Рус  /  Укр

Мова:

Музеї Києва

Шановний користувач

Пропонуємо Вашій увазі визначні місця, які Вас цікавлять. Ви можете дізнатись все найцікавіше про них, без допомоги екскурсоводу, прямо з нашого гіду. Приємного прослуховування!

Музей Булгакова
Софія Київська
Музей Пирогів
Пейзажна алея
Андріївська церква
Хрещатий парк
Голосіїво
Парк Слави
Найстаріший житловий будинок в Києві - будинок Нечаєвих
Києво-Могилянська академія: Будинок Галшки Гулевичівни
Будинок Петра Першого
Музей гетьманства
Музей Чорнобиля
Аптека-музей
Педагогічний музей
Національний художній музей
Музей декоративного мистецтва в Києво-Печерській Лаврі
Музей історичних коштовностей України
Музей книги і друкарства України
Національна історична бібліотека в Києво-Печерській Лаврі
Будинок офіцерів
Софійський собор: Будинок митрополита
Монумент Батьківщина-мати
Старопечерський будинок
Київська телевежа
Особняк Ніколи Терещенка
Колегія Галагана (Національний музей літератури України)
Особняк Терещенка (Київська картинна галерея)
Астрономічна обсерваторія
Музей Ханенків
Терещенківська, 5 (Будинок Тичини і Бажана)
Київський військовий госпіталь
Показати всі пам'ятки

Визначні місця Києва та їхня історія у додатку

Просто зараз натисніть, на будь-яку пам'ятку та взнайте про них.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження

Квартири подобово можна вибрати тут

Музеї Києва

Музеї – це особливі сховища справжніх диковинок та історичних пам’яток. Тут можна вгамувати цікавість і побачити неймовірні експонати, які неможливо знайти в звичайному житті й, тим більше, у побуті. Музеї – це справжні храми пізнання, що зберігають таємниці й загадки для допитливих розумів. Це неймовірні місця, наповнені унікальною енергетикою. Київ славиться безліччю таких ексклюзивних сховищ на будь-який смак. Найкраще те, що ви можете знайти для себе той варіант, який цікавитиме найбільше, засновуючись на власних захопленнях. А наш аудіо гід розповість про них найцікавіше, а також покаже старовинні фото. Але давайте ж розглянемо найбільш дивовижні музеї Києва.

Дивовижні музеї Києва: топові місця, куди приходять усі!

Для початку розглянемо п’ятірку музеїв, які вражають своїми експонатами з першого погляду. Звідси виходять з величезним задоволенням і приємним інтелектуальним післясмаком як діти, так і дорослі. Думаєте, що дорослим буде нецікаво? Ага-ага! Просто приділіть якісь декілька годин на відвідання хоча б одного з місць, що в списку нижче, а потім розкажете нам, наскільки сильно вам сподобалося (тому що альтернативних варіантів відповіді точно бути не може). Почнемо.

  • Музей сновидінь. Це один з нових музеїв Києва. Експонати як такі там відсутні. Тут відвідувачі можуть залишити записки зі своїми снами в спеціальних нішах чи скринях. Відвідайте музей ще раз і підійдіть до того місця, де була ваша записка. Там ви побачите тлумачення свого сновидіння. Такий унікальний підхід робить вас одночасно глядачем і експонатом, а також він дозволяє вивчити своє несвідоме. Фрейд був би у дикому захваті, якби в його часи придумали щось подібне. Дивно, як цей геній не додумався до такого – це могло б нормально полегшити йому життя в професійній сфері. Ну й добре… Повернемося до музею. В інших скринях ви також можете побачити чужі сни та їхнє тлумачення. Тут можна завести нові знайомства (якщо ви, звичайно, зацікавлені). З працівниками можна обговорити свої сновидіння, а також феномени, що відбуваються в снах. А час від часу адміністрація проводить спеціальні семінари й спектаклі з різних тем психоаналізу. Радимо відвідати хоча б один з таких заходів.
  • Музей води. Оскільки музеї в Києві доволі численні, не дивно, що всі вони охоплюють безліч різних тематик. А один з них взагалі присвячений цілій стихії – воді. Це один з найцікавіших музеїв, хоча, судячи за назвою, таке і в голову прийти не може… Ну що такого може бути дивного? Він знаходиться практично в центрі міста. Тут ви зможете дізнатися про воду все, що тільки відомо людству. Працівники музею розкажуть про різні стани води, про її розташування під землею, на поверхні й навіть на найвищих вершинах гір. У музеї є спеціальні умови для «подорожі по континентах». Дітям буде особливо цікаво спробувати змінити русла річок і управляти великими потоками води. Також тут часто проводяться різні заходи.
  • Музей «Експериментаріум». Продовжуємо подорож новими місцями столиці, гідними уваги найменших сучасних туристів. Утім, дорослі тут також можуть почерпнути для себе багато цікавого. Музей популярної науки й техніки – це дивовижне місце, де ви зможете побачити науку в усій красі. Тут знаходиться більше 300 інтерактивних експонатів. У музеї можна повністю зануритися у важкі науки – такі, як фізика, математика й хімія. Можна досконало вивчити оптику й анатомію. Тут є безліч головоломок для допитливих розумів. І постійно проводяться різні лекції, збираються гуртки, організовуються показові шоу для дітей і дорослих, які бажають зануритися у світ науки.
  • Кунсткамера. У Києві є молодший побратим відомої петербурзької Кунсткамери. Тутешні експонати можуть викликати у відвідувачів тремтіння, страх і безліч лякливих думок про долю людства. На полицях можна побачити різні органи людей, які вели нездоровий спосіб життя. Як похмуре нагадування про долю алкоголіка, тут можна побачити роздуту печінку людини, що страждала на цироз. А також тут збережено легені запеклих курців. В окремій секції є спеціальні ємності з ненародженими немовлятами. Видовище, як кажуть, не для слабкодухих. Тому, зрозуміло, що з дітьми сюди – ні-ні. Найчастіше до музею приходять майбутні лікарі. Але також сюди зазирають і поціновувачі гострих відчуттів.

