Укр  /  Рус

Мова:

Екскурсія-маршрут «Історія Контрактової площі»

Придбайте цю аудіо екскурсію просто зараз та насолоджуйтеся нею, коли Вам заманеться
210 грн

У кожного міста і села є своя історія. У якогось вона більш насичена подіями, у якогось менше. Проте вона завжди цікава і захоплююча. Особливо, якщо знайомитися з історією не на уроці в школі, а з аудіо гідом для мобільних пристроїв, на прогулянці містом! Київ має свою, велику, що сягає вглибину століть, історію. І почати знайомство зі столицею варто саме з тієї частини міста, де до цього дня в повітрі можна відчути дух минулого і старовини. Саме такою частиною української столиці є Поділ, а серцем його –  Контрактова площа, куди і ми пропонуємо вам вирушити в компанії з нашою аудіо екскурсією! 

На Контрактовій побувати необхідно!

Щоб детально зануритися в історію, необхідно ознайомитися з важливими об'єктами цієї місцевості. І почати маршрут ми пропонуємо від будівлі колишнього Контрактового будинку, який було побудовано ще в 1817 році. З назви зрозуміло, яким було її призначення. Це був центр проведення контрактових ярмарків, а також тут були спеціальні приміщення, де укладалися угоди і нотаріальні договори. Ще тут проводилися концерти, бали та інші заходи. Після 1917 року в будівлі розташовувалися різні установи. Сьогодні в цих стінах оселилася Міжбанківська валютна біржа. Хочете дізнатися, коли почали в столиці проводитися Контрактові ярмарки? Чому будівля побудована не в центрі площі і як відзначився композитор Ференц Ліст під час Київських контрактів? Тоді вмикайте аудіо екскурсію і отримуйте задоволення від прослуховування цікавої розповіді.

Не можна подорожувати по історичній площі, не дізнавшись подробиць про Дитячий музичний театр. Варто зазначити, що до 1998 року свого будинку театр не мав, а відкритий він був ще в 1985 році. І тільки в 1998 році Будинок культури «Пищевик», 1930-х років, був переданий в користування Дитячого театру. Звичайно ж, цікаво дізнатися, кому ця садиба належала на початку XIX століття? І чому кияни називають цей будинок Харчовик? Про це вам розповість аудіо гід, а старі фото перенесуть вас в далеке минуле. 

 Особливою перлиною не тільки Контрактової площі, але і всієї України, є Києво-Могилянська академія. Цей університет є одним із найдавніших в усій Європі. Справжня гордість освітньої системи нашої країни. І вам буде дуже цікаво дізнатися про кожну будівлю і споруду академії. Будинок Галшки Гулевичівни є найстарішим кам'яним будинком в столиці. Вважається, що саме з цієї будівлі розпочалася історія Братського монастиря. Адже Галшка подарувала свій маєток Київському Братству. З розповіді аудіо гіда вам стане відомо, де розташований музей академії, хто був сусідом по ділянці Галшки і багато іншого.

 Не менш цікавою спорудою Києво-Могилянської академії є Ковнірівський корпус. Мало того, що він вирізняється з усіх корпусів своїми розмірами, так ще й привертає увагу оригінальністю. Фасад будівлі виходить на Контрактову площу, тому не помітити його просто неможливо. Далеко не всім відомо, що в колишні часи цей будинок був комплексом з декількох споруд, однією з яких була дзвіниця. Згодом частину дзвіниці розібрали. Про те, який шлях пройшов корпус до свого остаточного формування, ви дізнаєтесь під час цього пішохідного маршруту по Контрактовій площі. А ще зможете подивитися фото, де зображено будівлю з дзвіницею.

Особливу увагу привертає Національний Університет «Києво-Могилянська академія». Як вже відомо, історія цього грандіозного закладу бере початок з тієї самої Київської братської школи. Не одне століття формувався архітектурний комплекс, до числа якого входять справді унікальні об'єкти. А скільки видатних людей отримали знання в стінах цього навчального закладу! Під час підготовленої екскурсії ви дізнаєтеся, де розташована найдавніша громадська споруда Києва, чому і коли академію закрили, а також які видатні історичні особистості навчалися тут.

Академічний корпус Києво-Могилянської академії, існує вже більше трьох століть! Це справжній рекорд, тому не дивно, що він є найдавнішою навчальною будівлею країни. Побудували його  ще в 1704 році. І хоча після цього він неодноразово перебудовувався, його призначення ніколи не змінювалося. Це дійсно архітектурна цінність і національний пам'ятник, який заслуговує на увагу. До речі, студенти називають цей корпус Мазепинським, знаєте чому? Відповідь на це запитання, а також інші цікаві факти ви дізнаєтеся з аудіо екскурсії по Контрактовій площі.

Як вже говорилося, комплекс академії багатий цікавими архітектурними об'єктами. Одним із таких шедеврів є Сонячний Годинник. Творцем цієї унікальної споруди був ніхто інший, як математик Брульйон. Сам же автор цього оригінального об'єкта, деякий час був викладачем академії. Розташований цей годинник у внутрішньому дворі Братського монастиря. Це найдавніший пісочний годинник столиці. Цікаво, що він має 4 циферблати на кожну сторону світу. Крім цього годинника в Києві є ще кілька таких шедеврів, створених тим же Брульйоном. Хочете знати, де ще на Контрактовій площі є такий годинник? І хто запросив математика до академії? Тоді не сумнівайтеся в доцільності придбання аудіо гіда для смартфону. Там викладена найрідкісніша і найцікавіша інформація, яка відкриє вам безліч всього цікавого. А побачити колишнє зображення корпусів і сонячного годинника, ви зможете на старих фото, які додаються до цієї екскурсії.

