Експозиція «Полісся». 1989 рік
Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів) розташовується на вулиці Академіка Тронька.
Найбільший із музеїв Києва, який має цікаву історію створення. Володіє площею понад 133 гектари та був відкритий у 1976 році. Його особливістю є те, що більшість об’єктів знаходиться під відкритим небом. В експозиції представлено всі регіони України. Тут можна ознайомитися з найбільш цікавими зразками народного зодчества Карпат, Буковини, Полісся, Середнього Подніпров’я та інших. Частину експонатів викупили у власників. Розташовується музей на окраїні міста біля древнього Голосіївського лісу на практично не зачепленому людською діяльністю ландшафті.
А чи хотіли б Ви дізнатися
Анонс повного текста:
Просто зараз. Натисніть на карту, Оберіть уподобану пам'ятку та послухайте про них.
Завантажити додаток можна в App Store та Google Play. Або користуйтеся без завантаження
В Україні не так багато етнографічних комплексів, щоби пропустити відвідання одного з них. Розгляньмо найпопулярніший музей під відкритим небом у Пироговому. Сюди з'їжджається багато відпочивальників з-за кордону, але все-таки популярний він і серед українських туристів. Погодьтесь, якщо ви живете в Україні й ні разу не відвідали це місце, заради якого навіть європейці все кидають і приїжджають сюди, час змінити ситуацію й організувати собі захоплюючі вихідні.
Споруди з дерева часів ХVІІ ст. дуже радують погляд допитливих мандрівників. Територія музею величезна – 150 га. Уже ці значні масштаби дозволяють оцінити, скільки всього розташовано на гарних землях за Києвом у Пороговому.
Усталеною практикою є проведення екскурсій для школярів різного віку. Багато хто приїжджає сюди з батьками, аби провести вихідні всією сім'єю. Так багато варто дізнатися, що цілий день – саме той час, який треба спланувати для ознайомлення з українським побутом і архітектурою. Якщо ви вже точно вирішили, що найближчим часом відвідаєте цей привабливий куточок, неодмінно скористайтесь нашим аудіо-гідом. Вам не доведеться шукати екскурсовода й підлаштовуватись під груповий режим. Завантаживши аудіоверсію екскурсії безкоштовно, ви можете відвідати значущі місця комплексу й дізнатися безліч цікавих фактів, які підготували для вас досвідчені експерти.
Кияни бувають у цих місцях щоліта, у сезон, коли неяскраві дерев'яні споруди чудово вписуються до загального ансамблю зелені навколо. Навіть затяті супротивники соціальних мереж, які не оголошують ніякої інформації про себе, не вказують локацію й, тим більше, не завантажують фото, відкидають на деякий час свої категоричні принципи й все ж ставлять на аватар у соцмережі фото, зроблене в Пироговому.
Тут стільки місць, на фоні яких виходять чудові знімки, що можна змінювати фото хоч щомісяця у всіх популярних соцмережах. Лише вслухайтесь у цю цифру – 300 споруд з дерева, що розповідають історію України. Серед них:
Ніяка електронна музика не порівняється зі звуками, які лунають зі старовинних музичних інструментів – бандури, цимбалів, кобзи, торбану. У музеї ви побачите, які чарівні інструменти виготовляли наші з вами далекі предки, коли не були розвинені сучасні технології й верстати. Мелодія цього часу, зіграна на старовинному інструменті, отримує нове життя, у 95% випадків стає хітом. Ось які магічні інструменти були давно створені.
Тут кожен рік проводять фестивалі та інші свята. Це допомагає наочно вивчити самобутні костюми, дізнатися про ремесла працівників ХVІІ-ХХ ст. Також такі заходи дозволяють познайомитися з фольклорними групами. Це чудовий спосіб, аби учні й студенти слухали не тільки комерційну музику по радіо й ТБ, але й відкривали для себе поки ще непопулярні колективи молодих виконавців, яким є що сказати, але які не мають коштів для крутої медіа-розкрутки. Особливо діти веселяться під веселі мотиви пісень завзятих українських виконавців.
Його простори вражають, і якщо б кожен побув наодинці з шикарним ландшафтом комплексу, точно б прокричав на весь голос щось патріотичне. Хочеться, щоб усі українці побували тут і відчули атмосферу старого села. Це не тільки надасть історичних знань, але й безцінну можливість оцінити красу на власні очі. Незважаючи на популярність і затребуваність музею, у 2015 році його право на існування довелося відстоювати. Мабуть, шматок землі в 150 га для бізнесменів як шматок торта для ласунів. На жаль, зараз мало хто готовий прислухатися до інтересів народу, який всіма силами бореться за збереження історії такою, якою вона є – без редактури й заміни фактів. А Пирогове – це те саме місце, де живе дух історизму. Опинившись тут, ви здійсните насичену подорож по всьому сучасному просторі.
Оскільки відвідувачі музею проводять тут довгий час, на території історичного комплексу відкриті шинок і корчма, де продаються дуже смачні м'ясні вироби, ароматні булки, млинці, деруни, вареники та багато іншого, перед чим не встоять гурмани. І ваш шлунок, і розум наситяться сповна. Ви навіть матимете можливість відчути себе справжнім козаком, сівши верхи на коня, подивитися на широчінь безмежного українського краю. Тут цікаво й весело. Збирайте дружню компанію й насолоджуйтесь загальним відпочинком у Пироговому.
Звичайно, ми віримо у свідомість українців, але не можемо проґавити можливості попередити, що потрібно прибирати після себе сміття. Так ви дозволите наступній компанії прекрасно провести час. Кожен хоче бачити прекрасне, тож потрібно зберігати цінні надбання століть. Втім, на території цього чарівного музею під відкритим небом все настільки бездоганно, що навіть дихається із завмиранням серця й нічого, крім насолоджуватися життям, робити не хочеться. Власне, тому й варто приїхати сюди, щоб сповна відчути багатство, єдність і велич рідної країни.