Історичні музеї: коли хочеш знати про свою країну максимум

Звісно, головні пам’ятки міста Києва – музеї, присвячені історії України та її культурі. Тому обов’язково радимо відвідати наведені нижче історичні сховища.

  • Музей історичних коштовностей. У цьому унікальному київському сховищі, що розташувався на території Києво-Печерської лаври, зібрані дорогоцінні експонати зі всієї України. Тут на вас чекають сотні експонатів, які одним своїм виглядом і історією можуть захопити відвідувачів на цілу добу (а то й не одну). Тут є ювелірні прикраси різних епох – починаючи з бронзового віку й закінчуючи недавнім минулим.
  • Музей під відкритим небом. Не менш популярні й цікаві музеї Київ зберіг на околицях міста. Неподалік від Києва, у селі Пирогів, знаходиться великий музей народної архітектури й місцевого побуту. Тут зібрано архітектурні зразки різних епох з усіх регіонів України. У музеї в чудовому стані зберігається близько 70 тисяч експонатів, серед них – народний одяг, посуд, меблі та різні предмети побуту. А також на величезній території музею знаходяться церкви, вітряки та пасіки, виконані у відповідних архітектурних стилях XVI-XX ст. Також тут усі охочі можуть придбати унікальні сувеніри чи навіть створити їх самі.
  • Музей історії України. Це одне з найбільших сховищ, присвячених історії України. У національному музеї нараховується більше 800 тисяч унікальних експонатів і пам’яток. Тут зібрано великі нумізматичні колекції, цілі археологічні пам’ятки та етнографічні диковинки з усіх областей України. Цей музей по праву вважається одним з найкращих у країні.
  • Національний музей мистецтв. У цьому великому київському музеї зібрано більше 25 000 експонатів, що належать до різних колекцій. Загалом музей робить акцент на роботи зарубіжних творців. У національному музеї можна помилуватися різними видами живопису, графіки, скульптури та предметами декоративно-прикладного мистецтва.

Звичайно, це далеко не повний перелік усіх тих музеїв, якими може похвалитися Київ. Сподіваємося, наш невеликий список вам згодиться. Якщо колись будете в столиці, то постарайтеся коли не відвідати всі музеї Києва, то хоча б декілька найцікавіших і найбільш приголомшливих. Спогади й емоції від цього особливі. Але головне, на що варто спиратися, формуючи власний список музеїв must-see, – власні захоплення та інтереси. Так, наприклад, якщо ви абсолютно байдужі до історії України, то, можливо, музей історії буде вам не дуже цікавий. А от музей техніки – саме те. З іншого боку, можливо, ви байдужі тільки тому, що дещо випускаєте з уваги? Загалом, вільний від роботи й навчання час існує саме для того, щоб відкривати для себе щось новеньке, і музеї – найкращий спосіб потішити себе, почерпнути щось корисне, абстрагуватися від дійсної реальності та насолодитися чимось незвичайним.

Музеї Києва