Далі за пішим маршрутом ви ознайомитеся з Грецьким монастирем, а потім пройдете до скверу Петра Сагайдачного, де встановлено пам'ятник відомому і видатному гетьману. Від аудіо гіда ви дізнаєтеся, як виглядав сквер до революції, що стало причиною археологічних розкопок на цьому місці в 1970-1971 роках та ще багато іншого. Також на площі є цікава триповерхова будівля, яка є однією з найдавніших споруд. Це будівля 3-ї Київської гімназії. Їй вже більше двохсот років і за весь час існування вона пережила багато подій, в тому числі і велику пожежу, яка не зруйнувала споруду. Зводилася Третя Київська Гімназія як житловий будинок, але в різні періоди в її стінах розміщувалися різні установи. Сьогодні це Будинок дитячої творчості. Коли ж будинок Сухоти був перетворений на чоловічу гімназію, і хто з відомих людей навчався в ній? Про це ви дізнаєтесь з аудіо екскурсії.

Далі за маршрутом ви познайомитеся з архітектурою та історією одного з найстаріших храмів міста – церквою Успіння Богородиці Пирогощі. За багатовікову історію храм неодноразово зазнавав руйнувань з боку ворогів, проте потім відроджувався. Але врешті-решт був повністю розібраний в 1930-роках. У сьогоднішній споруді єдиною автентичною частиною залишився фундамент. Та все ж церква привертає увагу своїм архітектурним стилем, витонченістю і красою.

Контрактова площа – це особливе місце в столиці, яке активно відігравало свою історичну місію. Це давнє торжище Київської Русі, найдавніша площа столиці і просто місце, де сьогодні люблять прогулюватися жителі та гості Києва. Вона цікава своїми визначними пам'ятками, пам'ятниками і архітектурними перлинами. Крім названих вище, в цей пішохідний маршрут Подолом включено знайомство з фонтаном «Самсон», одним з найвідоміших в столиці, а також Гостиним двором. Фонтан Самсон представлений у вигляді павільйону-ротонди. Його оповиває безліч таємниць та легенд. Дізнатися подробиці про цю пам'ятку, ви зможете з аудіо розповіді, як і почути багато достовірних фактів про Гостиний двір, що  колись був комплексом торгових рядів. 

Закінчити захоплюючу екскурсію-маршрут ми пропонуємо біля пам'ятника Григорію Сковороді. Встановлений він навпроти старого корпусу академії, в стінах якої він колись отримав освіту.

Ми віримо, що немає нічого більш захоплюючого, ніж зануритися в історію свого міста, відкрити для себе нові факти і порівняти сьогоднішній вигляд міста з його колишнім виглядом за допомогою старих фотографій, що ми для вас приготували. Завдяки новому продукту – аудіо гіду  для мобільного - це можна зробити, не прив'язуючись до групових екскурсій. Для цього достатньо придбати його повну версію, вибрати будь-який вільний день і вирушити на прогулянку. Крім цієї екскурсії доступні і інші маршрути, кожен з яких висвітлює певні історичні, культурні та архітектурні цінності української столиці. Бажаємо приємної прогулянки.

Читать дальше

Видатні місця у цій екскурсії

Карта Києва та маршрут у додатку

Прослухайте безкоштовну версію екскурсії просто зараз, та спробуйте як працює додаток.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Інші екскурсії Києвом

Курси стрільби Киів
Підземна екскурсія від вокзалу до Лук'янівки
Тир лазерний Київ
Підземна в’язниця НКВС
Аудіо екскурсія Поштова площа
Софія Київська
По вулиці Терещенківській
Києво-Печерська Лавра - частина 2
Метро Арсенальна - Батьківщина Мати
Мурали - верхнє місто
Києво-Печерська Лавра - частина 1
Від площі Льва Толстого по Великій Васильківській
Підземна річка Кадетський гай
Підземна річка Глибочиця
Підземні річки Клов і Хрещатик
Аскольдова дренажна система
Микільська дренажна система (Підземна набережна)
По вулиці Володимирській (Площа Льва Толстого - Софійська площа)
Від Майдану на Бессарабку через Липки
Від Хрещатика до Лаври по Грушевського
Майдан - Контрактова площа
П'ятиденна поїздка в Чорнобильську Зону відчуження з Києва
Групові поїздки до Чорнобильської Зони відчуження з Києва
Одноденна групова поїздка в Чорнобильську Зону
Індивідуальні одноденні поїздки в Чорнобильську Зону
Від Золотих воріт на Хрещатик
Урядовий квартал
Від Бессарабської площі на Андріївський узвіз
Від залізничного вокзалу на Андріївський узвіз
Оглядова - від Золотих воріт до Верховної ради
Оглядова - від Золотих воріт на Бессарабку
Оглядова - від центру на Андріївський узвіз
Оглядова - від центру на Поділ
Від залізничного вокзалу до Подолу на фунікулері
Від залізничного вокзалу до Софії Київської
Від залізничного вокзалу на Майдан
Від Хрещатика до Лаври через Липки
Від Хрещатика до Лаври через парки
Від Андріївського узвозу на Поділ
Від Майдану до Липок
Від Бессарабки до Маріїнського парку
Показати всі екскурсії

Індивідуальні ескурсії Києвом

Кращі екскурсоводи Києва проведуть для Вас індивідуальну екскурсію українською, російською, англійською, польською, французською та іншими мовами

Квартири подобово можна вибрати тут