. А побачити колишнє зображення корпусів і сонячного годинника, ви зможете на старих фото, які додаються до цієї екскурсії.
Далі за пішим маршрутом ви ознайомитеся з Грецьким монастирем, а потім пройдете до скверу Петра Сагайдачного, де встановлено пам'ятник відомому і видатному гетьману. Від аудіо гіда ви дізнаєтеся, як виглядав сквер до революції, що стало причиною археологічних розкопок на цьому місці в 1970-1971 роках та ще багато іншого. Також на площі є цікава триповерхова будівля, яка є однією з найдавніших споруд. Це будівля 3-ї Київської гімназії. Їй вже більше двохсот років і за весь час існування вона пережила багато подій, в тому числі і велику пожежу, яка не зруйнувала споруду. Зводилася Третя Київська Гімназія як житловий будинок, але в різні періоди в її стінах розміщувалися різні установи. Сьогодні це Будинок дитячої творчості. Коли ж будинок Сухоти був перетворений на чоловічу гімназію, і хто з відомих людей навчався в ній? Про це ви дізнаєтесь з аудіо екскурсії.
Далі за маршрутом ви познайомитеся з архітектурою та історією одного з найстаріших храмів міста – церквою Успіння Богородиці Пирогощі. За багатовікову історію храм неодноразово зазнавав руйнувань з боку ворогів, проте потім відроджувався. Але врешті-решт був повністю розібраний в 1930-роках. У сьогоднішній споруді єдиною автентичною частиною залишився фундамент. Та все ж церква привертає увагу своїм архітектурним стилем, витонченістю і красою.
Контрактова площа – це особливе місце в столиці, яке активно відігравало свою історичну місію. Це давнє торжище Київської Русі, найдавніша площа столиці і просто місце, де сьогодні люблять прогулюватися жителі та гості Києва. Вона цікава своїми визначними пам'ятками, пам'ятниками і архітектурними перлинами. Крім названих вище, в цей пішохідний маршрут Подолом включено знайомство з фонтаном «Самсон», одним з найвідоміших в столиці, а також Гостиним двором. Фонтан Самсон представлений у вигляді павільйону-ротонди. Його оповиває безліч таємниць та легенд. Дізнатися подробиці про цю пам'ятку, ви зможете з аудіо розповіді, як і почути багато достовірних фактів про Гостиний двір, що колись був комплексом торгових рядів.
Закінчити захоплюючу екскурсію-маршрут ми пропонуємо біля пам'ятника Григорію Сковороді. Встановлений він навпроти старого корпусу академії, в стінах якої він колись отримав освіту.
Ми віримо, що немає нічого більш захоплюючого, ніж зануритися в історію свого міста, відкрити для себе нові факти і порівняти сьогоднішній вигляд міста з його колишнім виглядом за допомогою старих фотографій, що ми для вас приготували. Завдяки новому продукту – аудіо гіду для мобільного - це можна зробити, не прив'язуючись до групових екскурсій. Для цього достатньо придбати його повну версію, вибрати будь-який вільний день і вирушити на прогулянку. Крім цієї екскурсії доступні і інші маршрути, кожен з яких висвітлює певні історичні, культурні та архітектурні цінності української столиці. Бажаємо приємної прогулянки.
Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження